UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Świat na zakręcie, cd.: rywalizacja USA-Chiny w czasach pandemii i nowej globalizacji”

„Świat na zakręcie, cd.: rywalizacja USA-Chiny w czasach pandemii i nowej globalizacji”

two people shaking hands, icon of world
Początek: śr., 29 lip 2020, 17:30

Instytut Badań Azjatyckich AFiB Vistula zaprasza do wzięcia udziału w internetowym, międzyuczelnianym panelu dyskusyjnym będącym kontynuacją rozważań rozpoczętych w trakcie seminarium internetowego Vistuli 4 czerwca br.
Głównymi prelegentami będą wybitni polscy specjaliści w dziedzinie tematyki chińskiej, handlu międzynarodowego, stosunków gospodarczych w skali świata i Eurazji:

prof. dr hab. Grzegorz W. Kołodko – były wicepremier i minister finansów, jeden z najbardziej znanych na świecie współczesnych ekonomistów polskich, autor licznych publikacji polskich i zagranicznych (m.in. w języku angielskim, rosyjskim i chińskim) wykładowca ALK;

dr hab. Lech Kurowski – długoletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry/Instytutu Ekonomiki Handlu Zagranicznego i Planowania na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie: SGH), ekspert – wyższy urzędnik Sekretariatu UNIDO, obecnie wykładowca PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu;

amb. Krzysztof Szumski – były ambasador Polski w Chinach, Indonezji, Tajlandii i na Filipinach.

Wprowadzenie do dyskusji wygłosi dr hab. Wojciech Hübner, profesor AFiB Vistula, dyrektor Instytutu Badań Azjatyckich – ekspert i doradca regionalny UNIDO, CTA międzynarodowego programu UNDP/ WTO /UNCTAD (2005-2007) The Silk Road Initiative (Pekin), wykładowca uczelni amerykańskich, niemieckich (Moguncja) i chińskich (Rizhao).

Dyskusję poprowadzi dr Konrad Prandecki.

Organizacyjnie nad seminarium będą czuwały: Magdalena Rybicka, wicedyrektor Instytutu Badań Azjatyckich oraz dr Anna Pawlak.

Seminarium będzie prowadzone w jęz. polskim, w formule online na platformie Teams.
Wydarzenie jest odpowiedzią na rozwijającą się gwałtownie na całym świecie debatę nad zaostrzającą się rywalizacją technologiczną, ekonomiczną i polityczną między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Również w naszym środowisku pojawiły się głosy sugerujące przyśpieszenie zapowiadanej dyskusji na ten temat (seminarium internetowe Instytutu Badań Azjatyckich z 4 czerwca br.). Chcemy więc jak najszybciej włączyć się do wymiany myśli w tym obszarze i proponujemy termin spotkania 29 lipca, o godz. 17:30.

Będziemy poszukiwać odpowiedzi na trudne pytania i starać się pomóc w sformułowaniu opinii naszego środowiska w kluczowych kwestiach. Chcemy również określić rolę Unii Europejskiej w obecnej sytuacji i nakreślić zasadnicze wektory polskiej strategii w tym kompleksie spraw.

Zapraszamy wszystkich do dyskusji. Chcemy, aby tym razem jak najwięcej uczestników zabrało głos.
Rejestrację prowadzi dr Anna Pawlak (a.pawlak@vistula.edu.pl – w tytule proszę podać: USA – Chiny). Wszyscy zarejestrowani uzyskają mailowo link dostępu do sesji seminarium w programie MS Teams.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.