Warsztaty dla licealistów w Uczelni Vistula
Uczelnie Vistula są skoncentrowane nie tylko na zapewnieniu wysokiej jakości kształcenia. Prowadzą też działania, których celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem na zewnątrz. W ramach tej aktywności 27 marca będziemy gościć grupę młodzieży licealnej.
Uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Józefosławiu wezmą udział w warsztatach, które specjalnie dla nich przygotowali eksperci Vistuli.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to instytucje nowoczesne i otwarte. Mają ambicje, aby jak najszerzej i jak najlepiej dzielić się z otoczeniem wiedzą i doświadczeniem. W tej misji idealnie sprawdza się kontakt bezpośredni.
To w czasie spotkań twarzą w twarz rodzą się emocje i budowane są prawdziwe relacje.
Dlatego zaprosiliśmy do siebie młodych ludzi z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Józefosławiu. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy interaktywne warsztaty, w czasie których będą mogli zadawać pytania i uczestniczyć w dyskusji.
Warsztaty będą dotyczyć niezwykle ciekawych i aktualnych zagadnień, a poprowadzą je wybitni eksperci. Tylko u nas licealiści będą mogli spotkać się z byłym szefem Wojskowych Służb Informacyjnych, generałem brygady w stanie spoczynku Markiem Dukaczewskim, który będzie mówił o zaletach sztucznej inteligencji i zagrożeniach, które ona niesie. Generał Dukaczewski pracował w przeszłości w ataszatach wojskowych przy Ambasadzie PRL w Waszyngtonie oraz przy Ambasadzie RP w Oslo. Był także podsekretarzem stanu i zastępcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Kancelarii Prezydenta RP.
O efekcie różowego słonia i mass mediach młodzi ludzie będą mogli porozmawiać z Wiesławą Dróżdż, Prezeską Centrum Likwidacji Barier Biznesowych, doradczynią Public Relations, Public Affairs, business coach, trenerką wystąpień publicznych i byłą wieloletnią rzeczniczką prasową reprezentującą kolejnych Ministrów Finansów. W sektorze prywatnym wspiera rozwój firm poprzez doradztwo strategiczne w zakresie zarządzania komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną.
Dr inż. Barbara Karlikowska opowie zaś o tajemnicach i trudach prowadzenia własnego biznesu. Ujawni też, jak to robić, by nie zwariować. Wykładowczyni Uczelni Vistula wie wszystko o zakładaniu i finansowaniu małych i średnich przedsiębiorstw. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych z zakresu zarządzania ryzykiem.
O budowaniu własnej ścieżki kariery licealiści będą mogli podyskutować z dr Anną Sabat, która jest nie tylko wykładowcą, ale także praktykiem zarządzania. Pracuje w jednej z największych na świecie firm konsultingowo-doradczych. Jest specjalistką w obszarze Tax Knowledge Management w dziedzinie Learning and Development, gdzie wspiera pracowników w rozwoju kompetencji oraz całą organizację w obszarze zarządzania opartego na wiedzy.
Program warsztatów:
gen. bryg. w stanie spoczynku Marek Dukaczewski
SZTUCZNA INTELIGENCJA – SUKCES CZY ZAGROŻENIE?
Wiesława Dróżdż
TYLKO NIE MYŚL O RÓŻOWYM SŁONIU, CZYLI CZEGO MASS MEDIA CHCĄ OD CIEBIE
dr inż. Barbara Karlikowska
JAK PROWADZIĆ SWÓJ BIZNES I NIE ZWARIOWAĆ
dr Anna Sabat
BUDOWANIE WŁASNEJ ŚCIEŻKI KARIERY
Warsztaty będą dla licealistów idealną okazją do poszerzenia wiedzy i horyzontów.
Przy tej okazji będą też mogli zwiedzić kampus i przyjrzeć się z bliska, jak wygląda i jak działa na co dzień międzynarodowa szkoła biznesu.
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula