UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / O uczelni

O uczelni

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest uczelnią, w której znajdziesz atmosferę otwartości, zaufania i partnerstwa, odkryjesz swoje zdolności i sprecyzujesz plany zawodowe. Nauczysz się krytycznego myślenia i odpowiedzialnego przywództwa.

AFiB Vistula jest jedną z najstarszych uczelni niepublicznych działających w Polsce. Powstała w 1992 r. pod nazwą Wyższa Szkoła Ubezpieczeń i Bankowości. Aktualny status osiągnęła poprzez dynamiczny rozwój i połączenie z innymi niepublicznymi instytucjami szkolnictwa wyższego. Od 2019 r. jej filią jest Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Vistula jest w czołówce najlepszych prywatnych uczelni w Polsce. W prestiżowym Rankingu Niepublicznych Szkół Wyższych Perspektywy 2023 zajmuje 5. miejsce. Powodem do satysfakcji jest również pierwsze miejsce wśród akademickich uczelni niepublicznych i szóste wśród wszystkich polskich uczelni w kategorii Absolwent na rynku pracy 2022. To doskonały wynik świadczący o tym, że absolwenci uczelni świetnie sobie radzą na rynku i bardzo dobrze zarabiają. W tej kategorii uwzględnione zostały wyniki pozyskane z Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA), które prowadzi MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jako jedna z niewielu uczelni w Polsce posiada pełen zakres akredytacji ACCAa specjalność „Zarządzanie projektami w organizacji” na kierunku Zarządzanie posiada akredytację PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC)

Programy Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są akredytowane przez CIMA (Chartered Institute of Management Accountants). To wyróżnienie potwierdza, że nasi studenci zyskują podczas procesu nauczania kompetencje uznawane na całym świecie za najbardziej poszukiwane i aktualne w obszarze finansów i zarządzania. Dzięki akredytacji studenci mogą skorzystać ze zwolnień z egzaminu CIMA. Mają też dostęp do stypendiów. 
CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Specjaliści z dyplomem CIMA pracują w samym sercu biznesu. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem w dziedzinie finansów.

Wszystkie kierunki są prowadzone po polsku i angielsku. 

Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula posiada międzynarodową akredytację CEEMAN IQA – jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych międzynarodowych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej. Akredytacja potwierdza spełnienie przez Vistulę wymogów dotyczących sprawnego funkcjonowania, wysokiej jakości kształcenia i badań naukowych. Dzięki akredytacji CEEMAN IQA rośnie wartość dyplomu Uczelni Vistula w Polsce i za granicą. Studenci mają większe szanse na zatrudnienie, a absolwenci mogą mieć pewność, że ich wiedza oraz wysoko rozwinięte kompetencje społeczne i menadżerskie zostaną docenione w środowisku biznesowym.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie śledzi rozwój Big Data, sztucznej inteligencji i robotyki. Szczególne zainteresowanie kieruje w stronę Azji i Chin, w murach szkoły działa Klasa Konfucjańska. Uczelnia ściśle też współpracuje z United Nations Association Poland (UNAP) – Stowarzyszeniem Narodów Zjednoczonych w Polsce. To dla studentów Vistuli szansa zdobycia nowych umiejętności. Mogą uczestniczyć w inicjatywach silnie powiązanych z działalnością ONZ w Polsce.

W nowoczesnym kampusie Vistuli w Warszawie będziesz cieszyć się wyjątkową atmosferą. Już na starcie rozwiniesz swój indywidualny potencjał, skorzystasz z unikatowego Programu Mentoringu oraz atrakcyjnych stypendiów. Wyróżniający się studenci kierunku Finanse i rachunkowość mogą wziąć udział w programie stypendialnym KPMG w Polsce. Projekt jest powiązany z możliwością podjęcia pracy w firmie, która jest częścią globalnej organizacji niezależnych firm audytorsko-doradczych.

W Vistuli otrzymasz wsparcie, dzięki któremu łatwiej zintegrujesz się w środowisku uczelni i rozwiniesz skrzydła. Nauczysz się zarządzać indywidualnym potencjałem i planować rozwój zawodowy. Z pomocą Biura Karier oraz za pośrednictwem platformy E-Kariera nawiążesz pierwsze kontakty z biznesem, a twoje kompetencje zyskają na sile. Otrzymasz dostęp do płatnych i bezpłatnych praktyk oraz staży w firmach z różnych branż, również w ramach unijnych programów. Dwa razy w roku możesz wziąć udział w Targach Pracy

W trakcie studiów możesz zdobyć uznawane na świecie certyfikaty i licencje, skorzystać z programów zagranicznej wymiany studenckiej i pogłębić swoje pasje w klubach i kołach studenckich.

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zyskasz dyplom uznanej na rynku uczelni, która otworzy przed tobą globalne możliwości i przygotuje do międzynarodowej kariery.

Dlaczego warto u nas studiować?

Atrakcyjne kierunki studiów

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula – studia w Warszawie – otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej i potrzeb rynku.

Podwójny dyplom z Centria University

Studenci studiów I stopnia w Warszawie na kierunku Zarządzanie oraz Informatyka mogą studiować przez dwa semestry w Centria University of Applied Sciences w Finlandii i w efekcie uzyskać dyplom licencjacki obu instytucji.

Czytaj mniej

Podwójny dyplom z Centria University

Studenci studiów I stopnia w Warszawie na kierunku Zarządzanie oraz Informatyka mogą studiować przez dwa semestry w Centria University of Applied Sciences w Fin…

Czytaj więcej
Podwójny dyplom z LSBU

Dzięki współpracy z London South Bank University możesz realizować polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem w obszarze zarządzania. Program jest autoryzowany przez londyńską uczelnię pod kątem zachowania tego samego standardu i jakości kształcenia.
Czytaj mniej
Podwójny dyplom z LSBU

Dzięki współpracy z London South Bank University możesz realizować polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem w obszarze zarządzania. Program jest autoryzowany pr…
Czytaj więcej

Program stypendialny KPMG w Polsce

W ramach współpracy Vistuli z KPMG Polska, firma oferuje stypendia dla wyróżniających się studentów. Program jest powiązany z możliwością podjęcia pracy w KPMG w Polsce.

Kadra wybitnych autorytetów i praktyków

Pozycję i prestiż Uczelni Vistula buduje jej kadra akademicka. To sprawdzeni dydaktycy, wybitni naukowcy i doświadczeni eksperci. Wysokie kwalifikacje naszych wykładowców przekładają się na naukowy poziom uczelni i jakość kształcenia.

Czytaj mniej

Kadra wybitnych autorytetów i praktyków

Pozycję i prestiż Uczelni Vistula buduje jej kadra akademicka. To sprawdzeni dydaktycy, wybitni naukowcy i doświadczeni eksperci. Wysokie kwalifikacje naszyc…

Czytaj więcej

Międzynarodowa atmosfera

Studenci i wykładowcy pochodzą ze 100 krajów, a wszystkie kierunki są prowadzone również w języku angielskim. Podczas studiów w Warszawie w wielonarodowym i wielokulturowym środowisku nabierzesz pewności siebie. Zyskasz gotowość do międzynarodowej kariery.

Czytaj mniej

Międzynarodowa atmosfera

Studenci i wykładowcy pochodzą ze 100 krajów, a wszystkie kierunki są prowadzone również w języku angielskim. Podczas studiów w Warszawie w wielonarodowym i wielokulturowym…

Czytaj więcej

Studia online

Uczelnia jest liderem w kształceniu online. Posiada ogromne doświadczenie w tym zakresie i najnowocześniejsze narzędzia. Studia przez Internet zagwarantują ci dostępność, mobilność i elastyczność. Możesz uczyć się, kiedy i gdzie chcesz.

Bogate życie studenckie

Vistula to wielokulturowa uczelnia w Warszawie. Studia pozwolą ci poznać ludzi z całego świata. Możesz włączyć się w działania kół i klubów naukowych lub Samorządu Studenckiego. Zrealizujesz swoje pasje i zdobędziesz doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Czytaj mniej

Bogate życie studenckie

Vistula to wielokulturowa uczelnia w Warszawie. Studia pozwolą ci poznać ludzi z całego świata. Możesz włączyć się w działania kół i klubów naukowych lub Samorządu Studencki…

Czytaj więcej

Klasa Konfucjańska

W Klasie Konfucjańskiej poznasz kulturę Chin i nauczysz się języka mandaryńskiego. Przygotujesz się do oficjalnego egzaminu HSK i zyskasz wiele możliwości podróżowania do Państwa Środka i studiowania w chińskich uczelniach.

Czytaj mniej

Klasa Konfucjańska

W Klasie Konfucjańskiej poznasz kulturę Chin i nauczysz się języka mandaryńskiego. Przygotujesz się do oficjalnego egzaminu HSK i zyskasz wiele możliwości podróżowania do Państwa…

Czytaj więcej

Doskonałe warunki studiowania

Nowoczesny kampus Vistuli mieści się na warszawskim Ursynowie, tuż przy stacji metra. Obiekt jest świetnie skomunikowany i przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Uczelnia oferuje wsparcie finansowe tym, którzy go potrzebują.

Misja i wizja

Misja

Misją Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest jak najlepiej przygotowywać swoich absolwentów do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Misja

Wizja

Vistula stawia sobie jako cel strategiczny zdobycie pozycji uczelni, która najlepiej odczytuje wyzwania przyszłości. Chcemy być szkołą wyższą pierwszego wyboru dla tych, którzy mają ambicję zdobywać wiedzę i świat. Mamy wizję, aby zajmować pozycję lidera wśród najlepszych polskich uczelni prywatnych, wysoko ocenianą przez uczniów i pracodawców, uznawaną na arenie międzynarodowej, postrzeganą jako ceniony ośrodek naukowy, który jest w awangardzie w wybranych obszarach kształcenia i badań naukowych.

Czytaj mniej

Vistula stawia sobie jako cel strategiczny zdobycie pozycji uczelni, która najlepiej odczytuje wyzwania przyszłości. Chcemy być szkołą wyższą pierwszego wyboru dla tych, którzy mają ambicję zdobywa…

Czytaj więcej
Wizja

Sprawdź, co mówią o nas media

Vistula w liczbach

66 000

absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich

+100

krajów, z których pochodzą studenci i wykładowcy

4

uczelnie w Grupie Uczelni Vistula

300

firm współpracujących biznesowo z Grupą Uczelni Vistula

Rankingi i akredytacje

Uczelnie partnerskie – podwójne dyplomowanie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula współpracuje z ponad 40-toma zagranicznymi uczelniami w zakresie wymiany wykładowców i studentów, wspólnych programów i projektów, badań, wymiany doświadczeń oraz publikacji. Szczególne miejsce zajmuje Centria University of Applied Sciences w Finlandii. Dzięki zawartej z nią umowie o podwójnym dyplomowaniu, tzw. double degree, studenci studiów I stopnia na kierunkach Zarządzanie i Informatyka mogą studiować przez dwa semestry w uczelni partnerskiej i w efekcie uzyskać dyplom licencjacki obu instytucji. Centria University of Applied Sciences to dynamiczna, międzynarodowa uczelnia, która kształci w języku angielskim.

Czytaj mniej

Akademia Finansów i Biznesu Vistula współpracuje z ponad 40-toma zagranicznymi uczelniami w zakresie wymiany wykładowców i studentów, wspólnych programów i projektów, badań, wymiany doświadczeń ora…

Czytaj więcej

Ważnym partnerem jest również London South Bank University (LSBU). Dzięki temu możesz realizować w Akademii Finansów i Biznesu Vistula polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem w obszarze zarządzania. Kierunek jest prowadzony na I i II stopniu studiów. Program jest autoryzowany przez londyńską uczelnię pod kątem zachowania tego samego standardu i jakości kształcenia. LSBU to tętniący życiem, międzynarodowy uniwersytet z wielkimi ambicjami. Jest jedną z pięciu największych uczelni w Londynie. Kształci obecnie 18 tys. studentów z ponad 130 krajów.

Czytaj mniej

Ważnym partnerem jest również London South Bank University (LSBU). Dzięki temu możesz realizować w Akademii Finansów i Biznesu Vistula polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem w obszar…

Czytaj więcej

Akademia Finansów i Biznesu Vistula współpracuje także z Hilbert College w Hamburgu w stanie Nowy Jork. Studenci kierunku Zarządzanie – studia I stopnia, mogą przez rok kształcić się za oceanem. Koszt nie przekracza 22 tys. dolarów rocznie. Opłata obejmuje czesne, zakwaterowanie i wyżywienie. W ramach współpracy obu instytucji studenci Vistuli mają dostęp do praktyk i staży. Otrzymują też przygotowanie do dalszego kształcenia w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj mniej

Akademia Finansów i Biznesu Vistula współpracuje także z Hilbert College w Hamburgu w stanie Nowy Jork. Studenci kierunku Zarządzanie – studia I stopnia, mogą przez rok kształcić się za oceanem. Ko…

Czytaj więcej

Wirtualny spacer

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.