DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Ogólnopolska Konferencja Naukowa AFiBV: „WYZWANIA WZROSTU POLSKIEJ GOSPODARKI”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa AFiBV: „WYZWANIA WZROSTU POLSKIEJ GOSPODARKI”

O konferencji

WYZWANIA WZROSTU POLSKIEJ GOSPODARKI” 
Wtorek, 8.11.2022 roku
Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Stokłosy 3, 02–787 Warszawa

CELE I TEMATYKA

Dzięki zmianom struktury społecznej, postępom urynkowienia gospodarki i jej otwarciu na świat oraz dołączeniu do Unii Europejskiej, w ostatnich dwóch dekadach doszło w Polsce do przyspieszenia wzrostu gospodarczego, istotnego przezwyciężenia zapóźnienia cywilizacyjnego kraju i znaczącego podniesienia dobrobytu społecznego. Odbyło się to jednak przy stosunkowo dużych kosztach i napięciach.

W ostatnich latach obserwujemy w Polsce istotne zmiany w polityce społeczno-gospodarczej, skutkujące m.in. pogorszeniem stanu praworządności i demokracji oraz zaostrzeniem stosunków z Unią Europejską, której Polska pozostaje członkiem już prawie dwadzieścia lat. Zmiany te niosą za sobą rozmaite skutki dla gospodarki zarówno pozytywne typu niskie bezrobocie, zmniejszenie skali ubóstwa i ograniczenie nierówności dochodowych, jak i negatywne w rodzaju zahamowania procesów inwestowania i napływu funduszy unijnych, pogorszenia sytuacji finansów publicznych i znacznego wzrostu inflacji w Polsce.

Powstaje pytanie, czy przy okazji prób przebudowy gospodarki, stosunków społeczno-politycznych i instytucji państwa nie popełnia się znaczących błędów rzutujących na stabilność społeczno-polityczną, polaryzację społeczeństwa i tym samym możliwości przyszłego rozwoju. Czy nie popełniając ewidentnych błędów można by osiągnąć więcej?

Konferencja „Wyzwania wzrostu polskiej gospodarki” będzie nosić interdyscyplinarny charakter, umożliwiając wymianę poglądów przedstawicielom nauk społecznych z całego kraju. Interdyscyplinarność konferencji zostanie zapewniona dzięki współpracy z Instytutem Badań w dyscyplinie Nauki o Polityce i Administracji oraz Instytutem Badań w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Ma na celu pokazać perspektywy dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski i dokonać porównań jej sytuacji z innymi krajami. Przeanalizuje mocne i słabe strony zachodzących zmian ustrojowo-systemowych w Polsce.

TERMINY I WARUNKI UCZESTNICTWA. ORGANIZATORZY

• Udział w konferencji i ewentualna publikacja referatu/artykułu są bezpłatne.

Do 15 kwietnia 2022 r. – elektroniczne zgłoszenie tytułu i rozszerzonego streszczenia referatu o objętości ok. 1000 słów (tzw. extended abstract) na adres: konferencja30lat@vistula.edu.pl

Do 5 maja 2022 r. – akceptacja propozycji referatów zgłoszonych na konferencję.

Do 25 września 2022 r. – elektroniczne zgłoszenie (wszystkich innych ewentualnych zainteresowanych bez referatów) https://forms.office.com/r/HaFBKn1eKX

25 października 2022 r. – konferencja w trybie stacjonarnym (ostateczna formuła organizacji zależna od aktualnych zaleceń związanych z sytuacją epidemiologiczną)

• Informacje dodatkowe: Dział Nauki AFiBV – ze względu na pracę zdalną preferowany kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (konferencja30lat@vistula.edu.pl), ew. tel. 22 4572401

Rada Programowa Konferencji:

dr hab. Wawrzyniec Konarski prof. AFiBV – Rektor AFiBV – Przewodniczący

dr hab. Marta Götz prof. AFiBV – Prorektor AFiBV ds. Nauki

dr hab. Elżbieta Jędrych prof. AFiBV – Prorektor AFiBV ds. Jakości Kształcenia i Internacjonalizacji, Dyrektor Instytutu Badań w/d Nauki o Zarządzaniu i Jakości

dr Maria Gasińska – Prorektor AFiBV ds. Studenckich

dr inż. Barbara Karlikowska prof. AFiBV – Dziekan Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych

prof. dr hab. Juliusz Kotyński

prof. dr hab. Witold Orłowski

dr hab. Ryszard Michalski prof. AFiBV – Dyrektor Instytutu Badań w/d Ekonomia i Finanse

dr hab. Wojciech Kostecki prof. AFiBV – Koordynator ds. Badań, Dyrektor Instytutu Badań w/d Nauki o Polityce i Administracji

dr hab. Wojciech Hübner prof. AFiBV

dr hab. Aldona Piwko prof. AFiBV – Redaktor Naczelna „SiP”

Komitet Organizacyjny Konferencji:

dr hab. Marta Götz prof. AFiBV – Prorektor AFiBV ds. Nauki – Przewodnicząca

dr Barbara Karlikowska prof. AFiBV – Dziekan Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych

prof. dr hab. Juliusz Kotyński

dr hab. Ryszard Michalski prof. AFiBV – Dyrektor Instytutu Badań w/d Ekonomia i Finanse

dr hab. Mirosław Bojańczyk prof. AFiBV

dr hab. Aldona Piwko prof. AFiBV

dr Piotr Wiench

Łukasz Gieroń – Dyrektor Marketingu

Igor Salwin – Dyrektor IT

Anna Dobaczewska – Koordynator ds. Działalności Badawczej i Naukowej – sekretarz

Ramowy Program Konferencji*

9.30-10.00 – REJESTRACJA

10.00-10.30 – OTWARCIE KONFERENCJI

10.30-13.00 – SESJA 1: EKONOMIA I FINANSE

13.00-14.00 – PRZERWA

14.00-15.30 – SESJA 2: RÓWNOLEGŁE PANELE

Panel A: Nauki o Polityce i Administracji – Temat panelu: „Transformacja państw Europy Środkowo-Wschodniej”

Panel B: Nauki o Zarządzaniu i Jakości – Temat panelu: „Zarządzanie organizacjami w dobie globalizacji i rewolucji technologicznej 4:0.”

15.30-16.00 – UROCZYSTE ZAMKNIĘCIE OBRAD

*Uwaga: Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu konferencji.

Efekty:

Organizatorzy planują publikację zgłoszonych materiałów. Pełne teksty zainteresowanych Autorów, po uzyskaniu pozytywnych recenzji, zostaną zamieszczone w ramach jednego lub dwóch regularnych numerów czasopisma „Społeczeństwo i Polityka. Pismo edukacyjne” – 40 pkt według wykazu MEiN – wymogi publikacyjne: https://www.vistula.edu.pl/nauka-i-badania/spoleczenstwo-ipolityka/wskazowki-dla-autorow albo wydane jako monografia (Wydawnictwo AFiBV – I poziom) w języku polskim pod redakcją prof. R. Michalskiego: http://www.i.vistula.edu.pl/pubs/content/czasopisma-jour.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Master Europei Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.