DNI OTWARTE ONLINE - 40% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

3

Cena od

9200 zł / rok

Aplikuj online
Image for Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

O studiach

XXI wiek często jest określany „stuleciem Azji”. Nowe potęgi azjatyckie oraz szybko zachodzące zmiany w tym regionie sprawiają, że wiedza dotycząca tej części świata staje się coraz bardziej potrzebna i poszukiwana przez pracodawców. Wiedza na temat sytuacji politycznej i ekonomicznej tego regionu oraz znajomość języków wschodnioazjatyckich rozwijają i poszerzają horyzonty, także te zawodowe. Zwiększają szanse na konkurencyjnym rynku pracy.

Jeśli chcesz przygotować się do kariery zorientowanej na Azję, Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są właśnie dla ciebie. W ich trakcie zyskasz wiedzę o społeczeństwach tych państw, ich historii i kulturze. Poznasz podobieństwa i różnice między Wschodem i Zachodem. Zrozumiesz, jak Azjaci postrzegają Europejczyków i zgłębisz tajniki Soft Power, czyli ich zdolności do zdobywania wpływów dzięki atrakcyjności własnej kultury czy ideałów politycznych. Zyskasz też wiedzę na temat uwarunkowań ekonomicznych i politycznych modernizacji i rozwoju państw azjatyckich. Poznasz ich praktykę biznesową, strategie handlowe i nauczysz się, jak zwinnie poruszać w azjatyckim świecie biznesu i dyplomacji.

Aby poznać dany kraj, trzeba opanować jego język. W trakcie studiów nauczysz się japońskiego, koreańskiego lub wietnamskiego – w zależności od specjalności, którą wybierzesz, zapisując się na studia. W programie jest 700 godzin zajęć, dzięki czemu opanujesz wybrany język w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. Zajęcia są prowadzone przez native’ów i wykwalifikowanych lektorów: koreanistów, japonistów i wietnamistów.

Studia pozwolą ci też opanować język angielski na zaawansowanym poziomie. Interdyscyplinarna wiedza nt. Azji Wschodniej oraz znajomość języka pozwolą ci rozwijać karierę w biznesie, instytucjach rządowych, a także w sektorach związanym z turystyką, kulturą i edukacją.

Specjalności na kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

Wybierając tę specjalność, zyskasz wiedzę z zakresu zjawisk i procesów politycznych oraz gospodarczych, jakie zachodzą w Japonii. To druga gospodarka w Azji i czwarta na świecie. Poznasz różne zagadnienia z szeroko pojętej kultury japońskiej, a także obyczaje i kody zachowań charakterystyczne dla tego kraju. Nauczysz się współczesnego języka japońskiego.

To specjalność zaprojektowana dla tych, którzy chcą zdobyć szeroką wiedzę na temat sytuacji geopolitycznej, gospodarczej i społecznej w państwach koreańskich, szczególnie w Korei Południowej. Kraj ten rozwija się niezwykle szybko i jest ważnym partnerem gospodarczym.

W trakcie studiów poznasz rolę Korei na kontynencie azjatyckim i jej wpływ na światową gospodarkę. Nauczysz się dostrzegać i analizować problemy ekonomiczne, polityczne i społeczne występujące na półwyspie koreańskim. Dostaniesz szansę nauczenia się języka koreańskiego od podstaw.

Wietnam to nie tylko egzotyczna destynacja wakacyjna. To jeden z najszybciej rozwijających się krajów, który stał się jednym z przemysłowych centrów wytwórczych świata i korzysta w znacznej mierze na zagranicznych inwestycjach bezpośrednich. Wybierając tę specjalność, zyskasz wiedzę nt. potencjału politycznego, gospodarczego i demograficznego tego kraju. Odkryjesz jego historię, kulturę oraz język. Zyskasz rzadkie kompetencje, dzięki którym możesz rozwijać niezwykle ciekawą karierę zawodową.

Program studiów Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

Program Studiów azjatyckich – Japonia, Korea, Wietnam ma charakter interdyscyplinarny z akcentem na biznes. Został zaprojektowany przy współudziale wybitnych ekspertów, znawców współczesnej Azji. W trakcie studiów zgłębisz polityczno-gospodarczą oraz społeczno-kulturową specyfikę społeczeństw i państw azjatyckich w XXI wieku. Zyskasz wiedzę nt. ich roli na kontynencie, stosunków z resztą świata, funkcjonowania w organizacjach międzynarodowych oraz potencjału gospodarczego. Poznasz ich siły zbrojne oraz politykę bezpieczeństwa. Jednocześnie zbudujesz kompetencje, które posłużą ci do zaawansowanego analizowania takich kwestii, jak polityka regionalna i międzynarodowa państw azjatyckich, problemy bezpieczeństwa i stabilizacji, a także pomoc rozwojowa. Nauczysz się sprawnie poruszać w sferze azjatyckiego biznesu.

Unikalne przedmioty 

 • Wschód – Zachód podobieństwa i różnice 
 • Azjatycka wizja modernizacji 
 • Wybrane elementy historii Azji Wschodniej 
 • Strategie handlu zagranicznego państw Azji Wschodniej 
 • Specyfika kulturowa Azji Wschodniej 
 • Soft Power państw Azji Wschodniej 
 • Praktyka biznesowa w Azji 
 • Państwa Azji Wschodniej w instytucjach międzynarodowych 
 • Europa w oczach Azjatów 
 • Siły Zbrojne państw Azji Wschodniej 

Atuty studiów na kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

Wybitna kadra

Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także wybitni praktycy. To eksperci, dzięki którym wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny – dowiesz się, jak z sukcesem poruszać się po azjatyckich rynkach.

Wybitna kadra

Unikalne przedmioty

W trakcie studiów zrealizujesz przedmioty, dzięki którym odkryjesz tajemnice rozwoju gospodarczego Azji Wschodniej. Poznasz wizję modernizacji, praktykę biznesową i strategie handlowe. Nauczysz się mediacji i negocjacji.

Unikalne przedmioty

Warsztaty językowe

Poznasz języki Azji Wschodniej, biorąc udział m.in. w warsztatach fonetyki oraz ćwiczeniach akcentu. Dzięki temu zyskasz kompetencje, które pozwolą ci swobodnie komunikować się w języku specjalności w mowie i piśmie.

Warsztaty językowe

Współpraca z otoczeniem biznesowym

Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów znających realia Azji Wschodniej i tamtejsze języki. Kierunek jest prowadzony we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Wietnamskich.

Współpraca z otoczeniem biznesowym

Indywidualne podejście

Zajęcia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie cechuje przyjazna atmosfera i indywidualne podejście do studentów. Warsztaty, ćwiczenia i seminaria są przygotowywane w oparciu o ich zainteresowania.

Indywidualne podejście

Kariera

Perspektywy zawodowe po kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

Studia na kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam zostały zaplanowane tak, by jak najlepiej przygotować cię do podjęcia pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Dzięki praktycznemu przygotowaniu i szerokiemu wachlarzowi kompetencji możesz rozwijać się w konkretnym kierunku i tym samym decydować o swojej przyszłości.

Perspektywy zawodowe

Perspektywy zawodowe

 • obsługa biznesu,
 • obsługa dalekowschodnich placówek dyplomatycznych oraz projektów i przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych, sportowych itp.
 • obsługa instytucji kulturalnych w Polsce i w Azji, zwłaszcza placówek promujących kulturę polską na świecie lub kulturę azjatycką w Polsce,
 • obsługa organizacji naukowych,
 • obsługa ruchu turystycznego.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Możesz też starać się o wyjazdy zagraniczne – na kursy letnie lub staż. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +47

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.