DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Informatyka

Informatyka

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

II stopnia, magisterskie (1.5-roczne)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

4

Cena od

11200 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Informatyka

O studiach

Studia informatyczne na poziomie magisterskim w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to droga do uzyskania eksperckiej wiedzy, rozwoju w sektorze IT, w tym także do objęcia funkcji kierowniczych w branży. Realizując program, znacznie poszerzysz wiedzę zdobytą na poziomie licencjackim czy inżynierskim. W zależności od specjalności nauczysz się projektowania i zastosowania sieci bezprzewodowych dla Internetu Rzeczy oraz projektowania i zastosowania aplikacji mobilnych. Zyskasz kompetencje w obszarze cyberbezpieczeństwa i niezawodności systemów informatycznych i przemysłowych oraz w zakresie stosowanej analityki danych i AI. W trakcie studiów dowiesz się także, jak zarządzać projektami i prowadzić własny zespół IT.

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Informatyka prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

Na studiach magisterskich Informatyka w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula nauczysz się wykorzystywać wiedzę dotyczącą algorytmów, stosowaną przy rozwiązywaniu zagadnień z obszaru projektowania sieci bezprzewodowych i oprogramowania urządzeń mobilnych. Zyskasz nowe kompetencje związane z umiejętną wyceną rentowności i zarządzania projektami.

Dzięki programom edukacyjnym DreamSpark firmy Microsoft, OAI firmy Oracle i Lokalnej Akademii CISCO nauczysz się przekuwać teoretyczną wiedzę w praktyczne umiejętności. Opanujesz obsługę narzędzi designerskich i deweloperskich. 

W trakcie studiów magisterskich na kierunku Informatyka w Akademii Finansów i Biznesu Vistula uznani eksperci przekażą ci praktyczną wiedzę. Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest doświadczenie i umiejętność wykorzystania zdobytych informacji. Dlatego w programie naszych studiów informatycznych na poziomie magisterskim jest 480 godzin praktyk zawodowych, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę i staniesz się pewnym siebie specjalistą. Zyskasz szansę na zdobycie cennych kontaktów biznesowych.

Na Wydziale Informatyki, Grafiki i Architektury organizowane są seminaria naukowe, które pozwolą ci włączyć się do badań naukowych z obszaru informatyki oraz jej aplikacji w różnych dziedzinach.

Podejmując studia II stopnia na kierunku Informatyka w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula zyskasz wiedzę, dzięki której szybko staniesz się specjalistą w tym obszarze.

WYMAGANIA

Studia magisterskie na kierunku Informatyka są adresowane do absolwentów studiów inżynierskich w zakresie nauk technicznych na kierunku informatyka lub pokrewnych, takich jak telekomunikacja czy elektronika oraz studiów magisterskich (z tego tytułu zalicza im się 30 punktów ECTS). Kandydaci są proszeni o przedstawienie dyplomu ukończenia tych studiów.

Specjalności

Przemysł doświadcza obecnie dotkliwego braku specjalistów ds. analizy i zastosowań danych. Wg prognoz rozbieżność między wymaganiami przemysłu a dostępnością kwalifikowanych absolwentów będzie wzrastać. Jeśli więc interesujesz się tym obszarem wiedzy, masz szansę na obiecującą karierę i bardzo satysfakcjonujące dochody. W trakcie studiów zdobędziesz specjalistyczne wykształcenie w sferze wiedzy teoretycznej i doświadczeń praktycznych od światowej klasy naukowców, inżynierów i mentorów. Poza kursami w dziedzinach analizy danych, rozwiązywania problemów w Pythonie, wizualizacji danych, metod sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia maszynowego, program oferuje seminaria i ćwiczenia praktyczne, dzięki którym uzupełnisz wiedzę teoretyczną i techniczną przez krytyczne aspekty praktycznej kompetencji biznesowej. W ten sposób zyskasz unikalny zestaw umiejętności oczekiwanych i wymaganych przez czołowe firmy świata.
Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów.

Program tej specjalności przygotuje cię do pracy w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem i niezawodnością systemów informatycznych i przemysłowych systemów sterowania. Zdobędziesz wiedzę w zakresu analiz ryzyka, zapoznasz się z podstawami teoretycznymi i programami komputerowymi stosowanymi w analizie niezawodności. Zyskasz praktyczną umiejętność pracy ze specjalistycznym oprogramowaniem do obliczeń niezawodności oraz umiejętność interpretacji wyników obliczeń. Nauczysz się projektowania i testowania systemów informatycznych i przemysłowych systemów sterowania pod względem cyberbezpieczeństwa i niezawodności. Opanujesz także sztukę zarządzania cyberbezpieczeństwem i niezawodnością systemów informatycznych i przemysłowych. Na te unikalne umiejętności czekają współczesne firmy!
Specjalność jest prowadzona we współpracy z ICCSS (International Centre for Chemical Safety and Security – www.iccss.eu)
Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów

Specjalność przygotowuje do planowania i przewidywania rozwoju sieci bezprzewodowej oraz utrzymania i rozwoju infrastruktury w organizacjach. Zdobędziesz wiedzę z zakresu opracowania rozwiązań teleinformatycznych i łączności bezprzewodowej w firmach świadczących usługi teleinformatyczne. Nauczysz się najlepszych zasad współpracy z dostawcami i podwykonawcami w zakresie budowy i rozwoju sieci bezprzewodowej oraz nadzoru i weryfikacji instalacji abonenckich. Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie projektowania protokołów, gospodarowania energią oraz innymi zasobami. Nauczysz się uwzględniać algorytmy współpracy w systemach rozproszonych, bezpieczeństwa i systemach rzetelności wymiany informacji w nieprzyjaznym środowisku.
Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów.

Ta specjalność pozwoli ci zdobyć umiejętności przygotowujące do pracy programisty lub projektanta aplikacji mobilnych dla najpopularniejszych systemów operacyjnych urządzeń mobilnych: Android, Windows Phone oraz iOS. Możesz zostać specjalistą w dziedzinie architektury i API podstawowych platform mobilnych. Poznasz:

 • techniki lokalizacji urządzeń mobilnych
 • zasady budowy systemów i baz danych dla platform mobilnych;
 • technologie projektowania stron serwisów internetowych dla urządzeń mobilnych;
 • technologie Adaptive UI;
 • technologie integracji aplikacji z chmurą obliczeniową;
 • zasady funkcjonowania środowisk narzędziowych projektowania oprogramowania dla urządzeń mobilnych;
 • zastosowania systemów mobilnych.

Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów.

Informatyka
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!


Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Informatyka
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!


Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Program studiów

Program magisterskich studiów informatycznych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie został tak zaprojektowany, aby absolwenci stali się ekspertami w ramach swoich specjalizacji i z łatwością odnaleźli się na rynku pracy. W trakcie zajęć prowadzonych przez profesjonalnych praktyków i doświadczonych wykładowców nauczysz się zarządzać projektami i zyskasz szanse zdobycia specjalistycznego i kierowniczego stanowiska w strukturach firm.

Atuty studiów

Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Informatyka prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

Lider rankingu najbardziej opłacalnych kierunków studiów

W rankingu 15. najbardziej opłacalnych kierunków studiów w Warszawie Informatyka (niestacjonarne studia II stopnia) prowadzona w AFiB Vistula zajęła 1. miejsce wśród uczelni niepublicznych i 4. wśród wszystkich uczelni w Warszawie. Absolwenci natychmiast po studiach znajdują pracę, a ich wynagrodzenie wynosi 9557,70 zł brutto miesięcznie. Bezrobocie w tej grupie to 0%. Ranking powstał na podstawie badania przeprowadzonego przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

Lider rankingu najbardziej opłacalnych kierunków studiów

Analityczne myślenie

W trakcie studiów rozwiniesz umiejętności syntetycznego i analitycznego myślenia, które są bardzo przydatne w pracy programisty. Połączysz je ze specjalistyczną wiedzą i nauczysz się efektywnie rozwiązywać problemy.

Analityczne myślenie

Atrakcyjne specjalności

W ramach kierunku możesz zrealizować jedną z czterech specjalności. Zostały one zaprojektowane w odpowiedzi na wymagania rynku pracy i pozwolą ci zdobyć cenną wiedzę w określonym obszarze.

Atrakcyjne specjalności

Świetne perspektywy zawodowe

Dzięki studiom zyskasz tytuł magistra inżyniera, a to podniesie twoje notowania w branży IT i zwiększy wartość na rynku pracy. Zdobędziesz przepustkę do znacznie lepszych ofert pracy i wyższego wynagrodzenia.

Świetne perspektywy zawodowe

Profesjonalna kadra

Będziesz studiować pod okiem wybitnych wykładowców i praktyków, którzy mają ogromne doświadczenie branżowe i partnerskie. Dzięki nim szybko nawiążesz kontakty z przyszłymi pracodawcami.

Profesjonalna kadra

Praktyka i doświadczenie

Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest doświadczenie i umiejętność wykorzystania zdobytych informacji. Dlatego w programie naszych studiów informatycznych na poziomie magisterskim są praktyki zawodowe, dzięki którym utrwalisz nowo zdobytą wiedzę i staniesz się pewnym siebie specjalistą.

Praktyka i doświadczenie

Międzynarodowe środowisko

Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie Vistula zajmuje 1. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce. Poznasz fantastycznych ludzi i poszerzysz horyzonty.

Międzynarodowe środowisko

Kariera

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku Informatyka zyskasz szanse zatrudnienia w wielu ciekawych branżach:

 • medycyna (np. zdalne monitorowanie stanu pacjentów: Health Insurance Portability);
 • technika militarna;
 • ochrona i bezpieczeństwo środowiska (przy zastosowaniu bezprzewodowych czujników alarmowych: zanieczyszczeń, ciśnienia, zadymienia, hałasu, itd.);
 • zakłady przemysłowe różnych branż (szybka transmisja danych sterujących i pomiarowych z miejsc trudno dostępnych);
 • badanie, ochrona i monitorowanie środowiska naturalnego (np. monitorowanie przemieszczania się różnych gatunków zwierząt);
 • rozwijanie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu sieci bezprzewodowych i automatyki budynków inteligentnych (bezprzewodowy system sterowania w budynku: oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, monitorowaniem detekcji ruchu, awarii, itd.);
 • ochrona mienia i kontrola ruchu drogowego i powietrznego (np. bezzałogowe systemy latające);
 • wspomaganie sieci socjalnych oraz rozrywki;
 • wielorobotyka;
 • systemy sieciocentryczne;
 • komunikacja samochodowa (technologie komunikacyjne: V2V – Vehicle-to-Vehicle, V2I – Vehicle-to-Infrastructure).

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?
Promocja -1000 zł 
Tylko do 6 sierpnia! 


Button: Zapisz się

Promocja trwa do 6.08.2023 i dotyczy tylko obywateli polskich

Kadra

dr inż. Tomasz Bartczak

dr inż. Ernest Brzozowski

prof. dr hab. Ludwik Czaja

dr Iwona Dolińska

dr Soma Dutta

Image for dr hab. Paweł Gburzyński

dr hab. Paweł Gburzyński

Image for dr Mariusz Jakubowski

dr Mariusz Jakubowski

dr hab. Maciej Janowicz

dr hab. inż. Leszek Jung prof. AFiB Vistula

dr hab. Ryszard Kozera

dr inż. Adam Krzemienowski

dr inż. Bartłomiej Kubica

Image for mgr inż. Mirosław Lisiecki

mgr inż. Mirosław Lisiecki

inż Katarzyna Moryc

dr hab. Andrzej Myśliński

dr Aleksandra Pędrak

Image for mgr Edip Senyurek

mgr Edip Senyurek

dr inż. Dariusz Strzęciwilk

dr inż. Marcin Wawryszczuk

dr inż. Artur Wiliński

mgr Mariusz Zawadzki

Michał Kozak

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Zarządzanie online

  Zarządzanie online

  Tryb

  Poziom

  II stopnia, magisterskie (2-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Cyberbezpieczeństwo dla informatyków

  Cyberbezpieczeństwo dla informatyków

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  Studia podyplomowe (1-roczne)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji

  Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  Studia podyplomowe (1-roczne)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Tester oprogramowania

  Tester oprogramowania

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  Studia podyplomowe (1-roczne)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.