DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o księgowości w turystyce

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o księgowości w turystyce

Jakie są formy prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstw turystycznych? Czym się kierować, określając ceny i koszty usług? Co trzeba wiedzieć o ryzykach finansowych w turystyce? – tego wszystkiego można było dowiedzieć się podczas spotkania Koła Młodego Księgowego, które odbyło się 18 listopada 2014 r. o godz. 16:45 sala 212.

W niuanse księgowości w turystyce wprowadzi uczestników Agnieszka Gajewska – Prezes Zarządu MAKTE Kancelaria Audytorów i Doradców Sp. z o.o. i Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

– Księgowość w turystyce jest tematyką trudną, dlatego warto zacząć ją zgłębiać już na etapie studiów. Zapraszamy studentów finansów i rachunkowości oraz turystyki, ale także wszystkich, których zainteresował temat. Może stanie się on dla was inspiracją do dalszego rozwoju zawodowego? – zachęca dr Katarzyna Orzechowska, opiekun koła.

Podczas spotkania można było poznać zagadnienia związane z księgowości w turystyce:

1. Formy prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstw turystycznych – specyfika
2. Zasady (polityka) rachunkowości w branży, m.in.

 • majątek
 • materiały
 • wycena zapasów
 • kalkulacja kosztu wytworzenia
 • należności

3. Kalkulacja cen i kosztów realizacji usług

 • ogólne zasady kalkulacji cen
 • składowe kosztu realizacji usługi turystycznej
 • przykłady kalkulacji cen w gastronomii, hotelarstwie, biurze podróży

4. Ryzyka finansowe w branży turystycznej
5. Podatki w branży turystycznej

 • ogólne zasady opodatkowania w branży
 • podatek VAT w branży
 • kasy fiskalne

O prowadzącej

Agnieszka Gajewska – biegły rewident, Prezes Zarządu MAKTE Kancelaria Audytorów i Doradców Sp. z o.o., wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, członek Krajowej Izby Biegłych Rewidentów (przewodnicząca Klubu Biegłych Rewidentów), członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (sekretarz Koła Spółek oraz członek Prezydium Klubu Biegłych Rewidentów); członek rad nadzorczych. Ukończyła studia na wydziale finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz kurs ACCA Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej.

Od 1993 r. jest związana z Giełdą Papierów Wartościowych – pracując w Biurze Maklerskim nadzoruje ewidencję i obrót papierami wartościowymi.
W latach 1994-2005 współtworzyła System Zarządzania „Symfonia”, była konsultantem systemu „Datev” do badania sprawozdań finansowych oraz do audytu podatkowego. Wdrażała systemy informatyczne, organizację księgowości w kilkudziesięciu spółkach m.in. giełdowych.
Od 2008 r. bada sprawozdania finansowe jednostkowe i skonsolidowane w tym spółek notowanych na GPW, plany połączeń i podziałów spółek, zajmuje się wycenami przedsiębiorstw, przygotowuje prospekty emisyjne. Jest autorką artykułów z dziedziny finansów i rachunkowości.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.