UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

2

Cena od

7600 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

O studiach

To dobry czas na studia dziennikarskie. Ciekawe i wartościowe dziennikarstwo jest nieustannie pożądane, a jego jakość jest jednym z najważniejszych wyzwań przyszłości. Dzięki nowym narzędziom i kanałom dostarczania treści dziennikarstwo i komunikacja społeczna odgrywają fundamentalną rolę we współczesnym świecie.

Jeśli więc wiążesz swoją przyszłość z tym fascynującym obszarem, chcesz pracować w mediach, tworzyć własne media lub wykorzystywać je w biznesie, to kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest właśnie dla ciebie. Studia dadzą satysfakcję szczególnie osobom z otwartą głową, dynamicznym i żywiołowym, których ciekawi świat, kultura, polityka i ludzie.

W ambitnym, międzynarodowym środowisku zdobędziesz praktyczną wiedzę i kompetencje potrzebne w szeroko rozumianej komunikacji. Program studiów został dostosowany nie tylko do potrzeb współczesnego rynku, ale wychodzi też naprzeciw wyzwaniom przyszłości. Poznasz tradycyjne media oraz nowoczesne technologie informacyjne i komunikacyjne. Tajemnice dziennikarstwa i komunikacji społecznej odkryjesz pod okiem wybitnych wykładowców, praktyków, znanych dziennikarzy i doświadczonych specjalistów ds. komunikacji w radiu, TV, mediach społecznościowych, PR i komunikacji korporacyjnej. Nauczysz się przy tym korzystać ze sztucznej inteligencji, która w twojej pracy może być ważnym i bardzo przydatnym narzędziem. Wymaga jednak ogromnej ostrożności, ponieważ użytkowników może sprowadzić na manowce.

Dzięki studiom dziennikarskim w Uczelni Vistula w Warszawie zyskasz doskonałą pozycję startową, aby swobodnie poruszać się w różnych branżach. Na potrzeby dziennikarstwa prasowego poznasz sposoby szybkiego gromadzenia informacji i kontaktów oraz tworzenia treści. Jeśli interesuje cię dziennikarstwo telewizyjne, nauczysz się pracować w oku kamery, kreować nowe formaty programów i newsów. Jeśli zaś marzysz o pracy w radiu, dzięki zajęciom praktycznym i warsztatowym, nauczysz się pracować głosem.

Szczególnym rodzajem dziennikarstwa jest dziennikarstwo śledcze. To zawód dla ludzi o mocnych nerwach. Dziennikarz śledczy zbiera informacje, ujawniając afery, skandale, nadużycia, nieprawidłowości, korupcję i sprawy kryminalne. Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula doskonale przygotują cię do kariery w tym obszarze. W programie są przedmioty prawne, etyczne i warsztatowe, dzięki którym nauczysz się efektywnie pozyskiwać informacje i chronić swoje źródła.

Po studiach możesz zająć się też dziennikarstwem międzynarodowym, sportowym i motoryzacyjnym lub też dziennikarstwem mody, stylu, wnętrz. Zyskasz przygotowanie, dzięki któremu z sukcesem będziesz rozwijać karierę jako Youtuber/ka, influencer/ka, blogger/ka lub autor/ka podcastów. Z nami nauczysz się pozyskiwać, angażować i utrzymać fanów oraz zwiększać zasięgi i tworzyć aktywną, zaangażowaną społeczność. Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna przygotują cię również do pracy w charakterze menedżera mediów społecznościowych lub rzecznika prasowego. Możesz też pracować jako ghostwriter lub autor przemówień – to rzadka i doskonale opłacana praca. Swoje zawodowe ambicje masz szanse realizować także w sektorze PR, agencjach reklamowych, a nawet w świecie polityki, który chętnie sięga po absolwentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej, wykorzystując ich kompetencje w zakresie marketingu politycznego, kreowania wizerunku i zarządzania mediami społecznościowymi. Zostają członkami sztabu politycznego lub asystentami posłów lub ministrów.

Specjalności

To unikatowa specjalność, która odpowiada na rosnące potrzeby zrozumienia, jak działa rynek i biznes. Jest przeznaczona dla dziennikarzy i profesjonalistów w dziedzinie komunikacji przyszłości, którzy chcą rozwijać karierę zwłaszcza w działach komunikacji, marketingu, promocji i reklamy, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
Podczas studiów licencjackich w obszarze dziennikarstwa biznesowego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie dowiesz się, jak skutecznie wykorzystać warsztat dziennikarski oraz kanały komunikacji w procesie zarządzania marką. Nauczysz się budować strategię komunikacyjną firmy i kreować jej wizerunek. Opanujesz sztukę storytellingu, czyli marketingu narracyjnego. Dowiesz się, jak dostosować przekaz do wybranego odbiorcy, jak wykorzystywać media i jak z nimi współpracować. Poznasz technologie informacyjne i komunikacyjne w biznesie, zasady i narzędzia skutecznego PR-u, komunikacji marketingowej i zarządzania marką. Zyskasz kompetencje, które otworzą przed tobą drzwi do kariery w wielu obszarach. Poznasz zasady strategicznego myślenia i prowadzenia skutecznych kampanii w mediach społecznościowych.

To specjalność zaprojektowana dla osób zainteresowanych szeroko rozumianym komunikowaniem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Są one dziś potężnym narzędziem medialnym i biznesowym. Ich dynamiczny rozwój spowodował prawdziwą eksplozję nowych, interesujących zajęć i karier. Program studiów licencjackich w obszarze dziennikarstwa mediów społecznościowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnych menedżerów mediów społecznościowych. W ich trakcie dowiesz się, w jaki sposób produkcja, rozpowszechnianie i wykorzystywanie informacji przez platformy społecznościowe kształtują nasze życie. Nauczysz się komunikacji wizualnej oraz technik produkcji i edycji treści cyfrowych. Dowiesz się, jak tworzyć kontent mediów społecznościowych i zarządzać ruchem na stronie, jak wykorzystać multimedia i media mobilne na potrzeby reklamy, public relations, filmu czy telewizji. Poznasz zasady projektowania i prowadzenia strony internetowej, bloga lub profilu firmy na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Nauczysz się optymalizacji treści w Internecie. Rozwiniesz kompetencje przyszłości, które pozwolą Ci realizować się w wybranej dziedzinie. 

Dziennikarstwo
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca! 

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Dziennikarstwo
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca! 

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Program studiów Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Program przygotowuje profesjonalistów efektywnie poruszających się po rynku pracy i skutecznie znajdujących zatrudnienie w wiodących mediach tradycyjnych oraz w nowych mediach. W każdej z oferowanych specjalności zdobędziesz wiedzę i umiejętności właściwe dla uniwersalnie pojętego dziennikarstwa, co umożliwi Ci pracę zarówno w mediach lokalnych, jak i globalnych, analitycznych i komentarzowych.

Atuty studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Zajęcia z wybitnymi dziennikarzami

Będziesz uczyć się zawodu m.in. od dr. Piotra Kościńskiego, byłego korespondenta polskich mediów w Ukrainie, Marcina Antosiewicza – wieloletniego korespondenta TVP w Berlinie i Londynie, Macieja Chmiela – redaktora naczelnego redakcji krajowej East News i Johna Beauchamp, producenta podcastów i audycji radiowych, również dla BBC.

Zajęcia z wybitnymi dziennikarzami

Projekty medialne

Opanujesz najpopularniejszy i najwygodniejszy system CMS – Word Press i nauczysz się tworzyć strony internetowe. Dowiesz się, jak prowadzić duży portal, który odwiedzają tysiące użytkowników. Poznasz także inne narzędzia oraz warsztat nowoczesnego dziennikarza. Nauczysz się pisać teksty, rejestrować oraz montować obraz i dźwięk a także wykorzystywać nowe technologie.

Projekty medialne

Fact checking

Z nami nauczysz się krytycznego myślenia, selekcji informacji, argumentacji i dyskusji. Zyskasz umiejętność odróżniania faktów od opinii i weryfikacji informacji. Żyjemy w czasach, kiedy wskazany jest dystans, wobec tego, co pojawia się w sieci.

Fact checking

Biznesowe podejście

Poznasz trendy w biznesie, marketingu i reklamie. Nauczysz się skutecznie zarządzać mediami lub tworzyć własne media. Zyskasz wiedzę nt. zasad organizacyjnych i finansowych. Media to wielkie pieniądze.

Biznesowe podejście

Dziennikarstwo śledcze

Studia w Uczelni Vistula doskonale przygotują cię do kariery w tym obszarze. W programie są przedmioty prawne, etyczne i warsztatowe, dzięki którym nauczysz się efektywnie pozyskiwać informacje i chronić swoje źródła.

Dziennikarstwo śledcze

Sztuczna inteligencja

Nauczysz się korzystać ze sztucznej inteligencji, która w twojej pracy może być ważnym i bardzo przydatnym narzędziem. Wymaga jednak ogromnej ostrożności, ponieważ może sprowadzić użytkowników na manowce.

Sztuczna inteligencja

„Vistula Monitor”

„Vistula Monitor” to nasze internetowe pismo studenckie. Możesz je współtworzyć. Pismo ma dwie wersje językowe – polską i angielską. Jest kierowane przede wszystkim do studentów i skupia się na sprawach, które ich interesują. Angażując się w prace w „Vistula Monitor” nauczysz się pisać i redagować teksty, dowiesz się, jak wygląda praca wydawcy.

„Vistula Monitor”

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli to ważny element życia naszej uczelni. Studenci co roku realizują krótkometrażowe filmy dokumentalne w ramach Warsztatu Telewizyjnego/TV Workshop prowadzonego przed red. Marcina Antosiewicza. Filmy pokazują historie bohaterów, którzy wbrew przeciwnościom losu próbują realizować swoje szczęście.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli

Prace naszych studentów

Studenci Vistuli to fantastyczni, kreatywni młodzi ludzie. W naszej uczelni znaleźli doskonałe warunki, które pozwalają im rozwijać się. Dowodem są ich prace. Wiele z nich zostało nagrodzonych.
https://www.youtube.com/watch?v=_dJE86mXnE4&t=157s
https://www.youtube.com/watch?v=I-lopURf8nU&t=5s
https://www.youtube.com/watch?v=m7KE5cz_KY8&t=2s

Kariera

Perspektywy zawodowe

Program pozwala dostosować ścieżkę kształcenia do Twoich zainteresowań i planów zawodowych. Dzięki studiom na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zyskasz gotowość do podjęcia pracy jako dziennikarz oraz jako specjalista w obszarach marketingu, komunikacji, PR i reklamy. Możesz rozwijać karierę jako:

 • dziennikarz redakcji prasowej, telewizyjnej, radiowej lub internetowej;
 • niezależny dziennikarz w nowych mediach, takich jak YouTube czy Facebook;
 • specjalista ds. PR;
 • manager ds. PR;
 • specjalista ds. komunikacji w działach marketingu;
 • rzecznik prasowy;
 • specjalista w wydziałach promocji i komunikacji instytucji publicznych i samorządowych;
 • redaktor magazynu dla pracowników i klientów firmy;
 • pracownik korporacji międzynarodowej;
 • współtwórca serwisów dla rynków finansowych;
 • specjalista ds. mediów społecznościowych;
 • menedżer ds. mediów społecznościowych;
 • redaktor w biurach prasowych i wydawnictwach;
 • kreatywny pracownik agencji reklamowych, organizator konferencji prasowych;
 • współpracownik mediów zagranicznych;
 • freelancer w serwisach społecznościowych, blogger;
 • autor przemówień;
 • członek sztabu politycznego, asystent posła/ministra.

Staże i praktyki studenckie

Praktyki i warsztaty zrealizujesz w wiodących redakcjach i firmach. Poznasz tajniki dziennikarstwa i komunikacji społecznej „od kuchni”. Odkryjesz specyfikę mediów i rządzące nimi mechanizmy. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz elastyczną, ekscytującą i zróżnicowaną pracę w obszarze szeroko rozumianej komunikacji.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

Image for mgr Marcin Antosiewicz

mgr Marcin Antosiewicz

Image for dr Olena Babakova

dr Olena Babakova

mgr Maciej Chmiel

mgr Dobrochna Kędzierska

Image for dr Piotr Kościński

dr Piotr Kościński

Image for mgr Sebastian Królikowski

mgr Sebastian Królikowski

Image for dr Juliusz Maliszewski

dr Juliusz Maliszewski

mgr inż. Waldemar Maniewski

Image for mgr Ryszard Niżewski

mgr Ryszard Niżewski

Image for dr Wojciech Rezner

dr Wojciech Rezner

Image for dr Grzegorz Mathea

dr Grzegorz Mathea

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Stosunki międzynarodowe

  Stosunki międzynarodowe

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Stosunki międzynarodowe online

  Stosunki międzynarodowe online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie online

  Zarządzanie online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie

  Zarządzanie

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Filologia angielska

  Filologia angielska

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.