Idea zrównoważonego rozwoju w realiach Afryki – seminarium
Zrównoważony rozwój to koncepcja, która w ostatnich latach zdominowała globalne debaty na temat przyszłości naszej planety. Jej założenia są proste: wzrost gospodarczy powinien iść w parze z ochroną środowiska oraz sprawiedliwością społeczną. Jednak w realiach Afryki wprowadzenie idei zrównoważonego rozwoju napotyka na szereg specyficznych wyzwań. Im właśnie będzie poświęcone seminarium Idea zrównoważonego rozwoju w realiach Afryki (Sustainability idea in African realities).
Wydarzenie odbędzie się w 21 listopada 2024 roku o godz. 12:30 w auli A2A Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Dyskusja będzie moderować dr Edip Senyurek, a w panelu wystąpią studenci i absolwenci uczelni pochodzący z różnych krajów Afryki:
- Yassin Rauna z Tanzanii,
- Ajibola Oshikoya z Nigerii,
- Mahamadou Toure z Mali,
- Shanaid Pillay z Zimbabwe,
- Elias Belachew z Etiopii.
Pomimo licznych wyzwań, Afryka ma ogromny potencjał do realizacji założeń zrównoważonego rozwoju. W ostatnich latach podjęto ambitne kroki w kierunku zielonej transformacji. W wielu miejscach w Afryce rozwijają się także innowacyjne projekty, które łączą technologie cyfrowe z ekologicznymi rozwiązaniami, co daje nadzieję na stworzenie nowoczesnej, zrównoważonej gospodarki.
Relacja z seminarium poświęconego realizacji idei zrównoważonego rozwoju w Afryce zostanie zaprezentowana w Toruniu w trakcie II Międzynarodowego Kongresu Afrykanistycznego, który odbędzie się dniach 19-21 lutego 2025 roku w Toruniu po hasłem „The Importance of Africa in Reshaping International Order”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem rektora Akademii Finansów i Biznesu Vistula, profesora Wawrzyńca Konarskiego, który będzie gościem honorowym Kongresu.