UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Ekonomia online

Ekonomia online

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

1

Cena od

7600 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Ekonomia online

O studiach

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie Ekonomię na poziomie licencjackim możesz studiować także online.
Jeśli interesujesz się zagadnieniami ekonomicznymi, intensywnie pracujesz lub mieszkasz poza granicami kraju, a chcesz otrzymać dyplom polskiej uczelni i studiować w języku polskim to studia ekonomiczne w trybie online w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula są właśnie dla ciebie.
W ciągu trzech lat studiów online na kierunku Ekonomia zdobędziesz specjalistyczną wiedzę w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Dowiesz się, jak działa rynek zarówno w aspekcie makroekonomicznym jak i mikroekonomicznym, zyskasz także wiedzę z zakresu finansów publicznych oraz poznasz podstawowe narzędzia wspierające analitykę i prognozowanie ekonomiczne. Zgłębisz metody podejmowania decyzji przydatnych zarówno w prowadzeniu małej firmy rodzinnej, jak i w pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

Ukończenie studiów ekonomicznych online na poziomie licencjackim pozwoli ci znaleźć wymarzoną pracę w jednym z trzech obszarów – biznesu, sektora publicznego oraz nauki. Kadrę naukową warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula tworzą praktycy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zawodzie oraz naukowcy z międzynarodowym doświadczeniem. To dzięki nim zyskasz szeroką perspektywę spojrzenia na zagadnienia ekonomiczne i nauczysz się praktycznych rozwiązań.

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Ekonomia (w tym studia online) prowadzony w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce. Otrzymał on także ocenę pozytywną Polskiej Komisji Akredytacyjnej. To stempel dobrej jakości – dowód dbałości uczelni o wysoki poziom kształcenia. Komisja podkreśliła, że program kierunku Ekonomia został opracowany zarówno z uwzględnieniem potrzeb studentów, jak i otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności rynku pracy. Wysoko też oceniła kompetencje, doświadczenie i kwalifikacje nauczycieli akademickich. Zwróciła uwagę na nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną i naukową, stałą i zróżnicowaną współpracę z otoczeniem biznesowym, w tym z pracodawcami oraz wszechstronne działania w zakresie wspierania studentów.

Specjalności

Podejmując studia na tej specjalności nauczysz się, jak prowadzić własną działalność gospodarczą i współpracować z rynkami międzynarodowymi. Dowiesz się, jak funkcjonują międzynarodowe przedsiębiorstwa, jak prowadzić działalność handlową, marketingową i inwestycyjną oraz jak zarządzać kadrami. Ponadto dowiesz się, jak skutecznie negocjować i zawierać kontrakty, jak przeprowadzać badania rynków zagranicznych i jak realizować transakcje w środowisku międzykulturowym.

Ekonomia
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Ekonomia
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Program studiów

Program studiów licencjackich online na kierunku Ekonomia pokrywa się z zakresem studiów tradycyjnych i obejmuje najważniejsze zagadnienia z obszaru nauk ekonomicznych. Został dopasowany do potrzeb rynku i opracowany przez wysoce wyspecjalizowaną kadrę, w skład której wchodzą wykładowcy akademiccy oraz eksperci i praktycy zawodu. Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także dowiesz się, jak przełożyć ją na praktyczne umiejętności i sukces zawodowy.

Atuty studiów

Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Ekonomia prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

Wybitna kadra

Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także wybitni praktycy, cenieni w kraju i za granicą. To eksperci w swoich dziedzinach, liderzy biznesu i doświadczeni pracownicy administracji państwowej. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczną wiedzę wykorzystać w działaniu.

Wybitna kadra

Współpraca z otoczeniem biznesowym

Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu ekonomii. Praktyki i staże możesz zrealizować w firmach, będących partnerami biznesowymi naszej uczelni.

Współpraca z otoczeniem biznesowym

Wysokie zarobki absolwentów

Absolwenci Ekonomii w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie wyróżniają się na rynku pracy. Już w pierwszym roku po studiach świetnie zarabiają.

Wysokie zarobki absolwentów

Międzynarodowe środowisko

Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajmuje 1. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce.

Międzynarodowe środowisko

Globalne możliwości

Program oparty na solidnym zrozumieniu rynku ekonomicznego pozwoli ci funkcjonować w zawodzie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Globalne możliwości

Elastyczność i wygoda

Rekrutujesz się online, a na uczelnię przyjeżdżasz tylko na początku i na końcu semestru na weekendowe sesje. Wirtualne zajęcia, które odbywają się w tygodniu, w godzinach wieczornych są nagrywane i udostępniane na platformie e-learningowej. Masz nieograniczony dostęp do e-podręczników przez cały czas trwania studiów.

Elastyczność i wygoda

Kariera

Perspektywy zawodowe

Studia ekonomiczne online na poziomie licencjackim w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie pozwolą ci postawić pierwsze kroki na drodze do kariery. Program studiów został zaplanowany tak, by przygotować cię do pracy w trzech różnych obszarach – biznesu, sektora publicznego i nauki.

OBSZAR BIZNESU

OBSZAR BIZNESU

 • korporacje,
 • banki,
 • instytucje finansowe i ubezpieczeniowe,
 • własna działalność gospodarcza.
NAUKA

NAUKA

 • uczelnie wyższe,
 • ośrodki badawcze zajmujące się prognozami i analizami ekonomicznymi.
SEKTOR PUBLICZNY

SEKTOR PUBLICZNY

 • instytucje unijne,
 • ministerstwa,
 • banki centralne,
 • instytucje regulacyjne,
 • instytucje międzynarodowe,
 • administracja centralna i lokalna.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

dr hab. Wojciech Charemza

Image for dr hab. Marta Götz prof. AFiB Vistula

dr hab. Marta Götz prof. AFiB Vistula

Image for dr Tom Hashimoto, LL.M., DPhil (Oxon), FHEA

dr Tom Hashimoto, LL.M., DPhil (Oxon), FHEA

Image for dr hab. Wojciech Hübner prof. AFiB Vistula

dr hab. Wojciech Hübner prof. AFiB Vistula

dr Zygmunt Janiec

dr Franciszek Kubiczek

Svietlana Makarowa

Image for prof. dr hab. Witold M. Orłowski

prof. dr hab. Witold M. Orłowski

dr hab. Sebastian Płóciennik prof. AFiB Vistula

Image for mgr Magdalena Rybicka

mgr Magdalena Rybicka

dr Agata Wancio

dr Zdzisław Zasada

Image for dr hab. Zbigniew Zimny prof. AFiB Vistula

dr hab. Zbigniew Zimny prof. AFiB Vistula

Image for dr Hubert Gąsiński

dr Hubert Gąsiński

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie online

  Zarządzanie online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Zarządzanie

  Zarządzanie

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Filologia angielska

  Filologia angielska

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.