UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Grupa Uczelni Vistula partnerem światowego szczytu bezpieczeństwa chemicznego – CHEMSS2017 w Szanghaju

Grupa Uczelni Vistula partnerem światowego szczytu bezpieczeństwa chemicznego – CHEMSS2017 w Szanghaju

chemss, logo

Akademia Finansów i Biznesu Vistula, z Grupy Uczelni Vistula, została partnerem Global Summit on Chemical Safety and Security – CHEMSS2017. Szczyt odbędzie się w Szanghaju, 19-20 września 2017 r. Organizatorami są Fundacja Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS) oraz Chińska Federacji Przemysłu Petrochemicznego i Chemicznego (CPCIF).

Wiodącym tematem CHEMSS2017 będą zagadnienia kształcenia i edukacji zawodowej w zakresie bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego: YOUTH FORUM – Students for Chemical and Environmental Safety and Security. W trakcie szczytu powstanie też światowa sieć uczelni i szkół zajmująca się kształceniem w tym zakresie: CHEMSS EDUCATION R&D NETWORK. Jako partner CHEMSS2017, AFiB Vistula pomoże w organizacji szczytu i przystąpi do sieci, a ponadto jej kanclerz dr Zdzisław Rapacki, będzie przewodniczącym jednej z sesji i będzie uczestniczył w negocjacjach dokumentu końcowego szczytu.

Jako uczelnia wyższa z Polski, kraju który ma wiodącą rolę w promowaniu bezpieczeństwa chemicznego, czujemy się w obowiązku włączenia się w te działania. Zagwarantowanie na świecie bezpieczeństwa chemicznego wymaga powstania skutecznego systemu szkoleń i stworzenia kadry ekspertów, którzy będą o nie dbali. Chcemy stać się liderem w tym zakresie. Pierwszym krokiem będzie stworzenie studiów podyplomowych na kierunku związanym z bezpieczeństwem chemicznym i ekologicznym – mówi dr Zdzisław Rapacki, kanclerz Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Dr Zdzisław Rapacki przez 6 lat przewodniczył polskiej delegacji w obradach I Komitetu (ds. rozbrojenia) Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Delegacja Polska negocjowała i wprowadzała pod obrady I Komitetu rezolucję ds. broni chemicznych. Przewodniczył też Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie.

CHEMSS2017 kontynuuje prace pierwszego światowego szczytu bezpieczeństwa, który odbył się w Kielcach w kwietniu 2016 i zgromadził ponad 400 przedstawicieli przemysłu, organizacji międzynarodowych
i środowisk akademickich – w tym AFIB Vistula – z 47 państw.

Więcej informacji na stronie www.chemss2017.org

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.