Indywidualna konsultacja
Umów się z naszymi ekspertami na indywidualną konsultację – pomożemy i doradzimy Ci, jak najlepiej zaplanować swoją przyszłość.
Tryb
Niestacjonarne (w weekendy)
Poziom
Studia podyplomowe (1-roczne)
Język wykładowy
polski
Lokalizacja
Warszawa
Cena od
6200 zł / rok
(cele Polityki Spójności na lata 2021-2027, pula środków przeznaczona na programowanie, programy realizowane w latach 2021-2027, zasady udzielania wsparcia finansowego, obszary wsparcia, instytucje udzielające pomocy, podmioty uprawnione do ubiegania się o środki finansowe – w zależności od rodzaju instytucji, programy krajowe i regionalne (FENIKS, FENG, FERC, FEPW, FERS, EFRR, EFS+)) – 8 godzin
(podstawy przygotowania i realizacji projektów – Wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków, systemy do aplikowania o środki europejskie (MEWA, SOWA i inne), Regulamin konkursu, zasady ubiegania się o środki europejskie (projekty miękkie EFS+, projekty twarde, projekty międzynarodowe), realizacja zasad horyzontalnych w projektach, podstawowe modele biznesowe, biznes plan i studium wykonalności w projektach twardych, zasady aplikowania w projektach międzynarodowych (ERASMUS+, EACEA)) – 48 godzin
(procedury ubiegania się o dofinansowanie, praca z generatorami wniosków w zakresie przygotowania wniosku aplikacyjnego, zdefiniowanie potrzeb wnioskodawców i opracowanie koncepcji wniosku, zasady konstruowania budżetu i harmonogramu projektu, tryby udzielania zamówień w projektach, część finansowa i część merytoryczna w projektach miękkich, twardych i międzynarodowych, wnioski o dofinansowanie na rzecz partnerstwa strategicznego i mobilności zagranicznej, konsultacje wniosków przygotowanych przez studentów) – 88 godzin
(podstawy księgowości, księgowość w projektach europejskich, dostosowanie polityki rachunkowości do realizacji projektu, praktyczne wypełnianie obowiązku prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej jako element bieżącej kontroli realizacji projektu, sposoby prowadzenia ewidencji księgowej w zależności od rodzaju organizacji, dokumenty księgowe a dokumenty projektowe, rodzaje dokumentów wymagane do poszczególnych rodzajów wydatków, współpraca personelu projektu z księgowością) – 32 godziny
(umowy o dofinansowanie – prawa i obowiązki beneficjenta, zarządzanie i rozliczanie projektów, personel, uczestnicy, zamówienia publiczne w sprawozdawczości, trwałość i kontrola projektów, kwalifikowalność wydatków, kwalifikowalność uczestników z aspektami RODO, zarządzanie ryzykiem, informacja i promocja, dokumentowanie wydatków i zadań merytorycznych, wniosek o płatność w projektach miękkich, twardych i międzynarodowych, monitoring i ewaluacja) – 40 godzin
Program studiów obejmuje łącznie 208 godzin zajęć dydaktycznych prowadzonych w formie wykładów, ćwiczeń oraz warsztatów. Studia kończą się egzaminem po I i II semestrze.
I SEMESTR:
Czesne za studia wynosi 6200 zł.
Wpłaty czesnego dokonywane są 2 tygodnie przed rozpoczęciem studiów.
Czesne może być wniesione również semestralnie, w dwóch ratach:
Studia rozpoczynają się w w lutym 2025 r. i trwają dwa semestry.
W opisie przelewu należy zaznaczyć następujące dane: studia podyplomowe/kierunek/imię i nazwisko
Santander Bank Polska – 61 1090 1694 0000 0001 1105 7177
*Informujemy, że w przypadku dużej liczby kandydatów, o przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń, natomiast w przypadku zbyt małej liczby chętnych, grupa może nie zostać uruchomiona.
Przyjęcia na studia podyplomowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbywają się według kolejności zgłoszeń. Kandydaci na studia podyplomowe składają poniższe dokumenty drogą mailową, online lub osobiście:
Małgorzata Mochtak
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert z zakresu funduszy europejskich. Posiada kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w koordynowaniu wielostronnych projektów partnerskich i projektów z wielomilionowym budżetem. Funduszami europejskimi zajmuje się od 2005 roku. Od 2009 roku pracuje jako urzędnik samorządowy. Specjalista w zakresie pozyskiwania i rozliczania środków europejskich. Ma doświadczenie w pozyskiwaniu i koordynowaniu projektów systemowych realizowanych przez Urząd m.st. Warszawy. Jako ekspert prowadzi szkolenia z zakresu funduszy europejskich dla jednostek podległych miastu. Dokonuje oceny i nadzoruje proces oceniania wniosków projektowych z zakresu pozyskiwania środków unijnych, przygotowywanych przez jednostki podległe. Współpracuje przy tworzeniu i modyfikowaniu regulaminów z zakresu pozyskiwania środków europejskich na poziomie województwa mazowieckiego.
Czytaj mniejMałgorzata Mochtak
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert z zakresu funduszy europejskich. Posiada kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w koordynowaniu wielostronnych projektów partne…
Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń
Akademii Finansów i Biznesu Vistula
tel. +48 22 457 23 63 lub +48 22 457 23 29
e-mail: studiapodyplomowe@vistula.edu.pl
Jak złożyć aplikację online?
W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.
Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?
Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.
Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?
Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.
Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?
Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.
Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?
Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.
Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.
Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.
Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?
Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.
Gdzie znajdę plan zajęć?
Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.
Jak mogę odebrać swoją legitymację?
Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.
Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni
Przejdź do FAQAkademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula