DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Dylematy trwałego rozwoju polskiej gospodarki i finansów w otoczeniu globalnym

Dylematy trwałego rozwoju polskiej gospodarki i finansów w otoczeniu globalnym

money, UE flag
Początek: pon., 25 lis 2019, 10:00

Centrum Naukowo-Badawcze Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza 25 listopada na konferencję naukową „Dylematy trwałego rozwoju polskiej gospodarki i finansów w otoczeniu globalnym”.

Po 1990 roku towarzyszą nam głębokie transformacje strukturalne w gospodarce światowej oraz wstrząsy globalne.

Liberalizacja międzynarodowych przepływów towarów, usług i kapitału oraz tworzenie globalnych łańcuchów wartości, z udziałem korporacji transnarodowych, były ważnymi kanałami i narzędziami globalizacji oraz obniżania kosztów produkcji w skali międzynarodowej.

Wybuch globalnego kryzysu finansowego i jego skutki przyspieszyły załamanie neoliberalnego paradygmatu rozwoju, zwiększenie nierówności społecznych oraz wzrost niechęci do globalizacji.

Nastroje protekcjonistyczne i izolacjonistyczne, w skali europejskiej i globalnej, uległy nasileniu. Polityka protekcjonistyczna może z kolei prowadzić do wojen handlowych i walutowych oraz pogorszenia sytuacji gospodarczej i społecznej zarówno w krajach rozwijających się i o wschodzącej gospodarce rynkowej, jak i w krajach rozwiniętych. Może też utrudnić rozwiązywanie rosnących problemów regionalnych i globalnych, związanych ze zmianami klimatycznymi, migracjami ludności i zanieczyszczeniem środowiska.

Można się też spodziewać, że nowa fala innowacji technologicznych w przemyśle i innych działach gospodarki, w tym w usługach finansowych, i nowe formy zatrudnienia będą tworzyć trudne dziś do przewidzenia szanse, ale i wyzwania społeczne, ekonomiczne i polityczne dla trwałego rozwoju gospodarczego świata, Europy i Polski.

Jaki będzie wpływ tych zmian i wstrząsów na sytuację gospodarki i finansów Polski spróbują odpowiedzieć uczestnicy konferencji.

Ramowy Program Konferencji

Rejestracja: 9.30 – 10.00

Otwarcie konferencji: 10.00 – 10.15

dr hab. Wawrzyniec Konarski, prof. AFiB Vistula, Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Sesja 1: Długofalowe tendencje i scenariusze rozwoju gospodarki globalnej 10.15 – 12.00

1. prof. dr hab. Juliusz Kotyński, AFiB Vistula: „Transformacje globalne i tendencje do spowolnienia rozwoju światowej gospodarki”.

2. dr hab. Wojciech Hübner, AFiB Vistula: „Współzależność globalna a nowa pozycja i strategia Chin w świecie”

3. dr Franciszek Kubiczek, prof. nadzw. MUM: „Chiny w świetle porównań międzynarodowych na podstawie indeksów społeczno-ekonomicznych”.

Dyskusja: 11.20 – 12.00

Przerwa na kawę & networking 12.00 – 12.30

Sesja 2: Problemy stabilności i rozwoju systemu finansów w Polsce w otoczeniu globalnym 12.30 – 15.00

1.Mirosław Błażej,  Departament Studiów Makroekonomicznych i Finansów Główny Urząd Statystyczny:
„Dekompozycje wzrostu gospodarczego – wkładstatystyki publicznej (GUS) w instrumentarium narzędzi analizy rozwoju gospodarczego Polski w otoczeniu globalnym”.

2. dr hab. Mirosław Bojańczyk, AFiB Vistula: „Zagrożenia dla polskiej gospodarki wynikające z nadmiernego zadłużania się państwa i przedsiębiorstw”.

3. dr hab. Michał Kruszka „Nadzór makroostrożnościowy nad rynkiem finansowym”.

4. dr Tomasz Smus, Blockchain Alliance: „Rozwój i zastosowania nowych technologii w finansach w Polsce, na przykładzie Blockchain Alliance”.

5. dr Hubert Gąsiński: „Od bankowości transakcyjnej do relacyjnej”

Dyskusja: 14.30 – 15.00

Podsumowanie i zamknięcie konferencji: 15.00- 15.10

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wymagane jest elektroniczne zgłoszenie do 15 listopada 2019 r:
ZAREJESTRUJ SIĘ

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

25 listopada 2019 roku, godz. 10.00, Sala Senatu nr 21

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

02-787 Warszawa, ul. Stokłosy 3

Informacje dodatkowe: Dział Nauki AFiB Vistula – tel. 22 4572 401

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.