UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Seminarium ISM AFiB Vistula „Stan porządku europejskiego pod koniec drugiej dekady XXI wieku”

Seminarium ISM AFiB Vistula „Stan porządku europejskiego pod koniec drugiej dekady XXI wieku”

Początek: wt., 22 sty 2019, 10:00

Koniec Pax Europaea? Profesor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, dr hab. Jerzy M. Nowak o stanie porządku europejskiego pod koniec drugiej dekady XXI wieku.

To nie są dobre czasy dla Europy i nikt praktycznie nie wie, co pozostawi po sobie społeczna i polityczna zawierucha, której jesteśmy świadkami. Czy zachodzące procesy ostatecznie wzmocnią Europę, czy wręcz przeciwnie?

Instytut Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula zaprasza na seminarium, podczas którego wykład wygłosi, prof. AFiB Vistula, dr hab. Jerzy Maria Nowak, wybitny dyplomata, wieloletni ambasador RP przy NATO oraz prezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego.

Jego rozważania będą koncentrować się na następujących tematach:

  • rola i znaczenie porządków europejskich w utrzymywaniu stabilizacji;
  • liberalny porządek europejski po upadku ZSRR i zakończeniu zimnej wojny – co z niego przetrwało;
  • zjawiska kryzysowe w pierwszej dekadzie XXI wieku – „nieporządek w porządku”, zagrożenia i czynniki dezintegracji w drugiej dekadzie;
  • czy są szanse na zapobieżenie chaosowi i na tworzenie nowego porządku – jeśli tak, to na jakich warunkach;
  • implikacje osłabienia porządku europejskiego dla Polski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

22 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 do sali senatu nr 21

dr hab. Jerzy M. Nowak

Dyplomata zawodowy w latach 1960 – 2007; członek Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego (prezes 2007-2009 i od 2010 wiceprezes Rady Wykonawczej), członek Rady Ambasadorów Akademii Dyplomatycznej Fundacji Pułaskiego, b. wykładowca w UMK w Toruniu; dr hab., ambasador tytularny; wieloletni ambasador przy NATO; specjalista dyplomacji wielostronnej, bezpieczeństwa europejskiego i wojskowych aspektów bezpieczeństwa.

Przebywał na placówkach w Dar-es Salaam, Buenos Aires i Nowym Jorku.  Pełnił funkcję ambasadora RP: przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu, w Hiszpanii, przy NATO i UZE w Brukseli (w latach 2005-2007, także Dziekan Rady Północnoatlantyckiej). W latach 2009 – 2010  Pełnomocnik Ministra SZ do spraw Przeglądu Polskiej Polityki Bezpieczeństwa; w latach 2010-2012 także jeden z koordynatorów prac BBN nad Przeglądem Bezpieczeństwa Polski.

Pełnił funkcje kierownicze w MSZ: m.in. dyrektora departamentów (kilkakrotnie), członka zespołu negocjującego przystąpienia Polski do NATO, negocjatora tzw. Adaptowanego Traktatu CFE; w latach 1998-99 Przedstawiciel Urzędującego Przewodniczącego OBWE.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.