Strona główna / News / Co zrobić, żeby sukces nas cieszył, a nie frustrował?

Co zrobić, żeby sukces nas cieszył, a nie frustrował?

Sukces w biznesie to np. wysokie stanowisko, pensja, prestiż. Te osiągnięcia powinny wywoływać radość i dumę. Skąd jednak przypadki depresji, poczucie wewnętrznej pustki i frustracje wśród tych, którzy osiągnęli tak dużo? Dr hab. Elżbieta Jędrych z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opowie więcej na ten temat podczas międzynarodowej konferencji „Chrześcijaństwo a ekonomia” 23 kwietnia 2015 r. w Krakowie.

Połączenie sukcesu zawodowego, dobrych warunków materialnych, posiadania rodziny, możliwości do samorealizacji oraz poczucia bezpieczeństwa – tak może w skrócie brzmieć recepta na szczęście. Problem jednak w tym, że czasem stan posiadania i kariera zawodowa wcale nie czynią człowieka ani trochę szczęśliwym. Mało tego – potrafią negatywnie wpłynąć na pozostałe elementy układanki, którą nazywamy „szczęściem”.

⎼ Sukces jest wspaniały, ale jeżeli postrzegamy go jako sens życia i przekładamy na realizację kolejnych projektów, zdobywanie większych pieniędzy, władzy, tytułów, możemy – niechcący – zatruć się tak, że sukces przerodzi się w klęskę, np. utratę zdrowia, rozpad rodziny, brak przyjaciół, samotność, nałogi. Ważne jest, aby umieć zachować rozsądek i granice, umieć „zarządzać życiem”, potrafić określić cenę naszego sukcesu – podkreśla dr hab. Elżbieta Jędrych z Katedry Zarządzania Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Jak zatem osiągnąć sukces i nie stracić z oczu tego, co w życiu najważniejsze? Jak nie zapłacić za niego najwyższej ceny i uniknąć syndromu tzw. „toksycznego sukcesu”, który prowadzi nas do klęski? Dr hab. Elżbieta Jędrych odpowie na te pytania podczas wystąpienia „Klęska człowieka sukcesu”, które wygłosi 23 kwietnia 2015 r. w ramach 2-dniowej konferencji „Chrześcijaństwo a ekonomia”.

Do udziału w konferencji zaproszeni są przedstawiciele środowiska naukowego, świata biznesu oraz osoby odpowiedzialne za kształt życia gospodarczego. Podczas debat omówione zostaną m.in. takie tematy jak: praca i bezrobocie we współczesnym świecie, pieniądze dla człowieka czy człowiek dla pieniędzy, rozwój gospodarczy z globalnej perspektywy, moralność w czasach finansjalizacji gospodarki, zadania chrześcijańskiego polityka wobec problemów społeczno-gospodarczych.

Dr Elżbieta Jędrych jest kierownikiem Katedry Zarządzania na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Specjalizuje się w problematyce zarządzania zasobami ludzkimi i kapitałem ludzkim, zarządzania rozwojem pracowników, motywowaniem i wynagradzaniem, społeczną odpowiedzialnością w procesach kadrowych, innowacjami społecznymi w organizacjach, kierowaniem zespołami pracowniczymi.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz program:

Organizator:

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Partner organizacyjny:
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.