UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Grafika

Grafika

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

2

Cena od

7500 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Grafika

O studiach

Rynek sztuki dynamicznie rośnie zarówno w Polsce, jak i na świecie, a odbudowa wartości rynku reklamy stała się faktem. Jeśli zatem jest ci bliska grafika komputerowa, interesujesz się sztuką i masz artystyczne zacięcie, które zamierzasz rozwijać, to studia na kierunku Grafika na Wydziale Informatyki, Grafiki i Architektury Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie są właśnie dla ciebie. W trakcie studiów I stopnia z zakresu grafiki komputerowej zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą ci zostać grafikiem np. w branży reklamowej lub rozwijać talent w kierunku projektów artystycznych. Zapotrzebowanie na kreatywnych grafików komputerowych, którzy potrafią sprawnie posługiwać się najnowocześniejszymi narzędziami, w tym wyspecjalizowanym oprogramowaniem komputerowym stale, rośnie.

Na studiach z Grafiki zaangażujesz się w postępującą rewolucję cyfrową. Połączysz tradycyjne techniki artystyczne z nowoczesnymi, opartymi na warsztacie fotograficznym i cyfrowym. Aż 70 procent zajęć ma charakter praktyczny, a integralną częścią studiów są praktyki zawodowe oraz plenery malarskie. Zyskasz przydatne umiejętności w zakresie grafiki, dzięki którym w sposób świadomy będziesz posługiwać się technikami artystycznymi. Rozwiniesz swoją pasję i kompetencje poszukiwane przez pracodawców. 

W trakcie studiów możesz skoncentrować się na grafice artystycznej. Opanujesz warsztatowe techniki druku, umiejętności w zakresie rysunku, malarstwa, ilustracji i fotografii. Nauczysz się korzystać z wybranych środków przekazu i narzędzi. Rozwiniesz artystyczną niezależność i gotowość do samodzielnej pracy twórczej. Zrozumiesz specyfikę zarówno rynku artystycznego, jak i branży reklamowej. Poznasz także regulacje i zasady prawa o ochronie własności intelektualnej.

Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie dadzą ci też możliwość poświęcenia się grafice komputerowej – interdyscyplinarnej, dzięki czemu zdobędziesz wiedzę niezbędną w branży reklamowej. Zyskasz kompetencje i doświadczenie niezbędne w projektowaniu komunikacji wizualnej. Nauczysz się wykorzystywać grafikę komputerową w reklamie i marketingu. Poznasz specyfikę i wymogi techniczne, merytoryczne i artystyczne komercyjnych zadań realizowanych na rynku projektowym. Dowiesz się, jak tworzyć w różnych technikach, jak przygotowywać i przetwarzać materiały graficzne w wersję cyfrową i gotową do druku, jak projektować realizacje multimedialne. Nauczysz się też tworzenia filmów animowanych, zdjęć i ilustracji. Grafika komputerowa – studia w Warszawie otworzą przed tobą drzwi do środowiska profesjonalistów. Spełnisz się i odniesiesz sukces zawodowy.

Grafika komputerowa w warszawskiej Uczelni Vistula jest kierunkiem niezwykle twórczym i inspirującym. W trakcie studiów będziesz cieszyć się swobodą wypowiedzi i indywidualnym podejściem wykładowców.

Wymagania

Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia licencjackie na kierunku Grafika w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, musisz spełniać następujące wymagania:

 • posiadać świadectwo dojrzałości;
 • przedstawić zestaw prac potwierdzających podstawowe kompetencje artystyczne;
 • otrzymać pozytywną opinię zespołu kwalifikacyjnego z przeglądu zestawu prac.

Specjalności na kierunku Grafika

Dzięki tej specjalności rozwiniesz się jako niezależny artysta grafik. Otrzymasz silne podstawy w zakresie rysunku, malarstwa i ilustracji. Poznasz co najmniej 10 technik graficznych: linoryt, linoryt barwny, suchą igłę, mezzotintę, miedzioryt, akwafortę, akwatintę, litografię, serigrafię i algrafię. Nauczysz się korzystać z wybranych środków przekazu i narzędzi, aby zrealizować określony cel. Specjalność grafika artystyczna to dobry start do samodzielnej pracy twórczej.

Dzięki tej specjalności zdobędziesz kompetencje grafika komputerowego. Poznasz programy pakietu Adobe CC: Photoshop, Illustrator, In Design, Premiere Pro, After Effect, Animate Pro. Dowiesz się, jak tworzyć w różnych technikach, a także, jak realizować filmy animowane oraz wykonać projekt łączący obraz i tekst. Nauczysz się obróbki cyfrowej zdjęć i filmów.

Pobierz ofertę specjalności

Program studiów Grafika

Program kierunku Grafika – studia I stopnia w Akademii Finansów i Biznesu w Warszawie został tak ukształtowany, by w jak najszerszy sposób uwzględnić różnorodność środków wyrazu, jakimi posługuje się grafik a także, by wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu współczesnych odbiorców na prace graficzne.

Atuty studiów na kierunku Grafika

Projektowanie grafik

Zyskasz wiedzę o tym, jak opracowywać i przygotowywać do druku materiały graficzne w różnych technikach. W tym procesie pomoże ci wyobraźnia, wiedza plastyczna i odpowiednie umiejętności techniczne.

Projektowanie grafik

Przygotowywanie grafik komputerowych DTP

Nauczysz się przygotowywać i przetwarzać wszelkie materiały graficzne w wersję cyfrową i gotową do druku – wszystko przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego i sprzętu peryferyjnego.

Przygotowywanie grafik komputerowych DTP

Multimedialne przygotowanie

Nauczysz się projektować i przygotowywać elementy graficzne wykorzystywane w realizacjach multimedialnych. Zyskasz wiedzę niezbędną do skompilowania projektu multimedialnego oraz jego realizacji.

Multimedialne przygotowanie

Profesjonalne zdjęcia

Wykorzystasz wiedzę, umiejętności, sprzęt fotograficzny i specjalistyczne oprogramowanie do tworzenia wszelkiego rodzaju zdjęć, np. reportażowych, reklamowych czy artystycznych.

Profesjonalne zdjęcia

Zawodowe ilustracje

Dowiesz się, jak w praktyce wykorzystywać wiedzę plastyczną, umiejętności warsztatowe i znajomość oprogramowania graficznego. Nauczysz się samodzielnie tworzyć profesjonalne ilustracje, będące interpretacją lub dopełnieniem przekazu werbalnego zawartego w materiałach do publikacji.

Zawodowe ilustracje

Wykładowcy praktycy

W trakcie studiów będą cię wspierać wybitni wykładowcy, którzy są praktykami na rynku sztuki, projektowania i reklamy.

Wykładowcy praktycy

Kariera

Perspektywy zawodowe po kierunku Grafika

SPECJALNOŚĆ GRAFIKA ARTYSTYCZNA

SPECJALNOŚĆ GRAFIKA ARTYSTYCZNA

 • ilustrator,
 • artysta grafik warsztatowy,
 • projektant w instytucjach kulturalno-artystycznych (m.in. galerie, teatry),
 • fotograf,
 • nauczyciel sztuki, rysunku i malarstwa,
 • animator kultury,
 • pracownik domu kultury, świetlicy artystycznej,
 • organizator warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
 • instruktor zajęć plastycznych,
 • ilustrator w instytucjach, artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych.
SPECJALNOŚC GRAFIKA INTERDYSCYPLINARNA

SPECJALNOŚC GRAFIKA INTERDYSCYPLINARNA

 • projektant w wydawnictwach,
 • projektant w artystycznych studiach projektowych, agencjach reklamowych i instytucjach kulturalno-artystycznych,
 • grafik w drukarniach,
 • specjalista ds. DTP,
 • grafik kreatywny,
 • art director,
 • projektant gier komputerowych,
 • projektant grafiki i multimediów,
 • nauczyciel projektowania graficznego lub grafiki komputerowej,
 • organizator warsztatów projektowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Staże i praktyki studenckie

Studia na kierunku Grafika w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Filologia angielska, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

mgr Dariusz Bryl

dr Magdalena Cybulska-Ziontek

Image for mgr Anna Dybowska

mgr Anna Dybowska

mgr Julia Fałat

Image for dr Jolanta Gołembiowska-Johnsson

dr Jolanta Gołembiowska-Johnsson

mgr Mikołaj Kamler

dr Marek Kowalski

dr Zuzanna Lewandowska

Image for dr Marcin Mikołajczyk

dr Marcin Mikołajczyk

dr Bartosz Milewski

dr Magdalena Nowakowska-Troniewska

mgr Grzegorz Ostrowski

mgr Grzegorz Proniewski

mgr Robert Radziejewski

mgr Jan Siemion

Image for mgr Jan Smaga

mgr Jan Smaga

dr Justyna Staśkiewicz-Jonak

Image for mgr Jerzy Szafjański

mgr Jerzy Szafjański

mgr Jacek Urbański

Image for mgr Karolina Witowska

mgr Karolina Witowska

dr Michał Rojewski

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko
  Twój e-mail
  Twój numer telefonu
  Treść wiadomości
  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Architektura

  Architektura

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu)

  Poziom

  I stopnia, inżynierskie (4-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Informatyka

  Informatyka

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, inżynierskie (3.5-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie online

  Zarządzanie online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie

  Zarządzanie

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Filologia angielska

  Filologia angielska

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Logistyka Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac MBA Women in Leadership Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.