UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Szlak Jedwabny i Chiny: historia i dzień dzisiejszy”. Seminarium naukowe Centrum Badań Azjatyckich

„Szlak Jedwabny i Chiny: historia i dzień dzisiejszy”. Seminarium naukowe Centrum Badań Azjatyckich

Początek: śr., 07 lis 2018, 14:00

Świat podlega procesom redefinicji. Punkt ciężkości w polityce globalnej przesuwa się na wschód. Tam powstają nowe centra rozwoju i kształtowania polityki. Najważniejszym z nich są Chiny. Państwo Środka jest dziś drugą, największą gospodarką świata, a Pekin – graczem, z którym wszyscy muszą się liczyć. Chińczycy mają już najdłuższy most na świecie, który połączył 70 mln ludzi. Testują pociąg, który pędzi 1000 km na godzinę. Są blisko, by prześcignąć Amerykanów w mechanice kwantowej.

Chiny zmienią świat, ale jak? To dziś jedno z najważniejszych pytań, które zadają sobie badacze, zajmujący się polityką globalną, również w AFiBV.  Znaczącym wkładem w te badania jest monografia prof. Wojciecha Hubnera, dyrektora Centrum Badań Azjatyckich pt.” Szlak Jedwabny i Chiny: historia i dzień dzisiejszy”.

Nowy Jedwabny Szlak, czyli chińska Inicjatywa Pasa i Szlaku ma łączyć Chiny z krajami Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy. Uczestniczy w niej już ponad 60 państw, w tym również Polska. Ten projekt – to ogromne szanse i wyzwania, współpraca, ale także rywalizacja.

Najważniejsze zagadnienia swojej monografii prof. Hubner przedstawi podczas seminarium naukowego Centrum Badań Azjatyckich AViBV.

Główne tezy zaprezentował już podczas wykładu, który gościnnie wygłosił w

Akademii Leona Koźmińskiego, w trakcie konferencji naukowej pod hasłem „Jak Chiny zmienią świat?”

Serdecznie zapraszamy

7 listopada,  o godz. 14:00 w Auli 2a

Stokłosy 3, Warszawa 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.