UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Filologia hiszpańska

Filologia hiszpańska

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

II stopnia, magisterskie (2-letnie)

Język wykładowy

hiszpański

Lokalizacja

Warszawa

Cena od

5000 zł / rok

Image for Filologia hiszpańska

REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI ROKU AKADEMICKIEGO 2023/2024 NA STUDIA II STOPNIA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA NIE JEST OBECNIE PROWADZONA

O studiach

Czym ma zajmować się filolog w XXI wieku? Przede wszystkim powinien być ekspertem od wszelkich zastosowań języka w biznesie i technologiach, a także znawcą danego kontekstu kulturowego. Język hiszpański jest drugim językiem komunikacji międzynarodowej (po angielskim) i drugim co do liczby rodzimych użytkowników na świecie (480 mln, po mandaryńskim – 950 mln), a także trzecim językiem najczęściej używanym w Internecie (wszystkie dane: Instytut Cervantesa, 2018). Zatem studia magisterskie na kierunku Filologia hiszpańska (stacjonarne i niestacjonarne) w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie są adresowane do osób, które chciałyby w przyszłości pracować w biznesie międzynarodowym, zajmować się najnowszymi technologiami w jednym z kilku najważniejszych języków na świecie, zostać tłumaczem czy ekspertem językowym w hiszpańskojęzycznych firmach lub szkołach. 

Jeśli znasz już język hiszpański na poziomie co najmniej B1 i chcesz zostać specjalistą w tej dziedzinie, wybierz kierunek Iberystyka – studia II stopnia w warszawskiej Uczelni Vistula. Filologia hiszpańska jest dostępna także jako studia niestacjonarne. W ich trakcie podniesiesz poziom znajomości języka hiszpańskiego do poziomu co najmniej C2. Zyskasz szczegółową wiedzę z zakresu kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Odbędziesz staż w firmie międzynarodowej, szkole językowej lub agencji tłumaczeń, który pomoże ci po ukończeniu studiów szybko odnaleźć się na rynku pracy.

Na kierunku Filologia hiszpańska (studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne) w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula wykładowcy kładą nacisk na praktyczne zajęcia, dzięki którym doszlifujesz swoją znajomość języka. Dla osób zainteresowanych pracą tłumacza prowadzimy warsztaty przekładu, zarówno tekstów biznesowych, specjalistycznych, jak i literackich. Przyszli menadżerowie kultury lub pracownicy segmentu wydawniczego zdobędą kompleksową wiedzę, niezbędną do uzyskania kwalifikacji zawodowych. Zajęcia z nauki języka uzupełnione są wiadomościami o kulturze i historii krajów hiszpańskojęzycznych, jak również warsztatami pisarskimi. Zajęcia opracowywane są w oparciu o zainteresowania i potrzeby studentów, jak również o dynamicznie zmieniające się wymagania rynku.

Podczas dwuletnich studiów II stopnia Filologia hiszpańska odbędziesz łącznie trzymiesięczne praktyki zawodowe. Zyskasz możliwość odbycia cennego stażu w różnego rodzaju firmach wydawniczych i dystrybucyjnych, agencjach tłumaczeniowych, korporacjach i instytucjach o profilu międzynarodowym lub w szkołach językowych. Po ukończeniu takiego stażu z łatwością znajdziesz pracę.

Po ukończeniu studiów II stopnia na kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula (Warszawa) zostaniesz magistrem filologii. 

WYMAGANIA

Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie na kierunku Filologia w zakresie języka hiszpańskiego, musisz spełniać co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków:

 • posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunku Filologia hiszpańska;
 • posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich na innym kierunku (w tym przypadku musisz wyrównać różnice programowe) oraz przedłożyć certyfikat języka hiszpańskiego na poziomie B1.

Warunkiem uruchomienia kierunku jest zebranie określonej liczby kandydatów.

Program

Praktyczna znajomość języka hiszpańskiego, a do tego warsztaty tłumaczeniowe w podstawowych dziedzinach oraz przydatne informacje z zakresu biznesu międzynarodowego i marketingu – tego nauczysz się na kierunku Filologia hiszpańska II stopnia, na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Podejmując studia stacjonarne lub niestacjonarne będziesz rozwijać umiejętności i przygotujesz się do pracy w pożądanym zawodzie – nie tylko na terenie Polski.

Atuty

Praktyczny profil

Kładziemy nacisk na umiejętności i wiedzę praktyczną, kształcimy nauczycieli szkół językowych i tłumaczy, organizatorów i menedżerów kultury, redaktorów i wydawców, ekspertów językowych.

Praktyczny profil

Wybitni wykładowcy

Są wśród nich praktycy – tłumacze, menadżerowie kultury, pracownicy sektora wydawniczego, którzy mają ogromne doświadczenie. Dzięki nim szybko nawiążesz kontakty z przyszłymi pracodawcami.

Wybitni wykładowcy

Biznesowe przygotowanie

Poznasz podstawy ekonomiczne i prawne pracy tłumacza, wydawcy czy organizatora wydarzeń kulturalnych, w tym podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności intelektualnej i prawa autorskiego.

Biznesowe przygotowanie

Kompetencje profesjonalnego tłumacza

Nabędziesz umiejętności niezbędne do rzetelnego tłumaczenia tekstów pisemnych i ustnych w zakresie tłumaczeń biznesowych, specjalistycznych i kulturalnych.

Kompetencje profesjonalnego tłumacza

Nowe technologie

W trakcie studiów poznasz systemy komputerowe i inne narzędzia wspomagające prace tłumacza w XXI wieku. Nauczysz się z nich szeroko korzystać.

 Nowe technologie

Znajomość specyfiki segmentów kultury i mediów

Nauczysz się nawigować po współczesnych mediach, tworzyć nowe treści i poddawać krytycznej analizie publikacje w nowych i tradycyjnych mediach, poznasz podstawy dziennikarstwa i medioznawstwa.

Znajomość specyfiki segmentów kultury i mediów

Kameralna atmosfera

Zajęcia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie cechuje kameralna atmosfera i indywidualne podejście do studentów. Warsztaty, ćwiczenia i seminaria są przygotowywane w oparciu o ich zainteresowania.

Kameralna atmosfera

Wielokulturowe środowisko

Wg. Rankingu Perspektywy 2021 Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce. Nasi studenci i wykładowcy tworzą dynamiczne, wielokulturowe środowisko.

Wielokulturowe środowisko

Kariera

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu studiów na kierunku Filologia w zakresie języka hiszpańskiego możesz rozwijać karierę zawodową w następujących obszarach:

 • jako redaktor portali i prasy hiszpańskojęzycznej,
 • organizator i manager wydarzeń kulturalnych,
 • w biurze tłumaczeń,
 • jako tłumacz freelancer,
 • w branży wydawniczej,
 • w mediach i branży rozrywki i turystyki,
 • w międzynarodowych firmach i korporacjach,
 • jako nauczyciel w szkołach lub placówkach nauki języków obcych,
 • w organizacjach państwowych i pozarządowych, 
 • w instytucjach edukacyjnych.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

UWAGA! Od semestru zimowego 2023/2024 nowe ceny dla studentów zagranicznych – WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

Image for mgr Karolina Nuria Czępińska

mgr Karolina Nuria Czępińska

Image for dr Karolina Klejewska

dr Karolina Klejewska

Image for dr hab. Luis Miletti

dr hab. Luis Miletti

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Stosunki międzynarodowe

  Stosunki międzynarodowe

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy) Sprawdź też studia online

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Stosunki międzynarodowe online

  Stosunki międzynarodowe online

  Tryb

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Filologia angielska

  Filologia angielska

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.