Indywidualna konsultacja
Umów się z naszymi ekspertami na indywidualną konsultację – pomożemy i doradzimy Ci, jak najlepiej zaplanować swoją przyszłość.
Tryb
Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)
Poziom
I stopnia, licencjackie (3-letnie)
Język wykładowy
polski, angielski
Lokalizacja
Warszawa
Liczba specjalności
2
Cena od
7600 zł / rok
Będziesz uczyć się zawodu m.in. od dr. Piotra Kościńskiego, byłego korespondenta polskich mediów w Ukrainie, Marcina Antosiewicza – wieloletniego korespondenta TVP w Berlinie i Londynie, Macieja Chmiela – redaktora naczelnego redakcji krajowej East News i Johna Beauchamp, producenta podcastów i audycji radiowych, również dla BBC.
Opanujesz najpopularniejszy i najwygodniejszy system CMS – Word Press i nauczysz się tworzyć strony internetowe. Dowiesz się, jak prowadzić duży portal, który odwiedzają tysiące użytkowników. Poznasz także inne narzędzia oraz warsztat nowoczesnego dziennikarza. Nauczysz się pisać teksty, rejestrować oraz montować obraz i dźwięk a także wykorzystywać nowe technologie.
Z nami nauczysz się krytycznego myślenia, selekcji informacji, argumentacji i dyskusji. Zyskasz umiejętność odróżniania faktów od opinii i weryfikacji informacji. Żyjemy w czasach, kiedy wskazany jest dystans, wobec tego, co pojawia się w sieci.
Poznasz trendy w biznesie, marketingu i reklamie. Nauczysz się skutecznie zarządzać mediami lub tworzyć własne media. Zyskasz wiedzę nt. zasad organizacyjnych i finansowych. Media to wielkie pieniądze.
Studia w Uczelni Vistula doskonale przygotują cię do kariery w tym obszarze. W programie są przedmioty prawne, etyczne i warsztatowe, dzięki którym nauczysz się efektywnie pozyskiwać informacje i chronić swoje źródła.
Nauczysz się korzystać ze sztucznej inteligencji, która w twojej pracy może być ważnym i bardzo przydatnym narzędziem. Wymaga jednak ogromnej ostrożności, ponieważ może sprowadzić użytkowników na manowce.
„Vistula Monitor” to nasze internetowe pismo studenckie. Możesz je współtworzyć. Pismo ma dwie wersje językowe – polską i angielską. Jest kierowane przede wszystkim do studentów i skupia się na sprawach, które ich interesują. Angażując się w prace w „Vistula Monitor” nauczysz się pisać i redagować teksty, dowiesz się, jak wygląda praca wydawcy.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli to ważny element życia naszej uczelni. Studenci co roku realizują krótkometrażowe filmy dokumentalne w ramach Warsztatu Telewizyjnego/TV Workshop prowadzonego przed red. Marcina Antosiewicza. Filmy pokazują historie bohaterów, którzy wbrew przeciwnościom losu próbują realizować swoje szczęście.
Perspektywy zawodowe po ukończeniu Dziennikarstwa i komunikacji społecznej
Program pozwala dostosować ścieżkę kształcenia do Twoich zainteresowań i planów zawodowych. Dzięki studiom na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zyskasz gotowość do podjęcia pracy jako dziennikarz oraz jako specjalista w obszarach marketingu, komunikacji, PR i reklamy. Możesz rozwijać karierę jako:
Staże i praktyki studenckie
Praktyki i warsztaty zrealizujesz w wiodących redakcjach i firmach. Poznasz tajniki dziennikarstwa i komunikacji społecznej „od kuchni”. Odkryjesz specyfikę mediów i rządzące nimi mechanizmy. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz elastyczną, ekscytującą i zróżnicowaną pracę w obszarze szeroko rozumianej komunikacji.
Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.
Sprawdź dostępne opcjeJak złożyć aplikację online?
W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.
Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?
Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.
Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?
Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.
Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?
Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.
Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?
Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.
Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.
Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.
Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?
Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.
Gdzie znajdę plan zajęć?
Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.
Jak mogę odebrać swoją legitymację?
Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.
Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni
Przejdź do FAQAkademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula