DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Stosunki międzynarodowe

Stosunki międzynarodowe

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu)

Poziom

II stopnia, magisterskie (2-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

3

Cena od

8000 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Stosunki międzynarodowe

O studiach

Na studiach magisterskich w zakresie stosunków międzynarodowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie rozwiniesz i pogłębisz wiedzę zdobytą w czasie studiów licencjackich. Realizując program, na który składają się zupełnie nowe przedmioty, zdobędziesz dodatkowe umiejętności.

Studia te są też dobrym rozwiązaniem dla osób studiujących wcześniej socjologię, prawo, ekonomię, kierunki humanistyczne czy politologię, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, posiąść nowe umiejętności i tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy w zmieniających się nieustannie warunkach. W trakcie nauki zdobędziesz wiedzę i rozwiniesz cenione przez pracodawców kompetencje miękkie pozwalające radzić sobie w różnych okolicznościach. Poznasz zagadnienia bezpieczeństwa międzynarodowego, migracji, terroryzmu oraz międzynarodowych relacji biznesowych. 

W trakcie studiów magisterskich na kierunku Stosunki międzynarodowe w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula poznasz specjalistyczny język i nauczysz się nim posługiwać. Opanujesz język angielski, który jest podstawą w stosunkach międzynarodowych, a także drugi wybrany język. Zyskasz gotowość do pracy w wielokulturowym środowisku. Z łatwością odnajdziesz się w pracy w międzynarodowych korporacjach, instytucjach finansowych, mediach, instytucjach publicznych i dyplomacji.

Stosunki międzynarodowe są nauką łączącą wiedzę, doświadczenia i osiągnięcia wielu dyscyplin: ekonomii, prawa, socjologii, nauk politycznych, geografii i historii. Są więc idealnym wyborem zarówno dla tych, którzy jeszcze nie mają sprecyzowanych poglądów na swoją przyszłą karierę, jak i tych, którzy dokładnie wiedzą, w jakim kierunku chcą się rozwijać. 

Unikalność studiów magisterskich na kierunku Stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie polega na włączeniu w proces nauczania zarówno naukowców jak i praktyków: dyplomatów, polityków oraz analityków chętnie dzielących się swoim doświadczeniem ze studentami, wykraczając poza informacje dostępne w podręcznikach. 

Stosunki międzynarodowe – studia II stopnia w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula wyróżnia wysoki poziom, umiędzynarodowienie kształcenia, wszechstronna opieka nad studentami i wsparcie w procesie nauczania. W trakcie studiów połączysz przygotowanie teoretyczne z wiedzą praktyczną. Ważnym elementem kształcenia są praktyki i staże, które możesz zrealizować w Centrum Stosunków Międzynarodowych i Magazynie Think Tank a także w wielu innych ośrodkach specjalizujących się w stosunkach międzynarodowych. Swoje kompetencje będziesz rozwijać pod okiem pracowników Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Stowarzyszenia Euroatlantyckiego.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie współpracuje również z UNAP – Stowarzyszeniem Narodów Zjednoczonych w Polsce, które prowadzi programy z zakresu zrównoważonego rozwoju, praw człowieka, aktywności obywatelskiej, edukacji i demokracji. Dzięki tej współpracy możesz w sposób sensowny i kreatywny rozwijać swoje kompetencje.

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Stosunki międzynarodowe prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula zyskał najwyższą notę wśród wszystkich uczelni niepublicznych prowadzących takie studia w Polsce.

Specjalności

Stosunki Międzynarodowe nie oferują jednej wąsko rozumianej specjalności. Każda z wymienionych poniżej jest pakietem wiedzy i umiejętności, który poszerza horyzonty, dzięki czemu studenci lepiej rozumieją świat – to zwiększa ich szanse na rynku pracy.

To nowa specjalność ukierunkowana na zdobywanie wiedzy na temat procesów zachodzących w kluczowych regionach świata oraz głównych aktorów zaangażowanych w Eurazji, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. W trakcie studiów zyskasz przygotowanie do pracy analitycznej dla organizacji międzynarodowych oraz pozarządowych, instytucji publicznych i korporacji międzynarodowych.

Specjalność ta jest realizowana we współpracy z programem Ekonomii. Jest skierowana do osób, które chcą połączyć swoje zainteresowanie polityką zagraniczną z zagadnieniami biznesowymi. Jest to idealny wybór dla tych, których fascynują skutki międzynarodowego kryzysu gospodarczego, relacje gospodarcze państw oraz wpływ instytucji kapitałowych i międzynarodowych korporacji na stosunki międzynarodowe. Specjalność ta pozwoli ci zrealizować się w pracy w korporacjach i instytucjach finansowych.

Specjalność jest odpowiedzią na nasilające się problemy migracyjne oraz aktywność organizacji terrorystycznych zagrażających zarówno bezpieczeństwu pojedynczych państw, jak i społeczności międzynarodowej. Zyskasz kompetencje niezbędne w pracy w organizacjach i firmach zajmujących się bezpieczeństwem krajowym i międzynarodowym oraz oceną ryzyka a także w służbach wywiadowczych.

Pobierz ofertę specjalności
Stosunki międzynarodowe
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Stosunki międzynarodowe
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Program studiów

Program studiów na kierunku Stosunki międzynarodowe w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula został stworzony w oparciu o międzynarodowe wzorce. Uwzględnia on najnowsze tendencje i zmiany zachodzące w polityce i gospodarce światowej. Studia w wyważony sposób łączą teoretyczną wiedzę z praktycznymi umiejętnościami. Zajęcia prowadzone są przez kadrę ekspertów, którą tworzą byli ministrowie, ambasadorowie i pracownicy „thinktanków”.

Atuty studiów

Globalne możliwości

Dowiesz się więcej o zależnościach między najważniejszymi uczestnikami globalnej polityki i światowego biznesu oraz kształtujących je procesach. Sprawdzisz się podczas zagranicznych praktyk programu Erasmus Plus. Nawiążesz wiele międzynarodowych znajomości. Dzięki temu drzwi do globalnej kariery będą stały przed tobą otworem.

Globalne możliwości

Przygotowanie do wykonywania zawodu

Interdyscyplinarna wiedza z zakresu stosunków międzynarodowych, którą zdobędziesz od doświadczonych praktyków sprawi, że po ukończeniu studiów śmiało możesz rozpocząć karierę zawodową bez dodatkowego przygotowania.

Przygotowanie do wykonywania zawodu

Biznesowe podejście

Podczas studiów magisterskich będziesz mieć okazję poznać wiele osobistości. Zajęcia prowadzone są przez byłych ministrów, pracowników organizacji międzynarodowych wysokiego szczebla czy ambasadorów. Kadra ekspertów zapewni ci wiedzę i umiejętności wykorzystywane na co dzień w świecie relacji biznesowych.

Biznesowe podejście

Najwyższa nota w rankingu Perspektywy 2023

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Stosunki Międzynarodowe prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zyskał najwyższą notę wśród wszystkich uczelni niepublicznych prowadzących takie studia w Polsce, a 4. miejsce w skali wszystkich polskich uczelni (publiczne i niepubliczne).

Najwyższa nota w rankingu Perspektywy 2023

Wysoka ocena Polskiej Komisji Akredytacyjne

Polska Komisja Akredytacyjna bardzo wysoko oceniła koncepcję kształcenia, program, kadry, wewnętrzny system jakości i infrastrukturę kierunku Stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Umiędzynarodowienie oraz wsparcie studentów w procesie kształcenia zdobyły notę najwyższą.

Wysoka ocena Polskiej Komisji Akredytacyjne

Nowoczesne technologie w kształceniu

Stosunki międzynarodowe – studia II stopnia są dostępne również w ofercie studiów online. To nowoczesna forma studiowania realizowana z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Możesz studiować, gdzie chcesz i kiedy chcesz, we własnym tempie.

Nowoczesne technologie w kształceniu

Kariera

Perspektywy zawodowe

Stosunki Międzynarodowe (studia magisterskie) otwierają przed tobą możliwości pracy w dyplomacji i globalnym biznesie. Absolwenci kierunku mogą starać się o zatrudnienie m.in. w następujących instytucjach:

SPECJALNOŚĆ STUDIA GLOBALNE

SPECJALNOŚĆ STUDIA GLOBALNE

 • instytucje państwowe;
 • centra badawcze;
 • organizacje międzynarodowe;
 • instytucje Unii Europejskiej;
 • struktury NATO;
 • agendy ONZ;
 • korporacje;
 • instytucje pozarządowe;
 • firmy konsultingowe;
 • media.
SPECJALNOŚĆ BEZPIECZEŃSTWO I MIGRACJE MIĘDZYNARODOWE

SPECJALNOŚĆ BEZPIECZEŃSTWO I MIGRACJE MIĘDZYNARODOWE

 • placówki zagraniczne;
 • międzynarodowe organizacje i korporacje;
 • administracja publiczna;
 • think-tanki zajmujące się analizą zagrożeń międzynarodowych;
 • instytuty badawcze;
 • organizacje pozarządowe;
 • instytucje Unii Europejskiej;
 • struktury NATO;
 • agendy ONZ.
SPECJALNOŚĆ MIĘDZYNARODOWE RELACJE BIZNESOWE

SPECJALNOŚĆ MIĘDZYNARODOWE RELACJE BIZNESOWE

 • instytucje publiczne, państwowe i samorządowe;
 • fundacje i stowarzyszenia;
 • organizacje pozarządowe;
 • korporacje i organizacje międzynarodowe;
 • firmy konsultingowe;
 • centra badawcze, think-tanki i instytucje badawczo-rozwojowe;
 • agencje marketingowe i PR;
 • działy marketingu firm i instytucji;
 • agencje badań rynkowych.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Filologia angielska, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

dr Davut Han Aslan

Image for dr Małgorzata Bonikowska

dr Małgorzata Bonikowska

Image for Joanna Burnos

Joanna Burnos

Image for dr Przemysław Piotr Damski

dr Przemysław Piotr Damski

Image for dr Anna Grzywacz

dr Anna Grzywacz

Image for dr hab. Wawrzyniec Konarski, prof. AFiB Vistula

dr hab. Wawrzyniec Konarski, prof. AFiB Vistula

Image for dr hab. Agnieszka Legucka, prof. AFiB Vistula

dr hab. Agnieszka Legucka, prof. AFiB Vistula

Image for dr Bartłomiej E. Nowak

dr Bartłomiej E. Nowak

dr hab. Aldona Piwko prof. AFiB Vistula

Image for dr Zdzisław Rapacki

dr Zdzisław Rapacki

mgr Rafał Tarnogórski

dr Sylwia Winiarska

Image for dr hab. Agata Włodkowska prof. AFiB Vistula

dr hab. Agata Włodkowska prof. AFiB Vistula

Image for dr Juliusz Maliszewski

dr Juliusz Maliszewski

mgr Mitchell T. Welle

Image for dr Grzegorz Mathea

dr Grzegorz Mathea

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Ekonomia

  Ekonomia

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  II stopnia, magisterskie (2-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Filologia angielska

  Filologia angielska

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  II stopnia, magisterskie (2-letnie)

  Język wykładowy

  angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce

  Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  Studia podyplomowe (1-roczne)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Administrowanie funduszami europejskimi

  Administrowanie funduszami europejskimi

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  Studia podyplomowe (1-roczne)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.