UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wystawa prac naszego wykładowcy prof. Antoniego Fałata w Brukseli

Wystawa prac naszego wykładowcy prof. Antoniego Fałata w Brukseli

obraz, kobieta, malarstwo

Konwencja fotografii, mroczna estetyka i metaforyczne tło, a do tego ten dziwny niepokój – takie jest malarstwo prof. Antoniego Fałata. Zawsze wzbudza emocje.

Jego oryginalne i niezwykle wysublimowane prace są po raz kolejny prezentowane w Brukseli, która ma ogromne tradycje kolekcjonerskie. Dzieła można oglądać w galerii znanej marszandki Katarzyny Napiórkowskiej. To doskonałe miejsce i prestiżowy adres na słynnym „Wzgórzu Sztuki”. Obok jest Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Magritte`a i Biblioteka Narodowa.

W latach 70-tych Fałat zasłynął jako współzałożyciel grupy „Aut Pictura Aut Nihil”- „albo malarstwo albo nic”. Był też współinicjatorem ruchu artystycznego „O poprawę”. Jego postawę artystyczną zawsze cechowała bezkompromisowa wizja i kompozycyjna śmiałość. Wielokrotnie mówił, że najważniejsze jest, aby tworzyć w zgodzie z samym sobą, nie ulegać wciąż nowym, przemijającym trendom, bo wartościowe dzieła mogą powstać tylko za sprawą wolnej woli i natchnienia, a nie pod wpływem przymusu, głosów krytyki lub chęci schlebiania gustom.

Antoni Fałat jako założyciel i wieloletni rektor Europejskiej Akademii Sztuk a dziś dziekan Europejskiego Wydziału Sztuk AFiB Vistula wykształcił wielu młodych malarzy.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej