UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

5

Cena od

7600 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

O studiach

Wiedza i kompetencje w dziedzinie finansów i rachunkowości dają uznanie i prestiż. Specjalistów wciąż jednak brakuje, a są potrzebni w każdej niemal firmie, instytucji, a także w administracji państwowej i samorządowej. Bez nich nie da się prowadzić żadnego biznesu. Dlatego Finanse i rachunkowość to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów licencjackich w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Studia zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą zainwestować w swoją przyszłość i wiążą ją ze środowiskiem biznesowym, są przedsiębiorcze, zainteresowane zagadnieniami z dziedziny ekonomii i finansów, w tym rachunkowością oraz praktyką biznesową. To kierunek również dla tych, którzy już pracują i chcą się rozwijać.

Program kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest oparty na światowych standardach i posiada prestiżową akredytację ACCA. Wybierając specjalność ACCA, otrzymasz tytuł specjalisty międzynarodowej klasy z zakresu corporate financial management. To cię wyróżni – wzrośnie twoja wartość na rynku i szybciej rozwiniesz karierę. 

Dzięki akredytacji programu przez CIMA studenci zyskują podczas procesu nauczania kompetencje uznawane na całym świecie za najbardziej poszukiwane i aktualne w obszarze rachunkowości zarządczej. Mogą też skorzystać ze zwolnień z egzaminu CIMA. 
Więcej informacji na temat CIMA

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Finanse i rachunkowość (w tym studia online) prowadzony w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce. Po raz kolejny został także doceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną, który przyznała mu ocenę pozytywną. To dowód dbałości uczelni o wysoki poziom kształcenia. Komisja podkreśliła, że program studiów Finanse i Rachunkowość (w tym online) został opracowany z uwzględnieniem potrzeb studentów oraz otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności rynku pracy. Wysoko też oceniła kompetencje, doświadczenie i kwalifikacje nauczycieli akademickich. Zwróciła uwagę na nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną i naukową, żywą współpracę z otoczeniem biznesowym, w tym z pracodawcami oraz wszechstronne działania w zakresie wspierania studentów.

Do wyboru masz także inne wyselekcjonowane specjalności, pozwalające poznać te obszary sektora finansowego, w których chcesz być ekspertem. Wybitni wykładowcy i praktycy wprowadzą cię w tajniki rynku polskiego oraz rynków zagranicznych. Dzięki studiom na kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zdobędziesz praktyczną wiedzę, rozwiniesz się w obszarach przedsiębiorczości, bankowości i usług finansowych, rachunkowości i analizy rynku finansowego. 

Po studiach z zakresu finansów i rachunkowości czekają na Ciebie biura rachunkowe i podatkowe, banki, największe światowe korporacje, towarzystwa ubezpieczeniowe i instytucje finansowe. Możesz zostać liderem biznesu, menedżerem czy doradcą. Osiągniesz też sukces, jeśli postawisz na rozwój własnej działalności gospodarczej.

Międzynarodowe środowisko Uczelni Vistula oraz możliwość nauki w języku angielskim doda ci skrzydeł. Takich właśnie specjalistów poszukują pracodawcy.

Specjalności na kierunku Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

Dzięki tej specjalności zostaniesz specjalistą, który wie, jak założyć i rozwijać biznes, potrafi promować innowacje produktowe i usługowe. Zdobędziesz solidną wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz regulacji biznesu. Nauczysz się opracowywać strategię rozwoju i promocji oraz dobrać odpowiedni rodzaj finansowania firmy. Możesz wykorzystać zdobytą wiedzę do założenia własnego biznesu oraz dzielić się nią w działalności konsultingowej.

Na specjalności Bankowość i usługi finansowe poznasz zasady funkcjonowania sektora bankowego nakierowanego na świadczenie usług komercyjnych. Zdobędziesz wiedzę o instytucjach bankowych i powiązaniach między nimi, o ich zadaniach, operacjach i odpowiedzialności. Nauczysz się posługiwania produktami i usługami bankowymi, operowania na rynkach kapitałowych, oceny ryzyka kredytowego i zarządzania nim, a także korzystania z produktów bankowych w celu optymalizacji decyzji finansowych.
Specjalność Bankowość i usługi finansowe została stworzona z myślą o osobach, które chcą rozwijać karierę zawodową w dużych bankach komercyjnych, w lokalnych bankach spółdzielczych, towarzystwach ubezpieczeniowych, funduszach inwestycyjnych oraz w firmach consultingowych.

W trakcie studiów poznasz system rachunkowości, standardy oraz regulacje, również na rynkach międzynarodowych. Odkryjesz specyfikę rachunkowości finansowej, zarządczej, bankowej i ubezpieczeniowej. Zdobędziesz wiedzę nt. zakładania biznesu oraz zarządzania podatkami w firmie. Staniesz się specjalistą ds. sporządzania sprawozdań finansowych i ich analizy. Specjalność Rachunkowość i finanse ACCA da ci możliwość pogłębienia umiejętności z zakresu korzystania z kapitałów własnych i obcych, w celu realizacji strategii biznesowych ukierunkowanych na sukces, wzrost wartości i konkurencyjności.
Nauczysz się jak oceniać efektywność inwestycyjną i finansową oraz ryzyko w zmieniającym się otoczeniu, w warunkach niepewności i niestabilności.
Dziewięć przedmiotów i kończące je egzaminy posiadają prestiżowy certyfikat ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants). Po ukończeniu uczelni będziesz zwolniony z egzaminów z przedmiotów akredytowanych przez ACCA. Certyfikat ACCA pozwoli ci na uzyskanie międzynarodowej akredytacji rachunkowej, umożliwiającej pracę poza granicami Polski na odpowiedzialnych stanowiskach w księgowości. Stanowiska dyplomowanych księgowych z certyfikatem ACCA oferowane są w przedsiębiorstwach, koncernach międzynarodowych, w audycie wewnętrznym i zewnętrznym oraz w firmach konsultingowych.
Certyfikat ACCA pozwala na uzyskanie międzynarodowej akredytacji rachunkowej umożliwiającej pracę poza granicami Polski na odpowiedzialnych stanowiskach w księgowości. Stanowiska dyplomowanych księgowych z certyfikatem ACCA oferowane są w przedsiębiorstwach, dużych koncernach międzynarodowych, w audycie wewnętrznym i zewnętrznym, w firmach konsultingowych.

To jest specjalność, dzięki której zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu finansów. Poznasz system rachunkowości, jego funkcje, zasady i techniki. Dowiesz się o podatkach, ich roli i poborze. Zdobędziesz umiejętności stosowania zasad rachunkowości, księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych, a także wykorzystania wiedzy rachunkowej w decyzjach operacyjnych i strategicznych firm oraz organizacji.
Poznasz zagrożenia płynące z nadmiernego deficytu budżetowego. Dowiesz się, jak analizować relacje pomiędzy finansami publicznymi, przedsiębiorstwami, bankami a rynkami finansowymi oraz jak przeprowadzać analizy SWOT. Po tych studiach możesz znaleźć zatrudnienie m.in. w biurach rachunkowych, biurach obsługi nieruchomości, w firmach konsultingowych, w przedsiębiorstwach, w spółdzielniach i w działach księgowości.

Te studia łączą wiedzę z zakresu rachunkowości i rynków finansowych. W ich trakcie zdobędziesz wiedzę i umiejętności pozwalające zarządzać portfelem papierów wartościowych oraz wyceną instrumentów finansowych. Poznasz zasady posługiwania się nowoczesnymi narzędziami analitycznymi w celu formułowania i realizacji rynkowych strategii działania. Nauczysz się kreatywności i nowoczesnego spojrzenia na finanse. Zyskasz przygotowanie do zawodu doradcy inwestycyjnego, maklera, analityka rynku finansowego, pracownika banku i funduszy inwestycyjnych.

Finanse i rachunkowość
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!


Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Finanse i rachunkowość
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!


Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Program studiów Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie przygotują cię do pracy w dziedzinie finansów i rachunkowości w wielu specjalnościach. Program na kierunku Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA na poziomie licencjackim jest stale dostosowywany do praktyki gospodarczej i potrzeb rynku pracy. Nacisk jest położony na wymiar praktyczny. W trakcie studiów zyskasz kompetencje, dzięki którym rozwiniesz karierę na poziomie menedżerskim w bankach, instytucjach finansowych oraz firmach konsultingowych. Poprowadzisz też z sukcesem własną działalność gospodarczą.

Atuty studiów na kierunku Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

Wiodący program na rynku

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Finanse i rachunkowość prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych prowadzących takie studia w Polsce.

 Wiodący program na rynku

Prestiżowa akredytacja ACCA

Wszyscy absolwenci Finansów i rachunkowości AFiB Vistula w Warszawie otrzymują automatycznie suplement potwierdzający zaliczenie czterech z dziewięciu egzaminów ACCA na poziomie podstawowym. Pozostałych pięć jest zaliczanych po zdaniu indywidualnych egzaminów. ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Jej posiadanie zwiększy twoje szanse awansu na kierownicze stanowiska.

Prestiżowa akredytacja ACCA

Globalne możliwości

Program studiów jest oparty o światowe standardy, współpracę z zagranicznymi studentami i możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Studia przygotują cię do podjęcia pracy także poza granicami Polski.

Globalne możliwości

Współpraca z pracodawcami

Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów.

Współpraca z pracodawcami

Praktyczna wiedza

Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także praktycy. To eksperci w swoich dziedzinach, liderzy biznesu i doświadczeni pracownicy administracji państwowej. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczną wiedzę wykorzystać w działaniu.

Praktyczna wiedza

Studia online

Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA na poziomie licencjackim to jeden z kierunków dostępnych również w ofercie studiów online. To nowoczesna forma studiowania realizowana z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej w AFiB Vistula.

Studia online

Gry strategiczne

Jednym z rozwiązań wspierających proces dydaktyczny są gry strategiczne, dzięki którym kształtowane są nowe umiejętności przy jednoczesnym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Gra REVAS pozwala zarządzać wirtualną firmą z wybranej branży i podejmować realne decyzje biznesowe. Dzięki współpracy z Fundacją Warszawskiego Instytutu Bankowości możesz także korzystać z gry o zarządzaniu finansami Score Hunter. To narzędzie pozwalające zyskać praktyczną wiedzę nt. wiarygodności finansowej i ochrony danych osobowych.

Gry strategiczne

Akredytacja CIMA

Dzięki akredytacji programu przez CIMA studenci zyskują podczas procesu nauczania kompetencje uznawane na całym świecie za najbardziej poszukiwane i aktualne w obszarze rachunkowości zarządczej. Mogą też skorzystać ze zwolnień z niektórych egzaminów CIMA potrzebnych do uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).

Akredytacja CIMA

Kariera

Perspektywy zawodowe

SPECJALNOŚĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

SPECJALNOŚĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

 • ekspert w przedsiębiorstwie,
 • własna działalność gospodarcza,
 • doradca inwestycyjny.
SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

 • dyrektor finansowy,
 • dyrektor generalny,
 • główny księgowy,
 • kontroler,
 • biegły audytor,
 • analityk finansowy,
 • doradca podatkowy,
 • doradca inwestycyjny.
SPECJALNOŚĆ ANALITYK RYNKU FINANSOWEGO

SPECJALNOŚĆ ANALITYK RYNKU FINANSOWEGO

 • analityk kredytowy,
 • analityk systemu IT,
 • analityk finansowy,
 • specjalista ds. oceny ryzyka.
SPECJALNOŚĆ BANKOWOŚĆ I USŁUGI FINANSOWE

SPECJALNOŚĆ BANKOWOŚĆ I USŁUGI FINANSOWE

 • specjalista do spraw sprzedaży i obsługi klienta,
 • doradca klienta, 
 • kasjer bankowy,
 • kasjer walutowy,
 • agent kredytowy,
 • doradca hipoteczny,
 • doradca inwestycyjny,
 • specjalista do spraw obsługi kart,
 • doradca leasingowy,
 • analityk kredytowy.
SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE

SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE

 • księgowy,
 • główny księgowy,
 • analityk finansowy,
 • doradca podatkowy,
 • własna działalność gospodarcza

Staże i praktyki studenckie

Praktyki i warsztaty zrealizujesz w wiodących firmach. Poznasz tajniki finansów i rachunkowości „od kuchni”. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę w dziedzinie finansów i rachunkowości.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

mgr Jasurbek Babaev

Image for dr hab. Mirosław Bojańczyk prof. AFiB Vistula

dr hab. Mirosław Bojańczyk prof. AFiB Vistula

dr Andrzej Janowicz

Image for dr inż. Barbara Karlikowska, prof. AFiB Vistula

dr inż. Barbara Karlikowska, prof. AFiB Vistula

mgr Daria Khisamova

Image for dr Tomasz Kociołek

dr Tomasz Kociołek

prof. dr hab. Juliusz Kotyński

dr hab. Michał Kruszka

dr Nicolas Levi

Image for dr Małgorzata Maliszewska

dr Małgorzata Maliszewska

mgr Grzegorz Michalski

dr hab. Ryszard Michalski prof. AFiB Vistula

Image for dr Anna Pawlak

dr Anna Pawlak

Image for dr Zdzisław Rapacki

dr Zdzisław Rapacki

dr Monika Różycka

dr Małgorzata Smoleń-Bojańczyk

dr Stanisława Sobolewska

dr Renata Špičák

dr Witold Walkowiak

dr inż. Witold Witkowski

dr hab. Jolanta Zombirt prof. AFiB Vistula

Image for dr Wojciech Rezner

dr Wojciech Rezner

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Ekonomia

  Ekonomia

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Ekonomia online

  Ekonomia online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie online

  Zarządzanie online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie

  Zarządzanie

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Filologia angielska

  Filologia angielska

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.