UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Turystyka kulinarna na rzecz dziedzictwa kulturowego

Turystyka kulinarna na rzecz dziedzictwa kulturowego

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula już po raz ósmy będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji Turystyka kulinarna na rzecz dziedzictwa kulturowego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2024 r.  

Data konferencji nie jest przypadkowa. 18 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki Kulinarnej. Wydarzenie jest skierowane zarówno do badaczy zajmujących się zjawiskami towarzyszącymi rozwojowi turystyki kulinarnej, jak również do przedstawicieli samorządów lokalnych i regionalnych, doradztwa rolniczego, organizacji turystycznych i trzeciego sektora, a także do indywidualnych przedsiębiorców: hotelarzy, restauratorów, rolników, producentów żywności.

Prelegentami tegorocznej konferencji są min:
Erik Wolf – założyciel i dyrektor generalny World Food Travel Association, Anu-Anette Varho i Sari Kaasinen z Finlandii, czy też Niclas Fjellström ze Szwecji, koordynator globalny Sieci Europejskiego Dziedzictwa Kulinarnego, prof. dr hab. Ewa Czarniecka-Skubina z SGGW, dr hab. Karolina Buczkowska Gołąbek, prof. AWF Poznań, prezes Polskiego stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej, dr Magdalena Tomaszewska-Bolałek – autorka rewelacyjnych książek poświęconych kulinariom oraz dr Bogdan Gałązka, badacz i ekspert kulinarny.

W ramach konferencji odbędą się wykłady, debaty oraz sesje warsztatowe. Uczestnicy warsztatów będą dyskutować m.in. o tym, jak uruchomić nowy potencjał turystyki kulinarnej na obszarach wiejskich i przygotować producentów oraz przetwórców rolnych do tego, aby mogli stać się atrakcją turystyczną – prezentacja podejścia stosowanego w europejskich regionach Morza Bałtyckiego w ramach międzynarodowego projektu BASCIL. Prowadzenie: Hubert Gonera, Landbrand.

W trakcie konferencji przewidziana jest prezentacja tematu „Tradycje kulinarne na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO – procedura aplikacyjna, czyli jak się znaleźć w zacnym gronie”. Jest on niezwykle ważny z punktu widzenia promocji polskiego dziedzictwa kulinarnego.

Wydarzenie będzie także okazją do dyskusji zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, która toczyć się będzie wokół tematu działań promujących restauracje Michelin w Polsce.

Partnerami konferencji są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Polska Organizacja Turystyczna i OST Gromada. Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz World Food Travel Association objęły wydarzenie swoim patronatem.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.