UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Ekonomia

Ekonomia

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

5

Cena od

7600 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Ekonomia

O studiach

Ekonomia od lat jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Specjaliści w tym zakresie są pożądani we wszystkich branżach i doskonale wynagradzani. Po studiach ekonomicznych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie Ty też znajdziesz się w tym elitarnym gronie. 

Zyskasz wszechstronną wiedzę ekonomiczną z zakresu mikro-i makroekonomii i przygotowanie do wykonywania zawodu ekonomisty. Poznasz najnowsze trendy i narzędzia analityczne, które są podstawą warsztatu każdego ekonomisty, bez względu na specjalność. Odkryjesz tajemnice zjawisk globalnych i lokalnych. Poznasz zależności, które występują między różnymi elementami gospodarki, zarówno w skali lokalnej jak i międzynarodowej. Nauczysz się, jak w wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce, jak planować, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje. 

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Ekonomia (w tym studia online) prowadzony w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

W trakcie studiów licencjackich z zakresu ekonomii w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie będziesz pracować z wybitnymi, doświadczonymi wykładowcami i praktykami biznesu, dzięki którym postawisz pierwsze kroki w zawodzie. Nauczysz się tworzenia biznesplanu oraz przeprowadzenia analizy zagrożeń i ryzyka. Poznasz zagadnienia prawne, finansowe i organizacyjne, a także uwarunkowania i założenia funkcjonowania przedsiębiorstw. Dowiesz się, jak efektywnie prowadzić działalność handlową, marketingową oraz inwestycyjną w kraju i za granicą, jak badać rynki, skutecznie negocjować i zawierać kontrakty oraz jak realizować transakcje w środowisku międzykulturowym. Pracodawcy bardzo wysoko cenią praktyczne umiejętności studentów ekonomii. Dzięki wiedzy i kompetencjom, które z nami zdobędziesz, osiągniesz sukces. 

Na kierunku Ekonomia (studia I stopnia) możesz rozwijać się w wybranym obszarze. Wybierając jedną ze specjalności, zdobędziesz przewagę nad konkurencją. 

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie możesz studiować ekonomię (studia licencjackie) również w trybie online. Wybierając studia online, możesz uczyć się przez Internet– z dowolnego miejsca na świecie, kiedy chcesz, we własnym tempie, samodzielnie organizując swój czas. Potrzebujesz tylko komputera i sprawnego łącza Internetowego. Możesz więc studiować i jednocześnie pracować lub zajmować się rodziną. Jest to również świetne rozwiązanie, jeśli mieszkasz za granicą albo daleko od ośrodka akademickiego, a chciałbyś ukończyć studia ekonomiczne w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Specjalności na kierunku Ekonomia

Ta specjalność jest skierowana do osób, które chcą rozwijać karierę w obszarze rozwiązywania globalnych wyzwań związanych z zagrożeniami środowiska naturalnego człowieka. Dotyczy to zanieczyszczenia środowiska, narastających niedoborów wody, surowców naturalnych i przeludnienia wielu regionów świata. Konsekwencją jest ocieplenie klimatu, pogłębienie różnic między bogatymi a biednymi. Istnieje więc pilna potrzeba stworzenia warunków dla zrównoważonego rozwoju, uwzględniających symbiozę z naturalnym środowiskiem człowieka.
Studia dadzą ci wiedzę, która pozwoli Ci wdrażać w przedsiębiorstwach zasady Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Zrozumiesz istotę i zasady, jakimi kieruje się proekologiczny, etyczny biznes. Zyskasz wiedzę nt. wymogów przyjaznej środowisku działalności gospodarczej. Dowiesz się, w jaki sposób ją wykorzystać w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Poznasz także zasady zrównoważonego rozwoju.
Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu zdobędziesz wiedzę nt. ekologicznych aspektów globalnych problemów ekonomicznych i społecznych. Poznasz rozwiązania zrównoważonej urbanistyki, energii odnawialnej, ekologicznej produkcji żywności i kształtowania nowych wzorców konsumpcji.

Ta specjalność odpowiada na potrzeby środowiska pracy. W trakcie studiów zyskasz wiele możliwości zatrudnienia i perspektywy rozwoju zawodowego. Nauczysz się organizacji transportu i logistyki w przedsiębiorstwach sieciowych, wirtualnych, branży TLS oraz usługach kurierskich ekspresowych i pocztowych. Zdobędziesz poszerzoną wiedzę na temat funkcjonowania najnowszych rozwiązań w transporcie i logistyce, poznasz inteligentne systemy transportowe. Dowiesz się, jak optymalizować procesy logistyczne z uwzględnieniem ekologii i ochrony środowiska. Zyskasz praktyczną wiedzę na temat innowacyjnych łańcuchów dostaw oraz organizacji i optymalizacji transportu w przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych.
Studia są kierowane do osób, które planują prowadzenie własnej działalności gospodarczej w obszarze handlu międzynarodowego, do przyszłych pracowników agencji celnych, centrów logistycznych, działów sprzedaży w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługach oraz do osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z pracą w międzynarodowym środowisku w obszarze spedycji krajowej i międzynarodowej, ekonomii i marketingu.

Te studia uczą kreatywnego podejścia do zagadnień cyfrowego świata. Są innowacyjnym programem działania w obszarze handlu elektronicznego. W ich trakcie zyskasz poszerzoną wiedzę o tym, jak rozpocząć i prowadzić działalność handlową za pośrednictwem Internetu. Dowiesz się, jak stworzyć pozytywny wizerunek własny, marki, firmy, jak optymalizować procesy sprzedażowe oraz jak zwiększyć efektywność komunikacji o wysokiej jakości. Zdobędziesz praktyczną wiedzę nt. budowy strategii na potrzeby e-commerce oraz zachowań konsumentów online.
Studia są adresowane do osób, które chcą prowadzić działalność handlową w Internecie, przyszłych pracowników działów e-commerce i marketingu, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, sklepów i platform handlowych online oraz do tych, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z pracą w agencjach reklamowych i innych organizacjach zajmujących się kształtowaniem wizerunku marki.

To specjalność adresowana do osób przedsiębiorczych. W trakcie studiów zyskasz kompletną wiedzę i niezbędną, by prowadzić własną działalność gospodarczą. Poznasz zagadnienia prawne, finansowe i organizacyjne, a także uwarunkowania i założenia funkcjonowania przedsiębiorstw. Wiedzę przekażą ci przedsiębiorcy, którzy nauczą cię, jak stworzyć biznes plan oraz przeprowadzić analizę zagrożeń i ryzyka.

Te studia są zaprojektowane z myślą o osobach, które w swojej przyszłej działalności chcą wyjść poza lokalne podwórko. W ich trakcie dowiesz się, jak efektywnie prowadzić działalność gospodarczą za granicą. Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw w otoczeniu międzynarodowym. Dowiesz się, jak prowadzą one działalność handlową, marketingową i inwestycyjną. Nauczysz się prowadzić badania rynków zagranicznych, skutecznie negocjować i zawierać kontrakty oraz realizować transakcje w środowisku międzykulturowym.

Ekonomia
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Ekonomia
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Program studiów Ekonomia

Program kierunku Ekonomia został opracowany zarówno z uwzględnieniem potrzeb studentów, jak i otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności rynku pracy. Studia ekonomiczne w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zostały stworzone z myślą o twojej przyszłości. Nauczysz się tego, czego naprawdę będziesz potrzebować. Zajęcia prowadzone są przez akademickich ekspertów w danej tematyce i przez praktyków gospodarczych, a specjalności są dostosowane do potrzeb rynku.

Atuty studiów na kierunku Ekonomia

Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Ekonomia prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

Wybitna kadra

Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także wybitni praktycy, cenieni w kraju i za granicą. To eksperci w swoich dziedzinach, liderzy biznesu i doświadczeni pracownicy administracji państwowej. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczną wiedzę wykorzystać w działaniu.

Wybitna kadra

Współpraca z otoczeniem biznesowym

Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu ekonomii. Praktyki i staże możesz zrealizować w firmach, będących partnerami biznesowymi naszej uczelni.

Współpraca z otoczeniem biznesowym

Wysokie zarobki absolwentów

Absolwenci Ekonomii w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie wyróżniają się na rynku pracy. Już w pierwszym roku po studiach świetnie zarabiają.

Wysokie zarobki absolwentów

Nowoczesne technologie w kształceniu

Ekonomia na poziomie licencjackim to jeden z kierunków dostępnych również w ofercie studiów online. To nowoczesna forma studiowania realizowana z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej w AFiB Vistula.

Nowoczesne technologie w kształceniu

Międzynarodowe środowisko

Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku – AFiB Vistula zajmuje 1. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce. Ekonomię możesz studiować także po angielsku.

Międzynarodowe środowisko

Gry strategiczne REVAS

Jednym z rozwiązań wspierających proces dydaktyczny w Uczelni Vistula są gry strategiczne REVAS, dzięki którym kształtowane są nowe umiejętności przy jednoczesnym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. REVAS to interaktywne narzędzie, które łączy wiedzę teoretyczną z praktyką. Pozwala zarządzać wirtualną firmą z wybranej branży, podejmować realne decyzje biznesowe. Dzięki temu zajęcia są ciekawsze i bardziej angażujące, a ty rozwijasz niezbędne kompetencje.

Gry strategiczne REVAS

Kariera

Perspektywy zawodowe

Studia ekonomiczne na poziomie licencjackim pozwolą ci postawić pierwsze kroki w wymarzonym zawodzie. Pod opieką eksperckiej kadry naukowo-dydaktycznej zyskasz praktyczną wiedzę potrzebną w wybranej branży. Dzięki współpracy uczelni z partnerami biznesowymi, po ukończeniu studiów ekonomicznych będziesz mógł rozwijać się zawodowo w biznesie, sektorze publicznym lub w edukacji.

SPECJALNOŚĆ ZIELONA GOSPODARKA/GREEN ECONOMY

SPECJALNOŚĆ ZIELONA GOSPODARKA/GREEN ECONOMY

 • specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR);
 • ekspert ds. zrównoważonego rozwoju w firmach i instytucjach;
 • specjalista lub menedżer w przedsiębiorstwach zajmujących się zieloną energią;
 • samodzielna działalność gospodarcza.
SPECJALNOŚĆ EKONOMIKA TRANSPORTU I LOGISTYKI

SPECJALNOŚĆ EKONOMIKA TRANSPORTU I LOGISTYKI

 • własna działalność gospodarcza w obszarze handlu międzynarodowego;
 • specjalista w agencji celnej;
 • specjalista w centrum logistycznym;
 • menedżer działu sprzedaży w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługach;
 • menedżer firmy spedycji krajowej lub międzynarodowej;
 • specjalista ds. marketingu.
SPECJALNOŚĆ BIZNES E-COMMERCE

SPECJALNOŚĆ BIZNES E-COMMERCE

 • specjalista działu e-commerce;
 • specjalista lub menedżer działu marketingu;
 • własna działalność gospodarcza – małe i średnie przedsiębiorstwa, sklepy i platformy handlowe online;
 • pracownik agencji reklamowej lub innej organizacji zajmującej się kształtowaniem wizerunku marki z ugruntowaną wiedzą z obszaru ekonomii i marketingu.
SPECJALNOŚĆ STRATEGIE BIZNESU I POLITYKA GOSPODARCZA

SPECJALNOŚĆ STRATEGIE BIZNESU I POLITYKA GOSPODARCZA

 • doradca ekonomiczny;
 • specjalista ds. analiz rynkowych;
 • specjalista ds. obsługi środków UE;
 • analityk ekonomiczny;
 • menedżer przedsiębiorstwa;
 • specjalista ds. wsparcia rozwoju biznesu.
SPECJALNOŚĆ BIZNES MIĘDZYNARODOWY

SPECJALNOŚĆ BIZNES MIĘDZYNARODOWY

 • specjalista ds. projektów międzynarodowych;
 • specjalista ds. biznesu międzynarodowego;
 • dyspozytor międzynarodowy;
 • specjalista w handlu międzynarodowym.

Staże i praktyki studenckie

Studia ekonomiczne to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Podejmując praktyki i staże, zyskasz cenne doświadczenie. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę w obszarze ekonomii.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

dr hab. Wojciech Charemza

Image for dr hab. Marta Götz prof. AFiB Vistula

dr hab. Marta Götz prof. AFiB Vistula

Image for dr Tom Hashimoto, LL.M., DPhil (Oxon), FHEA

dr Tom Hashimoto, LL.M., DPhil (Oxon), FHEA

Image for dr hab. Wojciech Hübner prof. AFiB Vistula

dr hab. Wojciech Hübner prof. AFiB Vistula

dr Zygmunt Janiec

dr Franciszek Kubiczek

Svietlana Makarowa

Image for prof. dr hab. Witold M. Orłowski

prof. dr hab. Witold M. Orłowski

dr hab. Sebastian Płóciennik prof. AFiB Vistula

Image for mgr Magdalena Rybicka

mgr Magdalena Rybicka

dr Agata Wancio

dr Zdzisław Zasada

Image for dr hab. Zbigniew Zimny prof. AFiB Vistula

dr hab. Zbigniew Zimny prof. AFiB Vistula

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie

  Zarządzanie

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie online

  Zarządzanie online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Filologia angielska

  Filologia angielska

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.