UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w Vistuli. Świętujmy razem ze Stowarzyszeniem ONZ w Polsce

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w Vistuli. Świętujmy razem ze Stowarzyszeniem ONZ w Polsce

Początek: pt., 10 gru 2021, 14:00
Koniec: pt., 10 gru 2021, 17:30

71 lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 10 grudnia Dniem Praw Człowieka.
Z tej okazji Stowarzyszenie ONZ w Polsce – United Nations Association Poland serdecznie zaprasza do udziału w obchodach organizowanych w kampusie Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Uczelnia jest partnerem strategicznym Stowarzyszenia. Wydarzenie zostało przygotowane w ramach programu „Prawa Człowieka: Aktywny Obywatel”, który prowadzą Aleksandra Krzykawska i Karolina Tulik.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka jest obchodzony, by podkreślić wagę podpisanej 10 grudnia 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Stała się ona dokumentem przełomowym, w którym ogłoszono niezbywalne prawa, które przysługują każdemu jako istocie ludzkiej – niezależnie od rasy, koloru skóry, religii, płci, języka, poglądów politycznych, pochodzenia narodowego lub społecznego, majątku, urodzenia czy innego statusu.

Warto jednak pamiętać, że prawa człowieka nie są dane raz na zawsze i że w każdym pokoleniu należy o nie zabiegać, o nich mówić i upominać się o nie. W jakim zakresie prawa wynikające z Deklaracji są gwarantowane zależy od społeczności międzynarodowej i poszczególnych państw.
Każdy z nas może też podjąć działania, by prawa człowieka były lepiej przestrzegane. Nie bądźmy więc obojętni, otwórzmy się na świat, wspierajmy niezależne media.

Program UNAP „Prawa Człowieka: Aktywny Obywatel” planuje organizację wydarzenia o tematyce praw człowieka oraz związanych z nimi szans i zagrożeń w XXI wieku.
Event będzie równocześnie dniem premiery publikacji #DeklaracjaNaszychPraw (seria tekstów objaśniających idee zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka).

Wstęp jest wolny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja, która jest otwarta do 5 grudnia do godz. 18:00:

Agenda obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w Uczelni Vistula

14:00 – 14:15 – Formalne otwarcie, powitanie gości:

  • dr Bartłomiej E. Nowak – Prezes Grupy Uczelni Vistula,
  • dr hab. Wawrzyniec Konarski, prof. AFiB Vistula – Rektor AFiB Vistula,
  • Aleksandra Krzykawska – Koordynatorka Programu Prawa Człowieka w UNAP.

14:15 – 14:30 – Keynote speech:

  • dr Jose Ramos Horta – laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1996, był Prezydent Timoru Wschodniego

14:30 – 14:45 – Interaktywny quiz dla publiczności – na zwycięzców czekają nagrody!

14:45 – 15:00 – Przerwa networkingowa

15:00 – 16:00 – Debata ekspercka wysokiego szczebla:

  • Mirosław Wróblewski –  Dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego Biura RPO (prawa obywatelskie),
  • Gabriela Morawska-Stanecka – Wicemarszałkini Senatu RP (prawa kobiet),
  • Zuzanna Rudzińska-Bluszcz – Prezeska Fundacji ClientEarth (prawo do czystego środowiska),
  • Beata Faracik – Prezeska Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu (prawa gospodarcze).

16:00 – 16:45 – Praca nad case study w grupach dla publiczności

16:45 – 17:30 –Prezentacja wyników pracy w grupach

Wstęp jest wolny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja, która jest otwarta do 5 grudnia do godz. 18:00:

ZAREJESTRUJ SIĘ

Serdecznie zapraszamy

10 grudnia, w godz. 14:00 – 17:30, Aula 4

UWAGA!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 uczestnicy mogą zostać powiadomieni o zmianach w statusie wydarzenia (odbywa się on-line, zostaje przełożony….).

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w Vistuli
Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Logistyka Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac MBA Women in Leadership Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.