UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

e-mail: m.tobolczyk@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Architektura

Architekt i nauczyciel akademicki z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w kilku polskich i zagranicznych uczelniach, w tym na macierzystym Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskała stopień dr. habilitowanego oraz tytuł profesora nadzwyczajnego; wspólnie z mężem prowadzi biuro projektowe ABM; zaprojektowała kilkanaście energooszczędnych osiedli mieszkaniowych o nowatorskim, opatentowanym układzie zabudowy; projektuje również obiekty użyteczności publicznej i rezydencje; jest autorką licznych monografii i artykułów, m.in. książki „Architektura Współczesna. Geneza i charakterystyka wiodących nurtów” wydanej w 2017 r. przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej oraz „The Birth of Architecture. An Introduction to the Ontogenesis of Architecture” wydanej w 2008 r. przez Open House Int.: Urban International Press, Gateshead w Wielkiej Brytanii; interesuje się zarówno dawną, jak i współczesną architekturą światową, sprzyjają temu jej liczne podróże oraz dziesięcioletnia praca poza granicami kraju, m.in. w Stanach Zjednoczonych – jako profesor wizytujący w Iowa State University w Ames iw North Dakota State University w Fargo oraz jako profesor na Wydziale Architektury w Eastern Mediterranean University w Famaguście na Cyprze.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• procesy ewolucyjne w architekturze;
  • teoria i historia architektury;
  • architektura organiczna oraz proekologiczna.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej