UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Olena Babakova

dr Olena Babakova

e-mail: o.babakova@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Dziennikarstwo I Komunikacja Społeczna

Historyczka, dziennikarka, badaczka migracji w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Tarasa Szewczenki w Kijowie. Doktorat na temat elit ukraińskich w I RP obroniła na Uniwersytecie w Białymstoku.

W latach 2011-2016 redaktorka Polskiego Radia dla Zagranicy. Jako dziennikarka redakcji ukraińskiej relacjonowała m.in. Rewolucję Godności oraz wybory na Ukrainie w latach 2014-2015. Od 2017 r. koordynatorka projektów badawczych i medialnych w warszawskiej Fundacji WOT. Jako dziennikarka-freelancerka stale współpracuje z „Krytyką Polityczną” (Polska), „Europejską Prawdą” (Ukraina), „Nową Europą Wschodnią” (Polska), „Hromadske” (Ukraina).

W roku 2020 stypendystka Rethink.CEE German Marshall Fund of the United States.

Pisze o relacjach polsko-ukraińskich, polityce zagranicznej, procesach migracyjnych w UE i krajach sąsiednich, kobietach w życiu publicznym. Członkini stowarzyszenia kobiet zajmujących się polityką międzynarodową FemGlobal (Polska).

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.