UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

3

Cena od

7600 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

O studiach

Finanse i Rachunkowość na poziomie licencjackim to jeden z tych kierunków, które w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie możesz studiować także online. Teraz w tym trybie studiowania dostępna jest także specjalizacja z prestiżową akredytacją ACCA, która pozwala zdobyć zwolnienia ze wszystkich egzaminów ACCA na poziomie Fundamentals. Dzięki temu szybciej rozpoczniesz proces zdobycia uznawanej na całym świecie kwalifikacji zawodowej ACCA i zyskasz szansę na sukces zawodowy. 

Studenci mogą też wybrać program z akredytacją CIMA. Dzięki temu zyskują podczas procesu nauczania kompetencje uznawane na całym świecie za najbardziej poszukiwane i aktualne w obszarze rachunkowości zarządczej. Mogą też skorzystać ze zwolnień z egzaminu CIMA. 
Więcej informacji na temat CIMA.

Studia licencjackie online Finanse i Rachunkowość zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które pragną rozwijać swoje kompetencje zawodowe w sektorze finansowym, ale tradycyjna forma kształcenia nie jest dla nich sprzyjająca, ponieważ intensywnie pracują, mają pod opieką małe dzieci, duzo podróżują lub mieszkają daleko od ośrodka akademickiego. Decydując się na studia licencjackie online na kierunku Finanase i rachunkowość, możesz uczyć się, gdzie chcesz i kiedy chcesz, samodzielnie organizując swój czas. Nie ma tygodniowego planu zajęć. Ustalony czas mają jedynie 2 zjazdy w uczelni, które odbywają się na początku i na końcu semestru podczas weekendowych sesji. To ważny aspekt studiów online, biorąc pod uwagę szybkość zmian zachodzących w naszym otoczeniu i wymuszających nabywanie coraz to nowych kompetencji, wiedzy i umiejętności. 

W trakcie studiów licencjackich online na kierunku Finanse i rachunkowość w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula zdobędziesz wiedzę z zakresu finansów, rachunkowości, podatków, bankowości, ubezpieczeń i rynków finansowych. Poznasz zagadnienia dotyczące planowania przychodów, obliczania rentowności przedsięwzięcia czy dbania o płynność finansową firmy. Nauczysz się kontrolować koszty i zarządzać podatkami oraz księgować operacje w przedsiębiorstwie. Dowiesz się, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i realizować się zawodowo.

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Finanse i rachunkowość (w tym studia online) prowadzony w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce. Po raz kolejny został także doceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną, który przyznała mu ocenę pozytywną. To dowód dbałości uczelni o wysoki poziom kształcenia. Komisja podkreśliła, że program studiów Finanse i Rachunkowość (w tym online) został opracowany z uwzględnieniem potrzeb studentów oraz otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności rynku pracy. Wysoko też oceniła kompetencje, doświadczenie i kwalifikacje nauczycieli akademickich. Zwróciła uwagę na nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną i naukową, żywą współpracę z otoczeniem biznesowym, w tym z pracodawcami oraz wszechstronne działania w zakresie wspierania studentów.

Finanse i Rachunkowość – studia licencjackie online w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to gwarancja zdobycia solidnych podstaw teoretycznych i praktycznych umiejętności. Zyskasz przygotowanie do zawodu i wykształcenie, dzięki któremu szybko staniesz się cenionym specjalistą. Możesz zostać liderem biznesu, menedżerem czy doradcą. Osiągniesz też sukces, jeśli postawisz na rozwój własnej działalności gospodarczej.

Międzynarodowe środowisko warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz możliwość nauki także w języku angielskim to ważne dodatkowe atuty, dzięki którym zyskasz pewność siebie. Takich właśnie specjalistów poszukują pracodawcy w obszarze finansów i rachunkowości.

Specjalności

To jest specjalność, dzięki której poznasz system rachunkowości, standardy oraz regulacje, również na rynkach międzynarodowych. Odkryjesz specyfikę rachunkowości finansowej, zarządczej, bankowej i ubezpieczeniowej. Zdobędziesz wiedzę nt. zakładania biznesu oraz zarządzania podatkami w firmie. Staniesz się specjalistą ds. sporządzania sprawozdań finansowych i ich analizy.
Specjalność Rachunkowość i Finanse ACCA da ci możliwość pogłębienia umiejętności z zakresu korzystania z kapitałów własnych i obcych, w celu realizacji strategii biznesowych ukierunkowanych na sukces, wzrost wartości i konkurencyjności.
Nauczysz się jak oceniać efektywność inwestycyjną i finansową oraz ryzyko w zmieniającym się otoczeniu, w warunkach niepewności i niestabilności.
Dziewięć przedmiotów i kończące je egzaminy posiadają prestiżowy certyfikat ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants). To zwalnia z egzaminów z przedmiotów akredytowanych przez ACCA.
Certyfikat ACCA pozwala na uzyskanie międzynarodowej akredytacji rachunkowej umożliwiającej pracę poza granicami Polski na odpowiedzialnych stanowiskach w księgowości. Stanowiska dyplomowanych księgowych z certyfikatem ACCA oferowane są w przedsiębiorstwach, dużych koncernach międzynarodowych, w audycie wewnętrznym i zewnętrznym oraz w firmach konsultingowych.

To jest specjalność, dzięki której zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu finansów. Poznasz system rachunkowości, jego funkcje, zasady i techniki. Dowiesz się o roli i poborze podatków. Zyskasz umiejętności stosowania zasad rachunkowości, księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych, a także wykorzystania wiedzy rachunkowej w decyzjach operacyjnych i strategicznych firm oraz organizacji.
Odkryjesz zagrożenia płynące z nadmiernego deficytu budżetowego i nadmiernego korzystania z dźwigni finansowej. Dowiesz się, jak analizować relacje pomiędzy finansami publicznymi, przedsiębiorstwami, bankami a rynkami finansowymi oraz jak przeprowadzać różne analizy.

Specjalność jest skierowana do osób, które chcą być ekspertami ds. inwestowania nadwyżek pieniężnych w instrumentach finansowych. Poznasz metody analizy rynków kapitałowych i wyceny instrumentów finansowych.

Finanse i rachunkowość
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!


Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Finanse i rachunkowość
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!


Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Program

Trzyletni program nastawiony jest na rozwój wiedzy i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości. Studia pomogą ci zrozumieć funkcjonowanie sektora finansowego i działalności banków, wprowadzą cię do świata rozliczeń finansowych i otworzą drogę do kariery w księgowości.
Program kształcenia realizują wybitni wykładowcy akademiccy i praktycy – eksperci w swoich dziedzinach, liderzy biznesu i doświadczeni pracownicy administracji państwowej. Dzięki nim masz pewność, że otrzymasz nie tylko niezbędną wiedzę teoretyczną, ale także dowiesz się, jak wykorzystać ją w praktyce.

Atuty

Wiodący program na rynku

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Finanse i rachunkowość prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych prowadzących takie studia w Polsce.

 Wiodący program na rynku

Prestiżowa akredytacja ACCA

ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Jej posiadanie zwiększy twoje szanse awansu na kierownicze stanowiska. Akredytacja ACCA pozwala zdobyć zwolnienia ze wszystkich egzaminów ACCA na poziomie Fundamentals.

Prestiżowa akredytacja ACCA

Praktyczna wiedza

Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także praktycy. To eksperci w swoich dziedzinach, liderzy biznesu i doświadczeni pracownicy administracji państwowej. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczną wiedzę wykorzystać w działaniu.

Praktyczna wiedza

Globalne możliwości

Program studiów jest oparty o światowe standardy, współpracę z zagranicznymi studentami i możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Studia przygotują cię do podjęcia pracy także poza granicami Polski.

Globalne możliwości

Współpraca z pracodawcami

Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów.

Współpraca z pracodawcami

Elastyczność i wygoda

Rekrutujesz się online, a na uczelnię przyjeżdżasz tylko na początku i na końcu semestru na weekendowe sesje. Wirtualne zajęcia, które odbywają się w tygodniu, w godzinach wieczornych są nagrywane i udostępniane na platformie e-learningowej. Masz nieograniczony dostęp do e-podręczników przez cały czas trwania studiów.

Elastyczność i wygoda

Kariera

Perspektywy zawodowe

Po studiach online na kierunku Finanse Rachunkowość w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie czeka cię wiele ciekawych i intratnych posad w różnego rodzaju placówkach. Twoje przyszłe miejsce pracy zależy od specjalności, na którą się zdecydujesz.

SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

 • dyrektor finansowy,
 • dyrektor generalny,
 • główny księgowy,
 • kontroler,
 • biegły audytor,
 • analityk finansowy,
 • doradca podatkowy,
 • doradca inwestycyjny.
SPECJALNOŚĆ ANALITYK RYNKU FINANSOWEGO

SPECJALNOŚĆ ANALITYK RYNKU FINANSOWEGO

 • analityk kredytowy,
 • analityk systemu IT,
 • analityk finansowy,
 • specjalista ds. oceny ryzyka.
SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE

SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE

 • księgowy,
 • główny księgowy,
 • analityk finansowy,
 • doradca podatkowy,
 • własna działalność gospodarcza.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

mgr Jasurbek Babaev

Image for dr hab. Mirosław Bojańczyk prof. AFiB Vistula

dr hab. Mirosław Bojańczyk prof. AFiB Vistula

Image for dr inż. Barbara Karlikowska, prof. AFiB Vistula

dr inż. Barbara Karlikowska, prof. AFiB Vistula

mgr Daria Khisamova

Image for dr Tomasz Kociołek

dr Tomasz Kociołek

prof. dr hab. Juliusz Kotyński

dr hab. Michał Kruszka

dr Nicolas Levi

dr hab. Ryszard Michalski prof. AFiB Vistula

mgr Grzegorz Michalski

Image for dr Anna Pawlak

dr Anna Pawlak

Image for dr Zdzisław Rapacki

dr Zdzisław Rapacki

dr Monika Różycka

dr Małgorzata Smoleń-Bojańczyk

dr Renata Špičák

dr Witold Walkowiak

dr inż. Witold Witkowski

dr hab. Jolanta Zombirt prof. AFiB Vistula

Image for dr Małgorzata Maliszewska

dr Małgorzata Maliszewska

dr Andrzej Janowicz

dr Stanisława Sobolewska

Image for dr Wojciech Rezner

dr Wojciech Rezner

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Ekonomia

  Ekonomia

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Ekonomia online

  Ekonomia online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie online

  Zarządzanie online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie

  Zarządzanie

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Filologia angielska

  Filologia angielska

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.