UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / mgr Dariusz Bryl

mgr Dariusz Bryl

mgr Dariusz Bryl
e-mail: d.bryl@vistula.edu.pl
Wydział: Informatyki, Grafiki i Architektury
Kierunek kształcenia: Grafika

Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem dziekańskim z projektowania graficznego w 1995 r. Autor szeregu projektów i realizacji w dziedzinie grafiki, rysunku, typografii, fotografii, rzeźby oraz filmu dok. Oprócz tradycyjnych dyscyplin wykorzystuje w swoich pracach nowe media i technikę cyfrową. Brał udział w licznych wystawach, a jego prace były publikowane m.in.: Międzynarodowym Biennale Plakatu w Wilanowie, „Costruttivismo in Polonia” a cura di Silvia Parlagreco, Torino, /Obieg/ Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Art magazine /Art in Shanghai/ China, „M jak Mistrzowie” Muzeum Narodowym w Poznaniu.
Jest autorem opracowania graficznego książki „Polish-Americans and Polish Artists in Contemporary

American Art” oraz współautorem filmu dokumentalnego /Voices and images/ związanego z tą publikacją. Pracę w mediach rozpoczął od Działu Grafiki i Autopromocji tv Canal plus. Następnie był dyr. artystycznym w Wydawnictwie Bauer. Zaangażowany w sprawy społeczne i edukację artystyczną był założycielem Fundacji Edukacji Artystycznej Homo Faber. Uczestniczył w opracowaniu projektów związanych z prowadzeniem interdyscyplinarnych zajęć i wykładów z dziedziny identyfikacji i komunikacji wizualne. W AFiB prowadzi zajęcia z podstawy edycji obrazu, oprawy graf. wydarzenia oraz kreowania marki.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • Zagadnienia identyfikacji i komunikacji wizualnej.
  • Strategia i rozpoznawalność marki
  • Infografika i komunikacja w mediach
  • Technologia Blockchain i NFT
  • Grafika cyfrowa i estetyka sztuki nowych mediów
  • Wystawiennictwo interaktywne
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.