Koło Naukowe Turystyki Kulinarnej
O nas
Klub zrzesza studentów zainteresowanych tematyką stale rozwijającej się turystyki kulinarnej.
Jest otwarty dla wszystkich, których pasją jest podróżowanie w celu poznawania nowych potraw i historii ich pochodzenia.
Misją klubu jest poszerzanie wiedzy z dziedziny turystyki kulinarnej, produktów tradycyjnych oraz tradycji kulinarnych – zarówno rodzimych, jak i z najdalszych zakątków świata.
Członkowie klubu mają okazję kontaktu ze specjalistami w dziedzinie kulinariów, organizacjami zajmującymi się tematyką kulinarną, instytucjami związanymi z propagowaniem turystyki kulinarnej i wykorzystaniem kulinariów w różnych sferach życia.
Dołącz do nas! Rozwiniesz swoje zainteresowania, zdobędziesz kwalifikacje zawodowe oraz zyskasz możliwość współpracy z innymi studentami. Czekamy na Ciebie!
Jak działamy
Nasze cele i działalność
Podstawowym celem Koła jest rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą w zakresie turystyki kulinarnej.
Nasze zamierzenia to w szczególności:
- rozwijanie zainteresowania kulinariami jako atrakcję turystyczną;
- poznawanie kulinariów kraju i świata;
- nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów ze znanymi podróżnikami, ludźmi nauki, kultury i kulinariów.
Cele są realizowane poprzez:
- prowadzenie badań naukowych pod kierunkiem opiekuna naukowego Koła;
- organizowanie sesji naukowych;
- organizowanie warsztatów, spotkań itp.;
- przygotowywanie opracowań tematycznych.
Współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Turystyki Kulinarnej
Klub Turystyki Kulinarnej został objęty patronatem Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej. Rozpoczęta współpraca ma na celu wykorzystanie doświadczenia Stowarzyszenia w zakresie: promocji turystyki i rekreacji w szczególności turystyki kulinarnej, promocji zdrowego stylu życia, zwłaszcza zdrowego odżywiania, propagowania wysokiej kultury jedzenia, promocji turystyki kulinarnej, poszerzania świadomości kulinarnej zwłaszcza wśród uczniów szkół i studentów uczelni wyższych, promocji kuchni, tradycji i obyczajów regionalnych, zwiększania zasobów wiedzy na temat turystyki kulinarnej, inicjowania i rozwijanie wzajemnych relacji w branży turystycznej i gastronomicznej, rozwijania klasycznych i nowoczesnych form turystyki kulinarnej, zwiększania zainteresowania turystyką kulinarną, integracji środowisk gastronomicznych i turystycznych, podnoszenia kwalifikacji i umiejętności dla przyszłych i obecnych pracowników lokali gastronomicznych, zwłaszcza studentów, kultywowania narodowych i regionalnych tradycji kulinarnych i cukierniczych, uzupełniania wiedzy i umiejętności zawodowych członków stowarzyszenia, rozwijania i kształtowania wzorców racjonalnego żywienia w społeczeństwie, poznawania tradycji kulinarnych innych narodów.