UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Analityka biznesu i bezpieczeństwa

Analityka biznesu i bezpieczeństwa

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

2

Cena od

6300 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Analityka biznesu i bezpieczeństwa

O studiach

Analityka to zbieranie, zrozumienie i interpretacja danych. Ten proces jest dziś nieodzowny zarówno w obszarze biznesu, jak i bezpieczeństwa. Firmy oraz organy administracji państwowej i samorządowej wyszukują różne informacje i dane, analizują je, oceniają oraz wizualizują, aby podejmować optymalne decyzje operacyjne i strategiczne. Eksperci w tej dziedzinie są na rynku bardzo pożądani.

Kierunek Analityka biznesu i bezpieczeństwa w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest skierowany do osób, które swoją karierę chcą rozwijać właśnie na tym polu.

W trakcie studiów licencjackich poznasz podstawowe mechanizmy zarządzania. Zdobędziesz wiedzę w obszarze nowych technologii i rozwiązań informatycznych, marketingowych, finansowych oraz organizacyjnych. Nauczysz się pozyskiwać dane z różnych źródeł, przeprowadzać wszechstronne analizy z wykorzystaniem narzędzi ilościowych i jakościowych oraz przygotowywać raporty dotyczące aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa, jego perspektyw rozwojowych oraz pozycji na rynku.

W trakcie studiów na kierunku Analityka biznesu i bezpieczeństwa poznasz także narzędzia potrzebne do identyfikacji i weryfikacji różnego rodzaju zagrożeń. Nauczysz się wykrywać zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz określać przyczyny ich powstawania. Zdobędziesz wiedzę m.in. nt. geopolityki, zagrożeń hybrydowych, cyberbezpieczeństwa oraz ochrony informacji niejawnych i danych osobowych. Zyskasz umiejętności, dzięki którym skutecznie ocenisz źródła danego zagrożenia, jego poziom oraz konsekwencje. Nauczysz się, jak zarządzać sytuacjami kryzysowymi.

Studia są zorientowane na praktykę. Program zawiera studia przypadków, warsztaty eksperckie i symulacje rzeczywistych zadań. W trakcie zajęć poznasz tajniki działania najlepszych w tej dziedzinie profesjonalistów.

Kończąc studia I stopnia na kierunku Analityka biznesu i bezpieczeństwa wejdziesz do elitarnego grona ekspertów poszukiwanych w tym obszarze.

Specjalności na kierunku Analityka biznesu i bezpieczeństwa

Ta specjalność przygotuje cię do pełnienia roli analityka biznesowego. Zyskasz niezbędną wiedzę oraz praktyczne umiejętności potrzebne w procesie analizy biznesowej. Poznasz metody zarządzania ludźmi i budżetami, a także komunikacji z klientami oraz partnerami. Dowiesz się, jak maksymalizować zyski, ograniczać koszty i optymalizować strategie marketingowe. Nauczysz się identyfikować trendy, reagować na zmiany i maksymalnie wykorzystywać potencjał biznesu.

Wybierając tę specjalność, zrozumiesz, czym jest bezpieczeństwo na poziomie globalnym i regionalnym. Zdobędziesz niezbędne przygotowanie do podjęcia zadań związanych z analityką bezpieczeństwa w służbach specjalnych, dyplomatycznych, instytucjach państwowych oraz w prywatnych firmach i korporacjach utrzymujących istotną infrastrukturę. Nauczysz się rozpoznawać zagrożenia i stawiać im czoła. Poznasz techniki i metody włamań do systemów informatycznych oraz zasady postępowania po cyberataku. Rozwiniesz kompetencje potrzebne do zarządzania kryzysowego.

Program studiów Analityka biznesu i bezpieczeństwa

Program kształcenia obejmuje wszystkie niezbędne elementy wiedzy na temat analityki biznesu i bezpieczeństwa. Studia zostały zaprojektowane tak, by jak najlepiej przygotować cię do podjęcia pracy w tym obszarze. Specjalności pozwolą ci zdobyć praktyczną wiedzę w konkretnej dziedzinie. W trakcie studiów zyskasz wiedzę z zakresu prowadzenia biznesu, identyfikacji i odpowiedzi na zagrożenia oraz analizy danych za pomocą nowoczesnych narzędzi ilościowych i jakościowych.

Program studiów będzie aktualizowany do bieżących potrzeb i oczekiwań pracodawców poprzez wprowadzenie na obu specjalnościach przedmiotów do wyboru. Przedmioty te ujęte w określoną liczbę godzin będą modyfikowane na bieżąco i będą odpowiedzią na sugestie otoczenia społeczno – gospodarczego.

Zajęcia są prowadzone przez wybitnych specjalistów zarówno teoretyków, jak i praktyków.

Atuty studiów na kierunku Analityka biznesu i bezpieczeństwa

Specjalistyczna wiedza

Kształcenie specjalistów w zakresie analityki biznesu i bezpieczeństwa jest odpowiedzią na aktualne wyzwania. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym obszarze stale rośnie.

Specjalistyczna wiedza

Współpraca z pracodawcami

Program kształcenia jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu analityki biznesu i bezpieczeństwa.

Współpraca z pracodawcami

Przede wszystkim praktyka

Program realizuje kadra dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także praktycy. To wybitni eksperci w swoich dziedzinach. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczną wiedzę wykorzystać w działaniu.

Przede wszystkim praktyka

Symulacje biznesowe

W trakcie studiów wykorzystywane są symulacje biznesowe. To narzędzie przeznaczone do nauki zarządzania biznesem. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realistyczne decyzje w wirtualnej firmie.

Symulacje biznesowe

Kariera

Perspektywy zawodowe po kierunku Analityka biznesu i bezpieczeństwa

Ukończenie studiów licencjackich na kierunku Analityka biznesu i bezpieczeństwa w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie pozwoli ci z sukcesem rozwijać karierę w wybranym obszarze.

SPECJALNOŚĆ ANALITYKA BIZNESU

SPECJALNOŚĆ ANALITYKA BIZNESU

 • instytucje rządowe,
 • firmy produkcyjne i usługowe,
 • korporacje międzynarodowe,
 • spółki skarbu państwa,
 • ośrodki wywiadu gospodarczego,
 • firmy konsultingowe,
 • fundusze inwestycyjne,
 • banki,
 • własna działalność gospodarcza.
SPECJALNOŚĆ ANALITYKA BEZPIECZEŃSTWA

SPECJALNOŚĆ ANALITYKA BEZPIECZEŃSTWA

 • administracja rządowa i samorządowa,
 • służba dyplomatyczna,
 • wywiad i kontrwywiad,
 • krajowe agencje bezpieczeństwa,
 • międzynarodowe agencje ds. bezpieczeństwa,
 • firmy doradcze,
 • ośrodki analityczne, badawcze i eksperckie,
 • instytucje Unii Europejskiej,
 • NATO,
 • ONZ.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę w obszarze Zarządzania.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko
  Twój e-mail
  Twój numer telefonu
  Treść wiadomości
  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie

  Zarządzanie

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie online

  Zarządzanie online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Logistyka Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac MBA Women in Leadership Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.