UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Logistyka

Logistyka

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

2

Cena od

6300 zł / rok

Aplikuj online
Image for Logistyka

O studiach

Logistyka, obecna dziś w każdej dziedzinie gospodarki, jest jedną z najszybciej rozwijających się branż. To skomplikowana materia, na którą składa się odpowiednie rozporządzanie dobrami, zapewnienie właściwego transportu, odpowiedniej ilości materiałów i dostarczenie produktów lub usług na czas a także zarządzanie infrastrukturą. Specjaliści w tej dziedzinie są poszukiwani i doskonale opłacani, a sam zawód stale zyskuje na prestiżu.  

Logistyka – studia licencjackie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula mają profil praktyczny. Wybierając ten kierunek poznasz kluczowe zagadnienia z obszaru ekonomii, organizacji i zarządzania. Zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat procesów zaopatrzenia produkcji i dystrybucji oraz tworzenia i wyposażenia centrów zaopatrzenia. Poznasz infrastrukturę logistyczną. Nauczysz się szacować koszty procesów logistycznych oraz zarządzać łańcuchem dostaw.

Specjalności zaprojektowane dla tego kierunku pozwolą ci rozwijać się w wybranej dziedzinie: logistyki produkcji lub logistyki transportu. W trakcie studiów nauczysz się działać w sposób przedsiębiorczy i rozwiązywać problemy logistyczne. Poznasz narzędzia i technologie, które pozwalają na optymalizację procesów oraz zapewnienie ich skuteczności, sposoby zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi oraz zasady ich działalności logistycznej.

Zyskasz umiejętność samodzielnego projektowania i wdrażania łańcucha dostaw zgodnego z zasadami rynku i normami etycznymi obowiązującymi na rynku usług logistycznych.

Poznasz nowoczesne technologie internetowe i systemy informatyczne do zarządzania w logistyce transportu i logistyce produkcji. Nauczysz się, w jaki sposób funkcjonują w tym obszarze elektroniczne kanały dystrybucji informacji i systemy komunikacji.

Studia na kierunku Logistyka otworzą przed tobą rynek pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Specjalności na kierunku Logistyka

Obszar specjalności obejmuje organizację, planowanie oraz realizację procesów produkcji, zarządzania zapasami, przepływu materiałów i komponentów oraz magazynowania. Zdobędziesz praktyczną wiedzę, umiejętności i kompetencje poszukiwane przez przedsiębiorstwa produkcyjne. Poznasz metody, narzędzia i techniki logistyki, zaopatrzenia i organizacji dostaw oraz współpracy z kooperantami i dostawcami.

Wybierając tę specjalność zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu zarządzania operacjami transportowymi przedsiębiorstwa, flotą transportową, dostawami i przewozem ładunków, a także z zakresu spedycji – czyli organizowania i planowania transportu i przewozu, jego ubezpieczenia i rozliczenia zleceń transportowych.

Pobierz ofertę specjalności

Program studiów Logistyka

Studia są zorientowane na praktykę. W programie znajdziesz takie przedmioty jak m.in.: logistyka produkcji i dystrybucji, infrastruktura logistyczna, towaroznawstwo, transport i spedycja czy projektowanie procesów logistycznych.

Program zawiera studia przypadków, warsztaty eksperckie i symulacje rzeczywistych zadań. W trakcie zajęć poznasz tajniki działania najlepszych w tej dziedzinie profesjonalistów.

Program studiów będzie aktualizowany do bieżących potrzeb i oczekiwań pracodawców poprzez wprowadzenie na obu specjalnościach przedmiotów do wyboru. Przedmioty te ujęte w określoną liczbę godzin będą modyfikowane na bieżąco, będąc odpowiedzią na sugestie otoczenia społeczno – gospodarczego.

Atuty studiów na kierunku Logistyka

Przede wszystkim praktyka

Program realizuje kadra dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także wybitni praktycy. Dzięki nim dowiesz się, jak usprawnić procesy logistyczne w firmach, jak stosować przepisy prawa i analizować funkcjonowanie ogniw łańcucha logistycznego w ramach różnych modeli biznesowych.

Przede wszystkim praktyka

Symulacje biznesowe

W trakcie studiów są wykorzystywane symulacje biznesowe. To narzędzie przeznaczone do nauki zarządzania biznesem. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realistyczne decyzje w wirtualnej fabryce i firmie transportowej.

Symulacje biznesowe

Laboratorium procesów logistycznych

Będziesz korzystać ze specjalistycznej aplikacji komputerowej AnyLogic. Pozwala ona na weryfikację przyjętych scenariuszy i dobór najlepszych rozwiązań logistycznych. Umiejętność modelowania, symulacji, a następnie optymalizacji procesów logistycznych jest obecnie poszukiwana i ceniona na rynku pracy.

Laboratorium procesów logistycznych

Globalne możliwości

Zyskasz specjalistyczną wiedzę i poznasz języki obce, co pozwoli ci rozwijać karierę z sukcesem zarówno w kraju, jak i za granicą.

Globalne możliwości

Kariera

Perspektywy zawodowe po kierunku Logistyka

Ukończenie studiów licencjackich na kierunku Logistyka w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie pozwoli ci z powodzeniem rozwijać karierę w wybranym obszarze.

SPECJALNOŚĆ LOGISTYKA PRODUKCJI

SPECJALNOŚĆ LOGISTYKA PRODUKCJI

  • specjaliści w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, centrach zaopatrzenia i dystrybucji,
  • specjaliści ds. zarządzania zamówieniami, zapasami, gospodarki magazynowej,
  • specjaliści ds. jakości, standaryzacji i kontroli procesów, odpowiedzialni za balansowanie zdolności produkcyjnych.
SPECJALNOŚĆ LOGISTYKA TRANSPORTU

SPECJALNOŚĆ LOGISTYKA TRANSPORTU

  • specjaliści w centrach logistycznych, firmach spedycyjnych, jednostkach zaopatrzenia i zbytu,
  • specjaliści ds. zarządzania logistycznego w firmach zajmujących się: transportem, spedycją, organizacją wewnętrznych i zewnętrznych przepływów materiałów.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę w obszarze Logistyki.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Filologia angielska, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

Tryb

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Warszawa

Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Zarządzanie

Zarządzanie

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Zarządzanie online

Zarządzanie online

Tryb

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Warszawa

Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Logistyka Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac MBA Women in Leadership Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.