UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Architektura

Architektura

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu)

Poziom

I stopnia, inżynierskie (4-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Cena od

10800 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Architektura

O studiach

Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to czteroletnie studia inżynierskie skierowane do kandydatów wszechstronnie uzdolnionych. Łączą ze sobą nauki ścisłe, humanistyczne oraz artystyczne. W ich trakcie zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę z zakresu architektury, urbanistyki i sztuki. Dowiesz się, jak kształtować swoje otoczenie i zmieniać przestrzeń na piękniejszą i bardziej funkcjonalną. Nauczysz się projektować nowoczesne, przyjazne i dobre do życia budynki i całe miasta. Jeżeli więc cechuje cię kreatywność i chcesz przekształcać wizje artystyczne w rzeczywistość, to Architektura – studia inżynierskie w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula pomogą ci zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Wybierając ten kierunek, poznasz techniczne aspekty zawodu architekta. Odkryjesz zasady kompozycji przestrzennej, nauczysz się kształtować formę i funkcję budynków. Nauczysz się zamieniać swoje wizje w realne projekty architektoniczne i przedstawiać je przy pomocy nowoczesnych technik komputerowych. Poznasz historię budowy miast, a także zasady kształtowania ich struktury przestrzennej, funkcjonalnej, komunikacyjnej, ekologicznej oraz dobre praktyki w gospodarowaniu przestrzenią.

Kadra na kierunku Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie została bardzo precyzyjnie dobrana. Będziesz rozwijać swoje kompetencje pod okiem zarówno doświadczonych architektów i specjalistów powiązanych branż, jak i młodych architektów czynnych zawodowo, którzy pracują przy najnowocześniejszych realizacjach architektonicznych i urbanistycznych. Podzielą się z tobą nie tylko wiedzą, ale również cennym doświadczeniem. To ma ogromne znaczenie i przekłada się na ścieżkę naszych studentów, którzy odnoszą wiele sukcesów. Ostatnio wygrali międzynarodowy prestiżowy konkurs z zakresu architektury krajobrazu w Ponte de Lima w Portugalii i mogli osobiście nadzorować realizację zaprojektowanego przez nich ogrodu. Z kolei jedna z prac dyplomowych otrzymała wyróżnienie w V Edycji Nagrody im. Jerzego Regulskiego, 2020 w kategorii Idea. 

Architektura w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest kierunkiem praktycznym. W trakcie studiów opanujesz sztukę projektowania i poznasz oprogramowanie ułatwiające proces projektowy. Korzystając z profesjonalnie wyposażonej pracowni komputerowej (3ds Max, AutoCad, Revit, Sketchup, Photoshop, Blender, Rhinoceros), rozwiniesz kompetencje w zakresie wizualizacji i prezentacji graficznej.

W trakcie studiów, w kameralnej i przyjaznej atmosferze nauczysz się świadomie wykorzystywać wiedzę z zakresu technologii budowlanych, instalacyjnych i konstrukcyjnych, by tworzyć oryginalne wizje architektoniczne. Dowiesz się, jak zarządzać i prowadzić własną działalność gospodarczą, biuro architektoniczne lub pracownię. Nauczysz się skutecznie chronić własność intelektualną i prawa autorskie. 

Dzięki wiedzy z zakresu autoprezentacji i marketingu wyróżnisz się na tle konkurencji. Po studiach architektonicznych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie możesz rozwijać karierę w biurach i pracowniach projektowych, firmach deweloperskich i budowlanych, w urzędach, agencjach reklamowych i wydawnictwach.

Kierunek jest realizowany w partnerstwie z Griner, Moje Wnętrze, Marquardt Design, RDH Atelier.

Architektura
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Architektura
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Program studiów Architektura

Program studiów na kierunku Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula powstał przy współpracy z Business Center Club, Krajową Radą Spółdzielczą oraz Pracodawcami Rzeczpospolitej Polskiej. Zapewnia możliwość wszechstronnego kształcenia: od przedmiotów artystycznych i humanistycznych, po przedmioty ściśle inżynierskie. Podczas studiów zrealizujesz 100 godzin zajęć projektowych w każdym semestrze. W ramach programu odbywają się konkursy architektoniczne, a najlepsze prace są wystawiane na zewnątrz. W trakcie praktyki inwentaryzacyjnej nauczysz się pomiaru laserowego obiektu 3D a podczas warsztatów modelarskich opanujesz technikę wycinania makiety przy pomocy lasera (CNC) oraz druku 3D. Przewidziane są także zajęcia z wizualizacji w programie Twin motion oraz w oparciu o sztuczną inteligencję. Program zakłada też 960 godzin praktyk zawodowych.

Atuty studiów na kierunku Architektura

Tytuł inżyniera architekta

Dzięki studiom na kierunku Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie staniesz się specjalistą w dziedzinie architektury i urbanistyki. Zyskasz tytuł inżyniera architekta, który daje uprawnienia do wykonywania zawodu.

Tytuł inżyniera architekta

Zawodowa gotowość

Zdobędziesz wiedzę z zakresu przepisów techniczno-budowlanych. Zyskasz pełną gotowość do tworzenia własnych koncepcji architektonicznych i urbanistycznych o indywidualnym charakterze.

Zawodowa gotowość

Przede wszystkim praktyka

Po I roku studiów gwarantujemy dwa tygodnie ćwiczeń terenowych, po II roku praktykę budowlaną, a w trakcie III roku praktykę architektoniczną w biurze projektowym.

Przede wszystkim praktyka

Profesjonalna pracownia komputerowa

Opanujesz narzędzia, które umożliwiają korzystanie z inteligentnego procesu pracy z modelem w celu planowania, projektowania i tworzenia budynków, wnętrz czy elementów infrastruktury. Nauczysz się pracować z programami 3ds Max, AutoCad, Revit, Sketchup, Photoshop, Blender, Rhinoceros.

Profesjonalna pracownia komputerowa

Biznesowe podejście

Nauczysz się, jak zarządzać i prowadzić własną działalność gospodarczą – biuro architektoniczne lub pracownię; dzięki wiedzy z zakresu autoprezentacji i marketingu dowiesz się, jak wyróżnić się wśród konkurencji.

Biznesowe podejście

Studio fotograficzne

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula możesz zgłębiać tajniki fotografii, korzystając z nowoczesnego uczelnianego studia fotograficznego. Odbywają się w nim zajęcia z fotografii artystycznej (analogowej) oraz użytkowej (cyfrowej). Ich uczestnicy korzystają z kamery miechowej wielkoformatowej oraz aparatu cyfrowego. W trakcie warsztatów poznasz zasady obsługi sprzętu fotograficznego i rodzaje oświetlenia, nauczysz się kompozycji i ekspozycji.

Studio fotograficzne

Wystawy studenckich prac

To stały element życia Uczelni Vistula. Wystawy pokazują charakter oraz specyfikę prowadzonych zajęć. To wędrówka po meandrach wyobraźni studentów, która prezentuje ich warsztat, talenty i umiejętności, zaangażowanie, pasję, odwagę i pozytywną energię. Każda wystawa jest pretekstem do ciekawej dyskusji a także recenzowania prac kolegów. Wymiana opinii zawsze rozwija i inspiruje.

Wystawy studenckich prac

Kariera

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu studiów na kierunku Architektura w Akademii Finnasów i Biznesu Vistula w Warszawie masz szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach, takich jak:

 • biura i pracownie projektowe – praca na stanowisku architekta;
 • firmy wykonujące grafiki, wizualizacje projektowe, grafiki filmowe, gry komputerowe – specjalista 3D;
 • firmy deweloperskie – architekt, przedstawiciel handlowy, grafik;
 • urzędy miasta, gminy, powiatu – samorządy lokalne i zawodowe izby architektoniczne, urbanistyczne i budowlane;
 • teatry/studia telewizyjne – projektowanie i budowa scenografii do spektakli teatralnych, filmowych, programów tv – asystent scenografa;
 • firmy budowlane – projektant, przedstawiciel handlowy;
 • firmy zarządzające nieruchomościami – asystent pośrednika nieruchomości;
 • agencje reklamowe – grafik;
 • wydawnictwa – ilustrator;
 • biura projektujące przedmioty użytku codziennego i meble – projektant.

Staże i praktyki studenckie

Studia architektoniczne to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez Ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

SabinaMelsova.Niyaz Orazgali-1-merged
Urban_Tetiana_Khale
NGUYEN MINH TRIET_PRZEMYSOAW OACEK

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

mgr inż. Maria Bujnowska

mgr inż. arch. Julia Cieślak

dr inż. Norbert Dąbkowski

dr Tomasz Dziubecki

mgr inż. arch. Michał Gołębiewski

mgr inż. Michał Gratkowski

Image for Prof. dr hab. inż. arch. Krystyna Guranowska-Gruszecka

Prof. dr hab. inż. arch. Krystyna Guranowska-Gruszecka

dr inż. arch. Anna Jeziorska

Image for dr inż. Magdalena Kłęk

dr inż. Magdalena Kłęk

Michał Kozak

dr Marzena Królikowska-Dziubecka

mgr inż. arch. Małgorzata Kurcjusz

mgr inż. arch. Przemysław Łacek

dr inż. arch. Dana Matouk

mgr inż. arch Piotr Ośko

dr Michał Rojewski

mgr inż. arch. Karolina Rumowska

dr inż. arch. Agnieszka Starzyk

dr inż. arch. Anna Stefańska

mgr inż. arch. Mateusz Szurgot

Image for dr hab. inż. arch. Marta Tobolczyk 

dr hab. inż. arch. Marta Tobolczyk 

mgr inż. arch. Roman Tomecki

dr inż. architekt, Dorota Wejchert-Gajczyk

mgr inż. arch. Dorota Wilczyńska

mgr inż. arch. Teresa Zdrodowska

mgr inż. Karolina Zdrodowska

dr inż. arch. Mozahem Zin Eddin

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Grafika

  Grafika

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Filologia angielska

  Filologia angielska

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie online

  Zarządzanie online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie

  Zarządzanie

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Informatyka

  Informatyka

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, inżynierskie (3.5-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.