DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Rewolucja na Uczelni, czyli E-Vistula dla E-studentów

Rewolucja na Uczelni, czyli E-Vistula dla E-studentów

grupa, studenci, vistula, uniwersytet, budynek, kolaż, rower

Takiego portalu jeszcze w Polsce nie było. E-Vistula dla E-studentów – to fantastyczne i innowacyjne narzędzie dla studentów i absolwentów Uczelni Vistula i pracodawców. Realizacja projektu została zakończona 31 lipca 2019 r.

Udział w projekcie daje studentom i absolwentom przewagę tuż przed wejściem na rynek pracy. Pomaga wybrać i zaprojektować idealną ścieżkę kariery oraz przygotować się do znalezienia wymarzonej pracy. – Teraz testujemy go z grupą fokusową i sprawdzamy, czy wszystko działa – mówi dyrektor Biura Karier Akademii Finansów i Biznesu Vistula Margarita Kuliś. Projekt został już zaprezentowany pracodawcom, którzy wystawili wysokie oceny.

Założenie jest proste. Młodzi mają ambicje, by znaleźć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Z drugiej strony są pracodawcy, którzy potrzebują wykwalifikowanej kadry z konkretnym wykształceniem i kompetencjami. Portal łączy wszystkie kanały komunikacji między nimi. Ułatwia i przyśpiesza rekrutację, pozwala też wyłowić prawdziwe perełki. Projekt jest bardzo praktyczny i idealnie wpisuje się w misję Akademii Finansów i Biznesu Vistula, która kładzie nacisk właśnie na praktykę oraz biznesowe i indywidualne podejście w kształceniu. Studenci mogą decydować, czego chcą się uczyć, i w którym kierunku się rozwijać. Uczelnia Vistula ma w ofercie 40 kierunków i specjalizacji przygotowanych na najwyższym europejskim poziomie. Można wybierać spośród studiów I i II stopnia oraz podyplomowych, które są dedykowane licencjatom, inżynierom i magistrom. Kształcić się można w języku polskim i angielskim, w tym online. Vistula kładzie również nacisk na międzynarodową perspektywę. W prestiżowym rankingu szkół wyższych magazynu „Perspektywy” Akademia Biznesu i Finansów Vistula została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce. Nowy, unikatowy portal będzie teraz jej kolejnym atutem.

BADANIE KOMPETENCJI ON-LINE NA UCZELNI VISTULA

Czym różni się portal Biura Karier Uczelni Vistula od innych? – W dużej części tym, że zawiera zintegrowany system badania kompetencji – wyjaśnia Margarita Kuliś. To jeden z modułów portalu i jest już aktywny. Dotąd przebadano ponad 300 studentów. Jedną z nich jest Olena Habalevych. – To świetne narzędzie, żeby poznać siebie – mówi. – Można przeanalizować oceny oraz informacje o potencjale i perspektywach. Test zmotywował mnie do działania – dodaje. Podkreśla, że bardzo dobrą ideą jest badanie kompetencji na początku studiów i na koniec. To korzystne dla studentów, bo oceny pokazują ich postęp. Dobre jest też dla uczelni, bo wyniki świadczą o efektywność kształcenia i wskazują kierunki dalszego rozwoju.

Test jest bardzo rzetelny. Został opracowany przez wybitnego specjalistę ds. HR Grzegorza Filipowicza i jego zespół. Część informatyczną przygotowało Asseco. – Wchodzimy on-line – wyjaśnia Margarita Kuliś. – Test bada nie tylko predyspozycje czy talenty, ale rzeczywiście posiadane kompetencje – dodaje. Narzędzie składa się z ponad 30 różnych kompetencji takich jak np. dążenie do rezultatu, orientacja na klienta, praca zespołowa czy umiejętności cyfrowe. Na podstawie tych kompetencji są opracowane profile kompetencyjne, a one są jak zawody, mają kategorie, numery kwalifikacji i specjalności. Takie profile kompetencyjne to np. kierownik biura, sekretarka, asystent zarządu, specjalista ds. administracyjnych, konstruktor czy geodeta. Jest ich ponad 140. – Dodatkowo, specjalnie dla nas, Grzegorz Filipowicz przygotował kolejne zawody – podkreśla Margarita Kuliś – np. bloger i manager ds. employer brandingu – czyli specjalista ds. budowania marki pracodawcy. – Takie zawody, które kiedyś nie istniały, a dziś podbijają rynek pracy – dodaje.

Akademii Biznesu i Finansów Vistula błyskawicznie reaguje na zmieniające się warunki. Stąd na kierunku Zarządzanie została właśnie uruchomiona nowa specjalizacja Energy Management – studia magisterskie po angielsku, a na Informatyce – Komunikacja Techniczna i Testowanie Oprogramowania – studia podyplomowe. Wszystkie programy kształcenia są rozwijane w ścisłej współpracy z profesjonalistami z poszczególnych branż. Studenci mają doskonałe warunki do rozwoju. Jakie zdobędą kompetencje zależy jednak również od nich samych.

KOMPETENCJE, KTÓRE POWINNI ROZWIJAĆ WSZYSCY STUDENCI UCZELNI VISTULA

W profilu kompetencyjnym przedstawione są na diagramie potrzebne sprawności i ich pożądany poziom. Np. dla profilu „grafik komputerowy” – umiejętności cyfrowe muszą być na poziomie 4 w pięciostopniowej skali. Test polega na tym, że stawia studenta, absolwenta, czy też inną osobę w jakiejś konkretnej sytuacji powiązanej z pracą. Musi wybrać z trzech odpowiedzi najlepszą i najgorszą. – Teraz badamy 5 kompetencji – mówi Margarita Kuliś. – Wybraliśmy te, które uważamy, że wszyscy studenci Uczelni Vistula powinni rozwijać, niezależnie od kierunku: wywieranie wpływu, praca zespołowa, orientacja zespołowa, komunikatywność i innowacyjność.

Na test składa się 25 pytań. Odpowiedź zajmuje od pół godziny do godziny. Następnie osoba badana dostaje raport. Są w nim wskazówki, wykaz przydatnej literatury oraz linki do wystąpień TED. – Widzimy np. u pewnego studenta, że orientacja biznesowa jest na 4,5 – mówi Margarita Kuliś – to naprawdę bardzo wysoko, ale z pracą zespołową i komunikacją jest gorzej, choć 2,5 to jest dobry poziom. Mówimy mu więc: „Hej, masz taką świetną orientację biznesową, ale zobaczmy czego ci brakuje, gdzie są luki, co musisz robić, co poprawić, żeby iść dalej. I tu jest rozmowa z doradcą, która trwa od trzech do pięciu godzin.

Trzeci poziom w pięciostopniowej skali uzyskuje większość osób. Piątka jest czymś absolutnie wyjątkowym.

Test kompetencji jest filarem portalu, który uruchamia Biuro Karier Uczelni Vistula, ale będzie on zawierał także inne moduły. Poprzez moduł dedykowany pracodawcom będą oni mogli połączyć swoje oferty z jednym z profili. To pozwoli im zrekrutować najodpowiedniejszego dla siebie kandydata.

Trzecim modułem jest wewnętrzny system ankietowania. Dzięki niemu Biuro Karier Uczelni Vistula będzie miało możliwość śledzenia losów absolwentów. Uczelnia Vistula kształci obecnie ponad 5 tysięcy młodych ludzi z 83 krajów. Akademia Finansów i Biznesu Vistula współpracuje z ponad 130 firmami na świecie, a także z organizacjami międzynarodowymi. Studenci uczą się w zróżnicowanym, wielokulturowym środowisku. To fantastyczne doświadczenie, które otwiera głowę i dodaje skrzydeł.

Jak potem rozwija się ich kariera, jak sobie radzą i ile zarabiają? Wg. rankingu ELA – ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych w kategorii „Zarządzanie” absolwenci Akademii Biznesu i Finansów Vistula zarabiają najwięcej – rok po ukończeniu uczelni średnio 9 193 zł brutto miesięcznie. System ankietowania, który będzie dostępny na portalu Biura Karier Uczelni Vistula, zgromadzi dużo więcej informacji o losach absolwentów. Będzie na przykład wiadomo, czy pracują w swoim wyuczonym zawodzie, na swoim czy dla kogoś, jak często zmieniają firmę, kiedy awansują. To cenna wiedza, którą można z wielkim pożytkiem wykorzystać.

PORTAL OTWARTY DLA KAŻDEGO. NIE TYLKO DLA STUDENTÓW UCZELNI VISTULA

Portal jest otwarty. Jest skierowany głównie do studentów Uczelni Vistula, ale każdy może się zarejestrować. – Po zalogowaniu masz spersonalizowaną stronę – wyjaśnia Margarita Kuliś. – Masz to, co ciebie interesuje – badania, oferty pracy i inne informacje – ważne dla ciebie. Na portalu będzie baza rozwoju z propozycjami uczelnianych szkoleń, ale także pozauczelnianych, ale rekomendowanych przez Uczelnię Vistula jako rzetelne. Będą też linki do znanych baz rozwoju, takich jak Coursera. Jeszcze na innej podstronie przewidziano z kolei informacje o wydarzeniach związanych z rozwojem studenta lub z poszukiwaniem przez niego stażu, praktyk i pracy.

Projekt E-Vistula dla e-studentów współfinansowany był przez Unię Europejską ze źródeł Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach działania 2.1.1 Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Badania oraz doradztwo są prowadzone w języku polskim i angielskim.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.