UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Filologia hiszpańska

Filologia hiszpańska

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

hiszpański

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

3

Cena od

5000 zł / rok

Image for Filologia hiszpańska

REKRUTACJA NA SEMESTR ZIMOWY ROKU AKADEMICKIEGO 2023/2024 NA STUDIA I STOPNIA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA NIE JEST OBECNIE PROWADZONA

O studiach

W dobie globalizacji świadomość kulturowa i znajomość języków obcych – między innymi języka hiszpańskiego, którym posługuje się już ponad miliard ludzi, a liczba ta stale rośnie – są niezwykle cenione na rynku pracy. Podejmując studia licencjackie na kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zdobędziesz kompetencje językowe oraz umiejętności niezbędne w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej.

Studia iberystyczne są adresowane do osób, którzy chcą opanować język hiszpański w stopniu biegłym i nauczyć się również drugiego wybranego języka na poziomie co najmniej B1. Program Iberystyki ma charakter praktyczny – nastawiony na interakcję, ćwiczenia i seminaria prowadzone w języku hiszpańskim. Zajęcia uzupełniające z zakresu marketingu czy biznesu przygotowują cię do działania w międzynarodowym środowisku, niezależnie od wybranej branży.

Jeśli masz talent do języków, lubisz uczyć się i nawiązywać relacje w międzynarodowym środowisku, interesują cię inne kultury, narody i tradycje, to znaczy, że masz atuty filologa i przyszłego eksperta od różnorodności i komunikacji międzykulturowej. Podczas studiów iberystycznych w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula udoskonalisz swoje umiejętności językowe, poznasz zasady pracy zespołowej i podstawy działania międzynarodowych firm. Z łatwością odnajdziesz się w świecie międzynarodowego biznesu.

Filologia hiszpańska to znakomite studia również dla osób, które mają lekkie pióro i lubią się zastanawiać nad najlepszym sposobem wyrażenia myśli – nawet w kilku językach. W Uczelni Vistula zyskasz wiedzę i kompetencje, które pozwolą ci zostać dobrym tłumaczem, dziennikarzem portali zagranicznych i obcojęzycznych oraz redaktorem wszelkiego rodzaju mediów w języku, który wybierzesz. Jeśli natomiast nie boisz się publicznych wystąpień, śmiało możesz rozwijać karierę jako tłumacz ustny. Dla osób zainteresowanych pracą tłumacza prowadzimy warsztaty przekładu, zarówno tekstów biznesowych i specjalistycznych, jak i literackich.

Iberystyka – studia I stopnia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zostały zaprojektowane również z myślą o osobach, które planują zostać lektorem językowym, albo chcą doszlifować znajomość języków, by potem dołączyć do świata pisarzy, artystów i innych twórców kultury. 

Jeśli natomiast znasz się na mediach społecznościowych, umiesz odnajdywać i weryfikować informacje, zarządzać danymi i tworzyć nowe treści możesz rozwijać karierę zawodową jako medioznawca. Nasza specjalność Media i biznes międzykulturowy jest właśnie dla ciebie.

Zajęcia z nauki języka są uzupełnione wiadomościami o kulturze i historii krajów hispanojęzycznych. Zawartość kursów wykracza poza kanon. Zdobędziesz podstawową wiedzę o najważniejszych cechach współczesnej literatury i kultury, wysokiej i popularnej. To wszystko podczas dyskusji i warsztatów, ukierunkowanych na kształcenie zaawansowanych umiejętności krytyczno-analitycznych. Zajęcia opracowywane są w oparciu o zainteresowania i potrzeby studentów.

W trakcie studiów zyskasz szereg umiejętności związanych z pracą w segmencie medialnym: redakcji i tworzenia tekstów, opracowania różnego rodzaju materiałów, zarówno tekstowych jak i wizualnych, krytycznej analizy i interpretacji tekstów oraz efektywnej komunikacji w nowych mediach.

W warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula stawiamy na wiedzę praktyczną, dlatego podczas trzyletnich studiów zrealizujesz sześciomiesięczne praktyki zawodowe (łącznie 750 godzin, 30 ECTS). Odbywają się one w agencjach tłumaczeniowych, instytucjach kultury, w sektorze edukacji lub w firmach wydawniczych, korporacjach i instytucjach o profilu międzynarodowym. Podstawowym kryterium doboru miejsca praktyk jest korzystanie z języka hiszpańskiego w codziennych czynnościach. W ramach powiązanych z praktykami konsultacji nauczysz się podstaw związanych z funkcjonowaniem wybranej branży. Zyskasz też umiejętności niezbędne do znalezienia pracy po ukończeniu studiów: wyszukiwania ofert pracy, pisania CV, tworzenia własnego wizerunku i profilu zawodowego w mediach społecznościowych i serwisach HR oraz efektywnego przygotowania aplikacji w sprawie pracy. Zdobędziesz cenne doświadczenie oraz umiejętności odnajdywania się na dynamicznym rynku pracy. 

Specjalności na kierunku Filologia hiszpańska

Specjalizacja została stworzona dla tych, którzy szukają swego miejsca na rynku globalnym poprzez zrozumienie współczesnych mediów i nowych sposobów komunikacji. Kurs ten pozwoli ci doświadczyć dynamiki mediów i nauczyć się efektywnej komunikacji w biznesie.

Rozpoczniesz przygotowania do pracy tłumacza i zdobędziesz zestaw praktycznej wiedzy. Nauczysz się m.in. hiszpańskiego języka biznesowego i dowiesz się, jak wykorzystać go w praktyce zawodowej. Poznasz także techniki tłumaczenia pisemnego i ustnego dla różnych branż.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu historii i różnorodności kulturowej krajów hispanojęzycznych, a także poznasz specyfikę rynku wydawniczego.

Program studiów Filologia hiszpańska

Biegła znajomość języka hiszpańskiego, a do tego wiedza z zakresu rynku tłumaczeń i wydawniczego, mediów i organizacji wydarzeń kulturalnych – to wszystko zdobędziesz na kierunku Filologia, specjalność filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Odkryjesz z nami kulturę, historię, literaturę i media hispanojęzycznego świata. Zdobędziesz też wiedzę z zakresu marketingu i biznesu oraz praktyczne doświadczenie zawodowe. Rozwiniesz kompetencje miękkie, w tym umiejętność prowadzenia dyskusji i przekonującej argumentacji. Nauczysz się strategii retorycznych. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystasz w każdej dziedzinie życia – zarówno w biznesie, jak i w działalności medialnej.

Atuty studiów na kierunku Filologia hiszpańska

Biznesowe przygotowanie

Poznasz podstawy ekonomiczne i prawne pracy tłumacza, wydawcy czy organizatora wydarzeń kulturalnych, w tym podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności intelektualnej i prawa autorskiego.

Biznesowe przygotowanie

Kompetencje profesjonalnego tłumacza

Nabędziesz umiejętności niezbędne do rzetelnego tłumaczenia tekstów pisemnych i ustnych w zakresie tłumaczeń biznesowych, specjalistycznych i kulturalnych.

Kompetencje profesjonalnego tłumacza

Wykorzystanie nowych technologii

Nowe technologie wkroczyły do niemal wszystkich obszarów życia. W trakcie studiów poznasz systemy komputerowe i inne narzędzia wspomagające prace tłumacza w XXI wieku. Nauczysz się z nich szeroko korzystać.

 Wykorzystanie nowych technologii

Znajomość specyfiki segmentów kultury i mediów

Nauczysz się nawigować po współczesnych mediach, tworzyć nowe treści i poddawać krytycznej analizie publikacje w nowych i tradycyjnych mediach, poznasz podstawy dziennikarstwa i medioznawstwa.

Znajomość specyfiki segmentów kultury i mediów

Kameralna atmosfera

Zajęcia w Akdemii Finanansów i Biznesu Vistula cechuje kameralna atmosfera i indywidualne podejście do studentów. Warsztaty, ćwiczenia i seminaria są przygotowywane w oparciu o ich zainteresowania.

Kameralna atmosfera

Wielokulturowe środowisko

Wg. Rankingu Perspektywy 2021 Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce. Nasi studenci i wykładowcy tworzą dynamiczne, wielokulturowe środowisko.

Wielokulturowe środowisko

Kariera

Perspektywy zawodowe po studiach Filologia hiszpańska

Po ukończeniu studiów na kierunku Filologia w zakresie języka hiszpańskiego (w zależności od wybranej specjalizacji) możesz rozwijać karierę:

 • jako lektor w szkole językowej,
 • redaktor portali i prasy hispanojęzycznej,
 • organizator i manager wydarzeń kulturalnych,
 • w biurze tłumaczeń,
 • w branży wydawniczej,
 • w mediach i branży rozrywkowej,
 • w międzynarodowych firmach i korporacjach,
 • w organizacjach państwowych i pozarządowych, instytucjach edukacyjnych i kulturalnych.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

Image for mgr Karolina Nuria Czępińska

mgr Karolina Nuria Czępińska

Image for dr Karolina Klejewska

dr Karolina Klejewska

Image for dr hab. Luis Miletti

dr hab. Luis Miletti

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski

  Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  Studia podyplomowe (1-roczne)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Metodyka nauczania języków obcych

  Metodyka nauczania języków obcych

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  Studia podyplomowe (1.5-roczne)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Stosunki międzynarodowe online

  Stosunki międzynarodowe online

  Tryb

  Poziom

  II stopnia, magisterskie (2-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.