UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Wpisy / 7 Aplikacji mobilnych, które ułatwią życie każdego studenta!

7 Aplikacji mobilnych, które ułatwią życie każdego studenta!

Nadchodzi kolejny rok akademicki. Wielu z was rozpoczęło już tradycyjną wrześniową batalię o uniknięcie wpisów warunkowych, inni spędzają czas na wakacyjnym chilloucie, powoli przygotowując się do wyzwań czekających w nowym semestrze. Jeszcze inni pracują, aby wykorzystać ten czas na podreperowanie studenckiego budżetu. Wszyscy spotkacie się na swojej uczelni już niebawem! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was listę siedmiu aplikacji mobilnych, które sprawią, że wasze studenckie życie stanie się lżejsze, przyjemniejsze i prostsze.

1. jakdojade.pl

„Co się dzieje? Skąd takie korki? Przecież jeździłem tą linią codziennie o tej samej porze i podróż trwała 15 minut. Pięknie… pierwsze zajęcia i już pierwsza nieobecność…”. Znacie to uczucie, gdy nagle w komunikacji miejskiej po wakacjach pojawia się 2 razy więcej podróżujących, a ulice są zakorkowane nie tylko ze względu na trwające remonty? Pamiętajcie, że w październiku nie tylko wy, ale również setki tysięcy studentów w całym kraju rozpoczyna rok akademicki i wszyscy chcą zdążyć na uczelnię.

Jeśli nie znacie jeszcze aplikacji mobilnej jakdojade.pl, zapewniamy, że warto ja zainstalować i regularnie z niej korzystać! Może nie rozładuje ona korków w pobliżu waszej uczelni, za to z pewnością pozwoli szczegółowo zaplanować trasę dojazdu i wybrać odpowiednie linie. Aplikacja uwzględnia aktualne rozkłady autobusowe, tramwajowe, kolejowe jak również metro – wszystko w jednym. W dodatku obejmuje już wszystkie większe miasta w Polsce, czyli wszystkie, w których regularnie, zwłaszcza na początku października, powstają korki.

2. My Study Life

Jeśli z pomocą jakdojade.pl uda wam się bezproblemowo dotrzeć na wszystkie zajęcia, zauważycie, że w pierwszym tygodniu semestru większość z nich będzie miała przede wszystkim charakter organizacyjny. To idealny moment, aby skorzystać z naszej drugiej propozycji – aplikacji My Study Life, która pomoże Wam zapanować nad planem zajęć, uporządkowaniem terminu egzaminów, kolokwiów i oddania prac zaliczeniowych, a także przygotowanych referatów, nim ogrom informacji sprawi, że będzie na to za późno.

Dzięki My Study Life, wszystkie ważne informacje zapiszecie w chmurze w postaci czytelnych kafelków, do których będzie mogli zajrzeć w dowolnym czasie z dowolnego urządzenia. Istnieje spora szansa, że uda wam się uniknąć chaosu organizacyjnego, co ostatecznie korzystnie odbije się na waszych ocenach i pozwoli oszczędzić sporo czasu.

3. KIWIPortal

A jeśli chcecie doskonale orientować się we wszystkich wydarzeniach dziejących się w Waszym mieście, to z pomocą przyjdzie wam KIWIPortal, dostępny również w formie aplikacji mobilnej. To bodaj najbogatsze ogólnopolskie źródło informacji na temat ciekawych wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych. Imprezy możecie filtrować wedle miasta lub regionu, w którym aktualnie przebywacie. W dodatku wydarzenia zostały podzielone na szczegółowe kategorie, więc z łatwością znajdziecie tu zatem dokładnie to co Was interesuje.

Na portalu umieszczane są regularnie szczegółowe informacje na temat zarówno darmowych, jak i płatnych wydarzeń. W przypadku tych drugich, korzystając z aplikacji mobilnej w wygody sposób zakupicie bilety. W ten sposób oprócz doskonałego kalendarza waszych aktywności dydaktycznych za pośrednictwem My Study Life, stworzycie również harmonogram spędzania czasu wolnego i życia towarzyskiego, co pozwoli wam odpocząć po wyczerpującej nauce.

4. Office Lens

Niestety, beztroskie lata studiów odznaczają się tym, że od czasu do czasu rozrywka pochłania studenta do tego stopnia, że przegapi jeden bądź nawet kilka wykładów. Na szczęście jesteśmy pewni, że każdy z Was ma na roku życzliwą koleżankę, która nie dość, że została obdarzona wyjątkowo czytelnym i eleganckim charakterem pisma, to również wykorzystuje je do regularnego sporządzania doskonałych notatek z zajęć, którymi chętnie się z wami podzieli.

Poszczególne strony zeszytu możemy oczywiście sfotografować przy pomocy smartfona, jednak by zrobić to maksymalnie efektywnie, skorzystajcie z aplikacji Office Lens, pozwalającej na zarządzanie tak zdobytymi notatkami, która w dodatku znacznie poprawia jakość obrazu i wyrównuje niedoskonałości związane z krzywym ułożeniem aparatu w dłoni, zwłaszcza gdy egzamin jest na drugi dzień i kopiowanie notatek odbywa się naprędce.

5. Facebook Groups

No właśnie, jutro egzamin. „W której Sali? O której godzinie? Czy będą na nim również pytania otwarte? A kiedy termin poprawkowy? Których rozdziałów będzie dotyczył?”. Spora liczba pytań a informacje są sprzeczne. Większość studentów wspiera się nawzajem w ich zdobywaniu i dystrybucji przy pomocy grup facebookowych, dedykowanych całemu rocznikowi, bądź grupom zajęciowym. Często źródłem informacji bywa dla was jednocześnie kilka, a nawet kilkanaście takich grup.

Jeśli chcecie korzystać z nich efektywnie, z pomocą przychodzi aplikacja Facebook Groups. Dzięki niej zarządzanie grupami, dostępnymi w jednym miejscu przy pomocy ekranu smartfona pójdzie znacznie sprawniej. W prosty sposób będziecie mogli udostępniać informacje, pisać komentarze i przesyłać pliki na wszystkich grupach jednocześnie. Do dzieła! Przecież egzamin już jutro.

6. Budżet biednego studenta

Nazwa naszej kolejnej propozycji nie pozostawia wątpliwości, do czego służy aplikacja. Każdy z was z pewnością ma względnie stały miesięczny budżet, w którym musi się zmieścić, by opłacić komunikację, posiłki, materiały dydaktyczne, opcjonalnie czesne, akademik lub mieszkanie tak, aby starczyło jeszcze na drobne studenckie przyjemności. Kto studiuje, a jego rodzice nie należą do rankingu setki najbogatszych Polaków, prawdopodobnie doskonale zna problemy związane z „przetrwaniem do pierwszego”.

Co prawda aplikacja ta w cudowny sposób nie pomnoży waszego kapitału, jednak pozwoli nim racjonalnie zarządzać, dzięki możliwości szczegółowego rozplanowania wszystkich wydatków, a także za pośrednictwem pojawiających się w niej monitów ostrzegawczych, o tym ile środków zostało nam do końca miesiąca i czy ewentualnie pojawia się groźba przekroczenia budżetu.

7.Kupony – Picodi

Aby nie przekroczyć budżetu, mamy da was jeszcze jedną propozycję – aplikację Picodi. Jak powszechnie wiadomo dla przeciętnego studenta liczy się każdy grosz, zaś aplikacja pozwoli wam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt lub kilkaset złotych miesięcznie.

To prawdopodobnie największa w Polsce baza kuponów i kodów rabatowych, dzięki którym kupicie w znacznie niższej cenie wiele produktów, w tym żywność, odzież, podręczniki i kosmetyki. Pomyślcie tylko, na co przeznaczycie zaoszczędzone w ten sposób pieniądze!

Całej studenckiej społeczności życzymy sukcesów w kolejnym roku akademickim! Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom nauka pójdzie wam gładko, znajdziecie czas na ciekawą rozrywkę, a na zajęcia nie będziecie chodzić głodni i zawsze pojawicie się na nich punktualnie! ?

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Master Europei Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.