Strona główna / News / Spotkanie z Ryszardem Petru – Modernizując Europę: widziane z Polski

Spotkanie z Ryszardem Petru – Modernizując Europę: widziane z Polski

Początek: pon., 11 kwi 2016, 12:00
Koniec: pon., 11 kwi 2016, 14:00

Zapraszamy na spotkanie z Panem Ryszardem Petru  polskim ekonomistą i politykiem, przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, założycielem oraz przewodniczący partii Nowoczesna. 
Wykład odbędzie się 11 kwietnia br., o godzinie 12:00 a Auli nr 4.
Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Po 1989 r. Polska przeszła skuteczną transformację w kierunku liberalnej demokracji i gospodarki rynkowej. Stało się to nawet polskim znakiem rozpoznawczym w Europie i w świecie. Akcesja do NATO i później do Unii Europejskiej oznaczała dla Polski wymarzony „powrót na Zachód“. Ale dzisiaj Europa walczy z kryzysem niemal egzystencjalnym, a trendy dezintegracyjne stają się coraz silniejsze. W tym samym czasie Polska zmaga się ze swoimi własnymi problemami demokratycznego rozwoju. Jak to się mogło stać? W jaki sposób naprawić Unię Europejską aby podtrzymać i odnowić wiarę Europejczyków, że cały czas jest ona ogromnym sukcesem, wartym pokojowej nagrody Nobla? W jaki sposób Polska może przyczynić się do tego, aby UE była bardziej skuteczna w zarządzaniu problemami, z którymi żadne państwo z osobna nie może sobie poradzić?

Ryszard Petru – poseł na Sejm, założyciel i szef Nowoczesnej. W latach 2011-2015 był przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, a także partnerem w PriceWaterhouse (2011-20014). Wcześniej wiele lat pracował jako główny ekonomista, lub dyrektor wykonawczy w sektorze bankowym. W latach 2001-2004 był ekonomistą Banku Światowego, odpowiedzialnym za Polskę i Węgry. Petru był doradcą prof. Leszka Balcerowicza, w okresie gdy ten sprawował funkcję wicepremiera (1997-2000). Odpowiadał wtedy za finanse publiczne i reformę emerytalną. Ryszard Petru jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, autorem publikacji na tematy ekonomiczne, a także książki „Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu“ (2014).  

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Master Europei Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.