UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

2

Cena od

6300 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Psychologia w biznesie

O studiach

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mają nie tylko kompetencje w obszarze zarządzania czy finansów, ale również głęboką wiedzę z zakresu psychologii społecznej i organizacyjnej. Coraz bardziej rozpowszechnione jest bowiem przekonanie, że trafne decyzje podejmują ludzie, którzy rozumieją motywacje, preferencje oraz zachowania innych. Właśnie tacy eksperci są bardzo poszukiwani na rynku i wysoko cenieni, zwłaszcza w obszarze zarządzania zespołami oraz zarządzania marketingiem.

Jeśli chcesz znaleźć się w gronie takich osób, studia I stopnia na kierunku Psychologia w biznesie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są właśnie dla ciebie. Rozpoczniesz swoją drogę do kariery biznesowej dzięki głębokiemu zrozumieniu ludzkiego zachowania. W trakcie nauki poznasz najnowsze trendy z zakresu psychologii biznesu, ekonomii, zarządzania i marketingu. W zależności od specjalności, którą wybierzesz, możesz rozwijać kompetencje w obszarze psychologii pracy w zespole oraz psychologii marketingu. Nauczysz się wykorzystywać wiedzę psychologiczną w praktyce zarządzania zasobami ludzkimi, kierowania biznesem oraz budowania strategii marketingowych. Poznasz psychologiczne podstawy zachowań finansowych i konsumenckich oraz funkcjonowania grup w organizacji. Nauczysz się stosować wybrane metody i techniki zarządzania, w tym zarządzania projektami i procesami.

To co wyróżnia studia licencjackie na kierunku Psychologia w biznesie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, to położenie akcentu na rozwój kompetencji pozwalających na pracę w zespołach wielokulturowych i wirtualnych. Zyskasz też niezwykle dziś cenną wiedzę nt. czynników wywołujących wypalenie zawodowe i stres u pracowników. Dowiesz się, jak zarządzać ludźmi, by zjawiska te ograniczyć. Opanujesz też design thinking, czyli zwinne metodyki projektowania rozwoju dla biznesu oparte na głębokim zrozumieniu potrzeb użytkownika.

Studia są realizowane we współpracy z gronem praktyków, którzy codziennie podejmują strategiczne decyzje dotyczące rozwoju przedsiębiorstw i organizacji. Dzięki temu zbudujesz szeroki zakres kompetencji praktycznych.

W toku studiów nabędziesz ponadto wiedzę, umiejętności i kompetencje przydatne do podejmowania własnej inicjatywy biznesowej.

Specjalności na kierunku Psychologia w biznesie

To specjalność zaprojektowana z myślą o tych, którzy chcą poznać psychologiczne aspekty zarządzania zasobami ludzkimi. W trakcie studiów opanujesz podstawowe mechanizmy rządzące zachowaniami jednostek. Opanujesz techniki budowania efektywnych zespołów, rozwiązywania konfliktów i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. Nauczysz się skutecznie negocjować kontrakty, umowy i warunki współpracy. Zyskasz gotowość do planowania rozwoju zawodowego pracowników, ich motywowania i oceniania. Dowiesz się, jak budować scenariusze szkoleń i prowadzić coaching.

Zdobędziesz także praktyczną wiedzę z zakresu psychologii negocjacji i mediacji, doradztwa psychologicznego oraz komunikacji w zespołach pracowniczych.

Wybierając tę specjalność, poznasz i zrozumiesz psychologiczne mechanizmy rządzące zachowaniami konsumentów. Nauczysz się planować i prowadzić działania związane z reklamą, marketingiem i komunikacją, w tym w mediach społecznościowych. Dowiesz się, jak wykorzystać wiedzę z zakresu psychologii wpływu do tworzenia kampanii reklamowych i marketingowych, które skutecznie oddziałują na emocje i potrzeby klientów. Poznasz i nauczysz się stosować narzędzia, które pozwalają badać zachowania konsumentów. Nauczysz się też rozpoznawać wzorce zachowań i reagować na nie, aby bardziej skutecznie wpływać na decyzje i wybory ludzi. Opanujesz tajniki psychologii public relations i mediów społecznościowych. Dowiesz się, jak skutecznie budować wizerunek firmy.

Program studiów Psychologia w biznesie

Program studiów na kierunku Psychologia w Biznesie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest tak zaprojektowany, aby wyposażyć studentów w niezbędne umiejętności psychologiczne do skutecznego zarządzania ludźmi i procesami biznesowymi. Program integruje głęboką wiedzę z zakresu psychologii z praktycznymi narzędziami stosowanymi w świecie biznesu, aby absolwenci mogli odnosić sukcesy jako profesjonaliści zorientowani na ludzi. Kursy obejmują m.in. psychologię organizacyjną, zarządzanie zasobami ludzkimi, ekonomię behawioralną, komunikację interpersonalną, negocjacje oraz rozwijanie umiejętności przywódczych. Program gwarantuje dostosowanie do bieżących potrzeb i oczekiwań pracodawców, dzięki ścisłej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Dzięki temu zyskasz najbardziej pożądane kwalifikacje na rynku pracy.

Atuty studiów na kierunku Psychologia w biznesie

Unikalny zestaw kompetencji

Sztuka negocjacji i perswazji, społeczna odpowiedzialność biznesu czy Design Thinking, to tylko niektóre z zajęć, które opierają się na bieżących trendach i najnowszych rozwiązaniach w biznesie.

Unikalny zestaw kompetencji

Przede wszystkim praktyka

Program kładzie szczególny nacisk na praktyczne aspekty nauki, integrując teorię z realnymi wyzwaniami biznesowymi, dzięki pracy na rzeczywistych przypadkach.

Przede wszystkim praktyka

Symulacje biznesowe

W trakcie studiów wykorzystywane są symulacje biznesowe. To narzędzie przeznaczone do nauki zarządzania biznesem, w ramach którego uczestnicy podejmują realistyczne decyzje w wirtualnej firmie.

Symulacje biznesowe

Innowacyjne podejście

Stawiamy na innowacyjne metody nauczania, które angażują studentów i rozwijają ich umiejętności analityczne i krytyczne myślenie.

Innowacyjne podejście

Sieć kontaktów

Studia pozwalają zyskać dostęp do szerokiej sieci kontaktów z przedstawicielami biznesu oraz możliwości uczestnictwa w wykładach gościnnych i warsztatach prowadzonych przez liderów branży.

Sieć kontaktów

Kariera

Perspektywy zawodowe po kierunku Psychologia w biznesie

Studia przygotowują do pracy w sektorze prywatnym, administracji rządowej i samorządowej, w obszarach Public Relations, zarządzania zasobami ludzkimi, konsultingu biznesowego, negocjacji i mediacji, czy też rozwoju organizacji. Absolwenci mogą też wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności, prowadząc własną działalność gospodarczą.

Psychologia pracy w zespole

Psychologia pracy w zespole

 • działy Human Resources (HR) w organizacjach,
 • agencje pośrednictwa pracy,
 • agencje PR,
 • firmy consultingowe świadczące usługi rekrutacji i selekcji,
 • firmy szkoleniowe wspierające rozwój zawodowy pracowników,
 • trenerzy biznesu.
Psychologia w marketingu

Psychologia w marketingu

 • działy marketingu w organizacjach,
 • działy reklamy,
 • działy sprzedaży,
 • działy komunikacji i promocji
 • agencje mediów społecznościowych,
 • agencje analizujące zachowania konsumentów na rynku.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy. Zyskasz cenne doświadczenie, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę w obszarze Psychologii w biznesie.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.