UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Czy grozi nam dekompozycja liberalnego ładu międzynarodowego?

Czy grozi nam dekompozycja liberalnego ładu międzynarodowego?

Czy grozi nam dekompozycja liberalnego ładu międzynarodowego?
Początek: czw., 22 lis 2018, 10:00

O schyłkowej fazie liberalnego ładu międzynarodowego mówi się co najmniej od wybuchu kryzysu finansowego 2008 r. Była to bezpośrednia okazja do zakwestionowania modeli rozwoju oferowanych przez państwa szeroko rozumianego Zachodu, na których opierał się dotychczasowy porządek światowy. Dynamika tej dyskusji nabrała jednak zupełnie niespodziewanego tempa wraz z wyborem Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych i w związku z prowadzoną przez niego polityką. Okazało się, że największym zagrożeniem dla jedności i przywództwa Zachodu może być sam Zachód. W tym samym czasie Unia Europejska, która przetrwała kryzysy określane wcześniej jako egzystencjalne, przechodzi swój kolejny kryzys jako wspólnota demokratycznych wartości. Pod znakiem zapytania stawia to możliwość jej oddziaływania ukierunkowanego na utrzymanie dotychczasowego, tak korzystnego dla niej, ładu międzynarodowego.

Konferencja naukowa Instytutu Stosunków Międzynarodowych oraz jej dwie sesje mają na celu:

  • omówienie szerszego kontekstu zmian ładu międzynarodowego;
  • przedstawienie odpowiedzi i adaptacji UE do zmian zachodzących w ładzie międzynarodowym.

Uwaga: Wydarzenie skierowane jest tylko do wykładowców i ekspertów.

Serdecznie zapraszamy 22 listopada 2018 r., godz. 10.00, Aula 2 AFiBV ul. Stokłosy 3

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Logistyka Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac MBA Women in Leadership Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.