UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr hab. Aldona Piwko prof. AFiB Vistula

dr hab. Aldona Piwko prof. AFiB Vistula

dr hab. Aldona Piwko prof. AFiB Vistula
e-mail: a.piwko@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki międzynarodowe

Dr hab. nauk teologicznych od 2014 r. w specjalności islamistyka i religioznawstwo, profesor AFiB Vistula. W latach 2008-2011 asystentka ministra w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, zajmowała się procesem koncesjonowania mediów, kontrolą nadawców oraz edukacją medialną. Od 2013 r. ekspert Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, w zakresie migracji, komunikacji międzykulturowej oraz identyfikacji społeczno-kulturowej cudzoziemców. Współpracuje także z Policją i Urzędami Marszałkowskimi w dziedzinie spraw obronnych i bezpieczeństwa publicznego.
Od 1 marca 2021 r. Redaktor naczelna czasopisma „Społeczeństwo i Polityka. Pismo Edukacyjne”.
W działalności naukowej zajmuje się badaniami nad szeroko rozumianą islamistyką: religią, kulturą, prawem problemami przestępczości, radykalizmem, terroryzmem, fundamentalizmem oraz relacjami międzykulturowymi społeczeństw muzułmańskich żyjących w Europie. Jej dociekania naukowe dotyczą także relacji polityczno-gospodarczych na Bliskim Wschodzie i w Azji Centralnej. W latach 2017-2018 odbyła staż dydaktyczny i naukowy w Sulkhan Saba-Orbeliani w Tbilisi, na Wydziale Humanistycznym i Nauk Społecznych. Prowadziła także badania naukowe w Jordanii, Izraelu, Turcji, Niemczech, Litwie, Ukrainie, Rosji oraz Italii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie. Autorka ok. 80 publikacji naukowych z zakresu islamu.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • Islam w regionach: Bliskiego Wschodu, Zatoki Perskiej, Maghrebu, Kaukazu, Azji Centralnej;
  • Bliski Wschód: kultura, relacje prawo-religia, konflikty etniczne, kulturowe i zbrojne;
  • społeczno-gospodarcza polityka państw Zatoki Perskiej;
  • muzułmanie w Unii Europejskiej;
  • migracje z obszaru MENA do UE;
  • komunikacja międzykulturowa;
  • terroryzm oraz islamofobia.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.