UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Sukces edukacji tkwi w jasno określonych celach

Sukces edukacji tkwi w jasno określonych celach

System edukacji należy nieustannie doskonalić i rozwijać – to najważniejszy z wielu wniosków, do jakich doszli przedstawiciele środowisk akademickich, oświatowych i samorządowych podczas konferencji „Strategiczne cele edukacji. Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”.

Według uczestników konferencji na jakość edukacji mają wpływ nakłady, poziom kadry, programy uwzględniające kształcenie kluczowych kompetencji oraz motywację interesariuszy, w tym przede wszystkim uczniów, studentów, rodziców. W obecnie funkcjonującym systemie edukacji nie ma jasno określonych celów strategicznych, które należałoby realizować, które wyznaczałyby kierunek rozwoju całego systemu edukacji traktowanego jako całość.

Podczas konferencji debatowano również nad wzorcami edukacji na świecie. W Finlandii, Irlandii czy Szkocji, cele strategiczne są określane przez niezależne instytucje reprezentujące szerokie grono interesariuszy. W Szwajcarii i Niemczech decyzje zapadają na podstawie wyników ewaluacji polityki edukacyjnej prowadzonej przez niezależne instytuty lub sieci jednostek badawczych. W Singapurze czy Szanghaju system edukacji zarządzany przez nauczycieli i ekspertów. Z kolei badania eksperymentalne na dużą skalę prowadzą Wielka Brytania, USA, Australia.

Z podsumowania konferencji wynikało, że należy nieustannie pracować nad rozwojem i doskonaleniem strategicznych celów edukacji, które wpływają na jakość i efektywność kształcenia na każdym szczeblu.

Zachęcamy do zapoznania się z całą relacją i wnioskami z konferencji, które można znaleźć TUTAJ

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.