UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Dwadzieścia lat później, czyli bilans członkostwa Polski w Unii Europejskiej”

„Dwadzieścia lat później, czyli bilans członkostwa Polski w Unii Europejskiej”

Baner przedstawiający flagi Polski oraz Unii Europejskiej na tle dokumentu z leżącym na nim długopisem oraz okularami.

20 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Próby podsumowania tego okresu dokonają uczestnicy konferencji „Dwadzieścia lat później, czyli bilans członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. Celem debaty jest dostarczenie ważnych refleksji oraz projekcji przyszłości. Wydarzenie odbędzie się 13 maja (poniedziałek) 2024 w auli 2A, w godzinach 9.00 – 15.30.

W ramach konferencji odbęda się dwa panele. Panel polityczno-administracyjny poprowadzi dr hab. Wawrzyniec Konarski – rektor i profesor AFiBV Vistula. W dyskusji wezmą udział wybitni eksperci, którzy w sposób bezpośredni przyczynili się do uzyskania przez Polskę statusu państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Dr hab. Marek Grela, prof. dr hab. Danuta Huebner, prof. dr hab. Jolanta Itrich-Drabarek oraz Jan Truszczyński przywołają czas negocjacji, moment naszego przyjęcia do struktur unijnych oraz dokonają bilansu naszego członkostwa na kanwie swojej wiedzy i osobistych doświadczeń. Uczestnicy panelu będą mówić o wpływie UE na jakość rządzenia w Polsce, o problemach i wzywaniach, oraz o tym, co dalej.

Panel ekonomiczno-gospodarczy poprowadzi zaś prof. dr hab. Witold Orłowski. O sukcesach i zaniechaniach wynikających z członkostwa w Unii, o polityce spójności, funkcjonowaniu uczelni wyższych oraz o korzyściach wynikających z akcesji do Wspólnoty będą dyskutować: prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, dr hab. Ida Musiałkowska, prof. dr. hab. inż. Michał Zasada oraz dr hab. Piotr Wachowiak.

Serdecznie zapraszamy

13 maja (poniedziałek) 2024 r., aula 2A, godz. 9:00 – 15:30.

Program konferencji oraz tematyka paneli.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.