Projekt EQUATION nabiera rozpędu podczas drugiego spotkania w Warszawie
Warszawa była gospodarzem drugiego spotkania w ramach projektu EQUATION. To kolejny, znaczący krok we wspólnych wysiłkach uczestników programu podejmowanych na rzecz równości płci.
Projekt EQUATION jest koordynowany przez CEEMAN i finansowany z programu Erasmus+. Oprócz AFiB Vistula w programie biorą udział: Bled School of Management, WSB oraz Riga Technical University. Celem projektu EQUATION jest wyrównanie szans kobiet i mężczyzn w szkolnictwie wyższym – szczególnie w szkołach zarządzania oraz biznesie. W ramach programu są opracowywane narzędzia i szkolenia dla uczelni, instytucji akredytujących oraz ich pracowników, aby byli lepiej przygotowani do działań na rzecz zmniejszenia różnic między płciami, co doprowadzi do trwałych zmian kulturowych i instytucjonalnych.
9 listopada uczestnicy projektu spotkali się w Uczelni Vistula, gdzie zostali powitani przez rektora, dr. hab. Wawrzyńca Konarskiego i prorektora, dr. Grzegorza Matheę. Mieli okazję zagłębić się w bogaty materiał kulturowy w zakresie zarządzania różnorodnością w Uczelni Vistula.
Dyskusja koncentrowała się na materiałach przygotowanych na 36. doroczną konferencję Businet – LTT, która odbyła się 10 listopada 2023 r. Uczestnicy poznali nowatorskie pomysły i trendy w zakresie działań na rzecz zapewnienia różnorodności. Oprócz refleksji nad bieżącymi kamieniami milowymi projektu zebrani sformułowali też strategiczny harmonogram przyszłej współpracy. Takie podejście przygotowuje grunt pod ciągłą współpracę i skuteczną realizację inicjatyw.
Zwieńczeniem wspólnych wysiłków ma być publikacja raportu końcowego projektu. Jego rozpowszechnienie może stać się katalizatorem szerszego dyskursu akademickiego, umożliwiając dzielenie się spostrzeżeniami i innowacjami z odbiorcami na całym świecie.
Projekt EQUATION jest przykładem siły współpracy międzynarodowej. Poprzez rozpowszechnianie ustaleń i wyników wspólnych działań uczestnicy chcą uwolnić potencjał pozytywnych zmian i postępu w swoich sferach akademickich. Raport końcowy będzie nie tylko podsumowaniem wysiłków osób uczestniczących w projekcie, ale także drogowskazem pokazującym ścieżkę wiodącą do przyszłości bardziej połączonej i bogatej w wiedzę.
W miarę jak projekt EQUATION nabiera tempa, jego wpływ wykracza daleko poza sale konferencyjne i uniwersytety, wskazując znaczenie rozpowszechniania idei równości w kształtowaniu przyszłego krajobrazu akademickiego. Raport końcowy będzie świadectwem zbiorowego zaangażowania i sprawności intelektualnej uczestników projektu EQUATION.
Projekt: ERASMUS+ KA220-HED – Cooperation partnerships in higher education
2022-1-SI01-KA220-HED-000089979 – EQUality through AccreditaTION