UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Warsztaty dla szkół średnich

Warsztaty dla szkół średnich

Warsztaty dla szkół średnich – dla kogo i po co?

Uczelnie Vistula mają ambicje, aby jak najszerzej dzielić się z otoczeniem wiedzą i doświadczeniem. W ramach tej misji realizują wiele programów. Jednym z nich są bezpłatne warsztaty dla szkół średnich. To innowacyjny projekt, którego celem jest:

  • aktywne wsparcie społeczności szkół ponadpodstawowych,
  • popularyzacja wiedzy,
  • zaprezentowanie młodzieży warunków studiowania.

Jesteśmy przekonani, że kontakt bezpośredni jest najcenniejszy. Dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej uczelni. To podczas spotkań twarzą w twarz rodzą się emocje i budowane są prawdziwe, wartościowe relacje.

Czytaj mniej

Uczelnie Vistula mają ambicje, aby jak najszerzej dzielić się z otoczeniem wiedzą i doświadczeniem. W ramach tej misji realizują wiele programów. Jednym z nich są bezpłatne warsztaty dla szkół śre…

Czytaj więcej
Warsztaty dla szkół średnich - dla kogo i po co?

Atuty warsztatów dla szkół średnich

Interaktywna i aktywizująca formuła spotkań

Rozmawiamy, dyskutujemy, prowadzimy burzę mózgów. Młodzież jest zachęcana do zadawania pytań. Jest możliwość zaplanowania 2, 3, a nawet 4 bloków tematycznych, w zależności od ilości klas przybyłych na wydarzenie.

Interaktywna i aktywizująca formuła spotkań

Zaangażowani i lubiani prowadzący

Spotkania prowadzą wybitni praktycy z doświadczeniem w pracy z uczniami i studentami. Zajęcia inspirują i bawią. Są ekscytującą podróżą w świat nauki.

Zaangażowani i lubiani prowadzący

Dostosowanie do potrzeb i poziomu uczniów szkół średnich

Warsztaty są adresowane do młodzieży licealnej, szczególnie do uczniów klas maturalnych. Dotyczą niezwykle ciekawych i aktualnych zagadnień. Pozwalają odkryć nowe pasje, rozwinąć zainteresowania i poszerzyć horyzonty.

Dostosowanie do potrzeb i poziomu uczniów szkół średnich

Zajęcia odbywają się w Kampusie Uczelni Vistula w Warszawie

Spotkania są prowadzone z wykorzystaniem bogatego zaplecza naukowo-dydaktycznego uczelni. Dodatkowo program przewiduje wycieczkę po kampusie – uczniowie mogą przyjrzeć się z bliska, jak wygląda i jak działa na co dzień międzynarodowa szkoła biznesu.

Zajęcia odbywają się w Kampusie Uczelni Vistula w Warszawie

Biznes i świat

Prowadzenie własnej firmy jest fascynujące, ale pochłania też czas i energię. Trzeba mieć serce do biznesu, ale myśleć także o sobie. W przeciwnym wypadku trudno jest osiągnąć sukces. Dr inż. Barbara Karlikowska opowie, jak optymalnie zarządzać firmą, budować silne strony i zadbać w tym wszystkim o równowagę między pracą i życiem. Ważne jest, aby mieć dobre relacje z ludźmi i marzenia.

Jak powiedział Konfucjusz: “Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”. Dr Anna Sabat, ekspertka ds. zarządzania, posiadająca wieloletnie doświadczenie menedżerskie w wiodącej firmie doradczej KPMG Polska będzie rozmawiać o tym, że warto poświęcić czas na przemyślenia prowadzące do zaprojektowania swojej drogi. Najważniejsza jest samoświadomość. Trzeba poznać swoje słabe i mocne strony. Tylko to pozwala na podejmowanie trafnych decyzji.

Co łączy sport, władzę i politykę? Rywalizacja! To ogromna siła napędowa. Chęć dominacji nad innymi wzbudza wielkie emocje. W sporcie walka toczy się o miejsca na podium i medale, ale jeśli chodzi o władzę i politykę, sprawa jest bardziej skomplikowana. Tu wchodzą w grę: rząd dusz, terytoria, prestiż czy pieniądze. Dr Kamil Kuśmider wyjaśni, jaki ma to wpływ na każdego z nas.

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz bardziej złożoną kwestią. Krajobraz zagrożeń stale ewoluuje, a sieci stają się coraz bardziej złożone. Jacek Mochyła, lubiany przez studentów i uczniów wykładowca, menedżer w polskich i zagranicznych firmach, doradca i mentor, opowie o najnowszych trendach w tym obszarze i wskaże, jak chronić się przed atakiem cyberprzestępców, którzy polują na dane lub pieniądze.

Turystyka to naturalna potrzeba człowieka. Z drugiej strony, to ogromna branża, która skupia tysiące biur podróży – tych wielkich i zupełnie małych. Miejsce na rynku jest dla wszystkich, ponieważ klienci są różni i mają bardzo różne oczekiwania. Dr Piotr Kociszewski, wykładowca SGTiH Vistula, który prowadzi też kursy pilotów wycieczek, zdradzi tajemnice biur, które organizują nie tylko wakacje dla rodzin z dziećmi, ale także wyjazdy dla milionerów.

Nowoczesne technologie

Rozwój gier komputerowych i VR to nie tylko zabawa. Ponieważ jest to innowacyjna, wysoce kreatywna i oparta na technologiach branża, jej rozwój często prowadzi do powstania oryginalnych pomysłów, koncepcji, modeli biznesowych i technologii mających zastosowanie w bardzo różnych sektorach przemysłu. Jacek Mochyła, lubiany przez studentów i uczniów wykładowca, menedżer w polskich i zagranicznych firmach, doradca i mentor, wyjaśni, jak przemysł gier komputerowych i VR wpływa na innowacje technologiczne. Opowie też o ekscytujących ścieżkach kariery w projektowaniu i programowaniu gier komputerowych oraz tworzeniu doświadczeń VR.

Autonomiczne pojazdy, a może inteligentni roboto-asystenci? Technologie rozwijają się w zawrotnym tempie. Mają wpływ na naszą pracę i życie. Jacek Mochyła, lubiany przez studentów i uczniów wykładowca, menedżer w polskich i zagranicznych firmach, doradca i mentor, opowie o tym, czego powinniśmy się uczyć, aby wykorzystywać sztuczną inteligencję dla swoich korzyści.

Determinacja, zaangażowanie i odwaga wcale nie wystarczą, by odnieść sukces w świecie start-upów. To niezwykle dynamiczne środowisko, w którym różne procesy zachodzą bardzo szybko, a wydarzenia toczą się często niespodziewanie. O tym, jakie kompetencje warto wzmacniać, aby prowadzić młodą innowacyjną firmę, która wytwarza nowatorskie produkty lub usługi, wyjaśni Jacek Mochyła, lubiany przez studentów i uczniów wykładowca, menedżer w polskich i zagranicznych firmach, doradca i mentor.

Dane to główne bogactwo XXI wieku – zwłaszcza ich ogromne wolumeny, znane jako Big Data. Zbierają je instytucje rządowe, naukowcy czy wojsko m.in. do analizy i przewidywania przyszłych zdarzeń, trendów i zachowań. Na tej podstawie podejmowane są decyzje. O roli Big Data w naszym życiu opowie Jacek Mochyła, lubiany przez studentów i uczniów wykładowca, menedżer w polskich i zagranicznych firmach, doradca i mentor.

Walka ze zmianami klimatu to najpoważniejsze wyzwanie ludzkości. W tej batalii coraz większe zastosowanie mają nowoczesne technologie – zarówno w działaniach na dużą skalę, takich jak stałe monitorowanie klimatu, jak i w bardziej przyziemnych obszarach. O tym, w jaki sposób technologie informacyjne mogą nam pomóc wykorzystywać energię bardziej efektywnie, produkować mniej zanieczyszczeń i przejść jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem z klasycznych źródeł energii na te odnawialne, a także o tym jak same stają się coraz bardziej ekologiczne, opowie Jacek Mochyła, lubiany przez studentów i uczniów wykładowca, menedżer w polskich i zagranicznych firmach, doradca i mentor.

Komunikacja i media

Tłumaczenie to wcale nie jest łatwa sprawa. Nie chodzi o zmianę słów dokumentu źródłowego na równoważne słowa w języku docelowym. Stosując taką zasadę czasem można po prostu „wyprodukować” bezsensowny tekst. Dr Krzysztof Sitkowski wytłumaczy, że aby wykonywać zawód tłumacza, potrzeba czegoś więcej. Tłumacz musi panować nad całym mechanizmem składającym się z wielu elementów. To jak sztuka układania puzzli, trzeba widzieć całościowy obraz i wiedzieć, gdzie powinien znaleźć się każdy poszczególny element.

Juliusz Cezar zapisał się w historii dzięki swoim wielkim talentom przywódczym i organizacyjnym, ale to on pogrzebał republikę rzymską. Miał strategiczny zmysł, zdolność do adekwatnej oceny ryzyka i umiejętność podejmowania szybkich decyzji. A jednak źle skończył! Ciekawe, czy gdyby żył dziś, osiągnąłby sukcesy w biznesie? O tym opowie uczestnikom warsztatów dr Grzegorz Mathea, prorektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Umiejętność wystąpień publicznych to kompetencja, którą każdy może rozwinąć. Trzeba tylko chcieć, a warto, bo można porwać tłumy, podbić serca albo po prostu wzbudzić respekt.

Dr Sebastian Królikowski, aktor, dziennikarz i filolog, zaprezentuje uczestnikom spotkania

techniki aktorskie, które doskonale sprawdzają się nie tylko podczas wystąpień publicznych, ale także w wielu innych sytuacjach zawodowych i życiowych.

Sztuka, kreatywność i coś więcej

Czy słynne malowidła w grocie Lascaux są początkiem graffiti? Coś w tym jest! Od zarania dziejów człowiek miał potrzebę tworzenia i zaznaczania swoich śladów. Dr Magdalena Cybulska przedstawi istotę, historię i rolę street artu – kiedyś i dziś. Przybliży też sylwetki najwybitniejszych artystów tego gatunku, jak Banksy. Opowie o tajnikach grafiki warsztatowej i technikach sitodruku.

Mgr inż. Julia Cieślak, asystentka wybitnego scenografa i architekta Borisa Kudlički

przedstawi warsztat architekta: rysunki techniczne, rzuty i przekroje, wizualizacje. Omówi różne typy rysunków, jakimi posługuje się architekt i wyjaśni, w jakich programach one powstają i do jakich celów są potrzebne. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak wykonuje się i czyta podstawową dokumentację inżyniera architekta. Odkryją, na czym w praktyce polega praca architekta.

Mgr sztuki Robert Radziejewski, wprowadzi uczestników warsztatów w projektowanie graficzne. Wyjaśni, jak można wykorzystać stare technologie projektowe przetworzone z użyciem nowoczesnych narzędzi cyfrowych jako element futurystycznych trendów w designie. Najlepszym tego przykładem są archaiczne techniki fotograficzne, z którymi można zapoznać się w na kierunku Grafika.

Branża reklamowa generuje coraz większe dochody na całym świecie. Graficy stają się często gwiazdami, które są rozchwytywane przez agencje reklamowe. Ich pomysły i realizacje potrafią urzec odbiorców, a z tym wiąże się wielki komercyjny sukces. Mgr sztuki Robert Radziejewski zdradzi w trakcie warsztatów, czy na dizajnie można zbić majątek i komu się to udaje najlepiej.

Chińska kaligrafia to wyrafinowana sztuka. Wykonywana jest, podobnie jak malarstwo, na papierze za pomocą pędzla kaligraficznego i czarnego tuszu. W trakcie warsztatów prowadzonych przez nauczycieli Klasy Konfucjańskiej, ich uczestnicy odkryją tajemnice sztuki ozdobnego chińskiego pisma i jego style. Przekonają się, że kaligrafia to nie tylko umiejętność, ale także sposób wyrażania siebie poprzez piękne pisanie.

Wycinanki z papieru to chińska tradycja ludowa. Powstają z bibułek w różnych kolorach, ale najpopularniejsza jest czerwień. Kolor ten symbolizuje bowiem życie, bogactwo, szczęście i długowieczność. Czerwień odstrasza również demony. Uczestnicy spotkania poznają historię chińskiej wycinanki, nauczą się podstaw technik tworzenia kompozycji i zasad wycinania z papieru. Warsztaty są przygotowane przez nauczycieli Klasy Konfucjańskiej.

  • Nasi dawni przodkowie byli weganami. Jedli tylko owoce. Czy dziś możemy wrócić do diety wegańskiej? O tym, co jeść zamiast mięsa, aby zachować siłę i zdrowie będzie mówić dr hab. Ewa Gondek. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli określić typ sylwetki i skład ciała na podstawie pomiarów antropometrycznych i przewodnictwa bioelektrycznego.

Kontakt

W celu ustalenia szczegółowych informacji prosimy o kontakt z koordynatorką projektu.

Kontakt

Kontakt

Koordynator :
Marzena Marszałek

Tel.: +48 513 945 710
E-mail: m.marszalek@vistula.edu.pl

Miejsce prowadzenia warsztatów

Miejsce prowadzenia warsztatów

Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

ul. Stokłosy 3 (tuż przy stacji metra)
02-787 Warszawa

Pasek z atutami
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.