UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Seminarium „Irlandia w kontekście międzynarodowym i relacje z Polską”

Seminarium „Irlandia w kontekście międzynarodowym i relacje z Polską”

Początek: pon., 28 maj 2018, 12:00

” Pozycję suwerennej Irlandii jako podmiotu stosunków międzynarodowych wyznaczają kolejno takie etapy,

jak negocjacje wokół Statutu Westminsterskiego (1931), jej aktywne członkostwo w Lidze Narodów,

a następnie Organizacji Narodów Zjednoczonych, dynamiczny udział w procesie integracji europejskiej

czy wreszcie działania na rzecz zakończenia konfliktu w Irlandii Północnej. Na tym tle interesująco wygląda

rozwój relacji między Irlandią i Polską nawiązanych jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym

i zdynamizowanych po przyjęciu Polski do Unii Europejskiej”.

Do tych i innych kwestii odniesie się Ambasador Irlandii, Gerard Keown podczas swojego wykładu, wygłoszonego w języku angielskim z glosami polskimi. Sylwetkę Gościa Uczelni i wprowadzenie do wykładu przedstawi w języku polskim dr hab. Wawrzyniec Konarski, prof. AFiBV.

Gerard Keown jest ambasadorem Irlandii w Polsce od marca 2015 r. W dyplomacji irlandzkiej pracuje od roku 1996 na różnych stanowiskach najpierw w centrali irlandzkiego MSZ w Dublinie, a następnie reprezentując Irlandię za granicą, w tym na placówkach w Tokio i Wiedniu. Gerard Keown był również zaangażowany w proces negocjowania Porozumienia Wielkopiątkowego podpisanego 10 kwietnia 1998 r., które doprowadziło do zakończenia konfliktu w Irlandii Północnej. Przed przyjazdem do Polski sprawował w MSZ funkcję Dyrektora ds. Strategii koordynując przygotowanie raportu o irlandzkiej polityce zagranicznej, który został opublikowany w styczniu 2015 r. pod nazwą Global Island. Z kolei, w marcu 2016 r. ukazała się książka jego autorstwa pod oryginalnym tytułem First of the Small Nations: The Beginnings of Irish Foreign Policy in the Interwar Years, 1919-1932.

Zapraszamy 28 maja, godz.12:00, sala 21

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.