UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / mgr Grzegorz Ostrowski

mgr Grzegorz Ostrowski

mgr Grzegorz Ostrowski
e-mail: g.ostrowski@vistula.edu.pl
Wydział: Informatyki, Grafiki i Architektury
Kierunek kształcenia: Grafika

Wykładowca akademicki, fotograf artysta, doświadczenie zawodowe w zakresie fotografii reklamowej  dla międzynarodowych agencji reklamowych i modelingowej dla agencji w Warszawie i Paryżu. Publikacje artykuów i autorskich fotografii z zakresu technik fotograficznych i historii fotografii  w magazynach i Zeszytach Naukowych. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia na wydziale Informatyki, Grafiki i Architektury z przedmiotów Algrafia, Litografia, Serigrafia, Fotografia i Alternatywne Techniki Graficzne, a także ze studentami Akademii Krakowskiej w ramach Studium Podyplomowego dla Marszandów i Antykwariuszy, prowadził również zajęcia z zakresu wielkoformatowych technik fotograficznych i archaicznych technik fotograficznych  w Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików, Europejskiej Akademii Fotografii, Warszawskiej Szkoły Fotografii, Warszawskiej Szkoły Reklamy.

Prowadził warsztaty poznawcze z zakresu alternatywnych technik fotograficznych w Domu Spotkań z Historią, Muzeum Warszawy, Narodowym Muzeum Techniki i w Fotoplastikonie Warszawskim. Współorganizator wystaw i konkursów fotograficznych, brał udział w wystawach zbiorowych związanych z archaicznymi technikami w fotografii i w aukcjach autorkiej fotografii piktorialistycznej. Działa w ramach fundacji  Instytut Szlachetnych Technik Fotograficznych w pracowni przydzielonej przez burmistrza Warszawy Praga-Północ.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • Pogłębianie wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat Piktorializmu czyli nurtu w fotografii artystycznej, rozwijającego się pod koniec XIX wieku aż do 1917 roku w Europie i Stanach Zjednoczonych.
  • Kontynuacja rekonstruowania XIX-wiecznych technik fotografowania zabytkowymi kamerami miechowymi, wyposażonymi w typowe dla epoki oryginalne obiektywy, przeznaczone do fotografii artystycznej w tematyce portretowej i krajobrazowej.
  • Uczestniczenie wraz z pracownikiem Akademii F. i B. Vistula Łukaszem Gietka w inicjatywie zapoczątkowania w ramach Muzeum Warszawy tzw. Żywego Muzeum Fotografii.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.