DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Kapitał intelektualny i edukacja -konferencja

Kapitał intelektualny i edukacja -konferencja

Początek: czw., 04 gru 2014, 10:30
Koniec: pt., 05 gru 2014, 18:00

Wyzwania związane z globalnym rynkiem edukacyjnym, internacjonalizacja edukacji i badań naukowych, edukacja dla sektora energetycznego, a także nowe technologie w nauczaniu – to główne zagadnienia, jakie zostaną poruszone podczas grudniowej konferencji z udziałem zagranicznych ekspertów, organizowanej przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula. Zgłoszenia tematów wystąpień można przesyłać do 15 listopada 2014 r.
 

 – Na całym świecie czynione są wielkie inwestycje w system edukacji i kapitał intelektualny. Podmioty sektora prywatnego i publicznego muszą zmierzyć się z problemami, które nie istniały jeszcze 20 czy 10 lat temu, takimi jak przeładowanie informacyjne czy niedobór nowych idei dla rozwoju biznesu. Również rozwijanie kreatywności staje się najważniejszym zadaniem współczesnych systemów edukacji – podkreśla prof. Jan Fazlagić, organizator konferencji i pełnomocnik rektora ds. badań i rozwoju Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

 Proponowana tematyka referatów

Możliwości sprostania wymienionym problemom a zarazem wyzwaniom jest wiele, a obrazuje je proponowana tematyka referatów, które powinny koncentrować się wokół takich zagadnień, jak:

kapitał intelektualny (w kontekście strategii biznesowej, CSR, projektowania usług, dzielenia się wiedzą, ochrony własności intelektualnej),
zarządzanie kapitałem ludzkim,
publikowanie informacji księgowych, dotyczących aktywów niematerialnych,
wpływ kreatywności pracowników na kapitał intelektualny,
technologie informatyczne a jakość edukacji,
klasa kreatywna i kapitał kulturowy,
pomiar kapitału intelektualnego,
dobre praktyki w zarządzaniu kapitałem intelektualnym,
 inwestycje w system edukacji i kapitał intelektualny,
 nadrabianie zaległości na rynkach rozwijających się i rola kapitału intelektualnego w tym procesie,
edukacja kreatywności na poziomie szkolnictwa podstawowego, średniego i wyższego.

W trakcie konferencji odbędą sesje panelowe, warsztaty, wystąpienia plenarne oraz debata.  

– Tematyka zgłaszanych referatów jest bardzo szeroka. Dlatego też każdy dzień poświęcony jest innemu tematowi wiodącemu. Pierwszego dnia skoncentrujemy się na zagadnieniu współpracy nauki z biznesem i odpowiemy na pytanie – jak doskonalić współpracę z pożytkiem do obu stron. Drugiego dnia poszukamy wskazań, jak szkolić profesjonalistów dla firm sektora energetycznego. Trzeci dzień upłynie pod hasłem Nowoczesne technologie w edukacji – jak najlepiej je wykorzystać i jakich błędów się ustrzec” – zachęca prof. Fazlagić.

Organizatorem konferencji Kapitał intelektualny i edukacja jest Akademia Finansów i Biznesu Vistula.
Współorganizatorem konferencji jest Accelerated Learning International Polska

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.