UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Marzena Królikowska-Dziubecka

dr Marzena Królikowska-Dziubecka

dr Marzena Królikowska-Dziubecka
e-mail: m.krolikowska-dziubecka@vistula.edu.pl
Wydział: Informatyki, Grafiki i Architektury
Kierunek kształcenia: Architektura

Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce od 2001 r.  Ukończyła studia historii sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbyła również studia doktoranckie. Były pracownik Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Od 2002 roku wykładowca akademicki na uczelniach wyższych m.in. od 2011 r. w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na Wydziale Sztuki Nowych Mediów.  Od 2013 roku wykładowca AFiB Vistula na kierunku Architektura. Członek Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata i Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Członek indywidualny ICOM (The International Council of Museums). Stypendystka The British Council i Fundacji Lanckorońskich. Brała udział w konferencjach naukowych w kraju i zagranicą.

Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu historii sztuki. Opublikowała dwie książki i artykuły poświęcone życiu i twórczości architekta w służbie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Jana Chrystiana Kamsetzera. Brała udział w powstaniu Korpusu dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego (rozdział w tej monografii), który ukazał się w 2021 r.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • podróże w XVIII wieku do Italii i krajów Lewantu i ich wpływ na rozwój architektury;
  • dzieje rodu Bacciarellich;
  • tradycja antyczna w europejskiej sztuce nowożytnej (m.in. w grafice i rysunku architektonicznym).
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.