UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Bądźmy wspólnotą, którą łączą wspólne cele, ambicje i nadzieje

Bądźmy wspólnotą, którą łączą wspólne cele, ambicje i nadzieje

Były gratulacje od premiera i wielu innych osobistości oraz życzenia dalszego rozwoju i sukcesów. Jubileuszowa Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2022/2023 była dla społeczności akademickiej Uczelni Vistula wielkim świętem. Do Teatru Polskiego w Warszawie przybyli znamienici goście, wykładowcy i studenci. Dr hab. Wawrzyniec Konarski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula apelował – Bądźmy wspólnotą, którą łączą wspólne cele, ambicje i nadzieje.

Wraz z Inauguracją Nowego Roku Akademickiego 2022/2023 Uczelnie Vistula rozpoczęły obchody swojego Jubileuszu. Akademia Finansów i Biznesu Vistula – jedna najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce obchodzi trzydziestolecie, a Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula – ćwierćwiecze pracy naukowej i dydaktycznej oraz działalności na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego.

Uczelnie Vistula prekursorami nowoczesnego kształcenia

Na wielką Jubileuszową Galę przybyło do Teatru Polskiego w Warszawie wielu znamienitych gości, wykładowcy i studenci. Był poczet sztandarowy. Zabrzmiał polski hymn wykonany przez Chór Vistuli oraz studencka pieśń Gaudeamus Igitur. Tradycyjnie nastąpił uroczysty Akt Immatrykulacji. Zostały wręczone dyplomy doktorskie. Odczytano również listy gratulacyjne od premiera Mateusza Morawieckiego, marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Płynęły z nich pozdrowienia i słowa uznania pod adresem Uczelni Vistula jako instytucji, które są prekursorami nowoczesnego kształcenia. Podkreślano, że bogata oferta, wysoka jakość prowadzonych badań naukowych oraz doskonała kadra naukowo-dydaktyczna są kluczem do sukcesu. Mariya Gabriel – Komisarz UE ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży napisała zaś w swoim przesłaniu, że na szczególny respekt zasługują wysiłki na rzecz innowacji i poszerzania zakresu wiedzy w nowych strategicznych dziedzinach, takich jak cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo chemiczne oraz ekologiczne.
Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski osobiście wyraził uznanie dla dokonań Uczelni Vistula i jej liderów. Podkreślił, że każda szkoła wyższa to przestrzeń wolnego słowa, wolnej debaty i wolnej myśli.

Ambitne cele

Gala była okazją do wyrażenia szacunku wobec wszystkich tych, którzy przez lata budowali sukces Uczelni Vistula, a także do spojrzenia w przyszłość. – Aby życie było godne i inspirujące potrzebna jest szkoła. Chcemy taką szkołą być – mówił w swoim wystąpieniu rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, dr hab. Wawrzyniec Konarski, który jednocześnie podkreślał, że uczelnia ma być wspólnotą, którą łączą wspólne cele, ambicje i nadzieje. Zaznaczył, że Vistula stale się rozwija i ma ambitne plany otwierania zagranicznych filii. Pierwszą jest filia w Bristolu. Studenci rozpoczną w niej naukę w przyszłym roku.
– Stale usiłujemy poszerzyć naszą działalność – podkreślał z kolei rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, prof. dr hab. Aleksander Ronikier. Zwracając się do studentów powiedział – Dokonaliście właściwego wyboru. Macie bardzo dobre perspektywy zawodowe.
Branża turystyczna wytwarza 7 proc. PKB, po tragicznym okresie pandemii potrzebuje dziś wykwalifikowanej kadry. Mówił o tym również Andrzej Gut-Mostowy. Jako wiceminister odpowiedzialny w polskim rządzie za turystykę podziękował władzom Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula za kształcenie specjalistów w tym obszarze.

Patrzymy w przyszłość

Dobrego wyboru gratulował również studentom Uczelni Vistula Taavi Rõivas. Były premier Estonii, podkreślał w trakcie wykładu inauguracyjnego, że oferowane programy studiów skupiają się na mega-trendach naszych czasów. Doskonałym przykładem są studia MBA dotyczące dekarbonizacji i zrównoważonego finansowania. Nawiązując do prawa natury mówił, że lepiej jest być szybką rybą, niż wolną.
– Musimy być coraz sprytniejsi, aby nie tylko nadążyć za tempem zmian, ale także sami zmieniać przyszłość. Jestem więc bardzo zadowolony, że Uczelnie Vistula patrzą w przyszłość i chcą się z nią zmierzyć – powiedział Taavi Rõivas.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.