UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Sylwia Winiarska

dr Sylwia Winiarska

dr Sylwia Winiarska
e-mail: s.winiarska@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki międzynarodowe

Dr Sylwia Winiarska jest absolwentką studiów trzeciego stopnia Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w zakresie bezpieczeństwa państwa (specjalizacja bezpieczeństwo społeczne – etniczność i narodowość w problematyce bezpieczeństwa), stopień doktora uzyskała w Akademii Humanistycznej w Pułtusku w zakresie nauk o polityce. Wcześniej, stopień magistra uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Nauk Ekonomicznych (specjalność ekonomia ogólna) oraz w Instytucie Orientalistycznym (studia socjologiczno-kulturoznawcze). Studia terenowe prowadziła w Demokratycznej Republiki Konga oraz Angoli, w trakcie których pogłębiała swoją wiedzę nt. migracji ludów zachodnioafrykańskich do Afryki Środkowej oraz polityki rozwojowej państw regionu. Prowadziła tam również badania terenowe nad skutkami migracji ludów Hausa do państw Afryki Środkowej.
W latach 2006-2009 dr S. Winiarska pracowała jako główny specjalista w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (2006-2007). Koordynowała wówczas organizację konferencji międzynarodowych o charakterze promocji handlu i inwestycji w Polsce oraz inwestycji polskich za granicą. Ponadto, kierowała promocją e-administracji oraz wizerunku Polski w Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. W zastępstwie przedstawiciela rządowego z ramienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dr Sylwia Winiarska brała aktywny udział w posiedzeniach unijnych grup roboczych CIP-ICT (Competitiveness and Innovation Programme – Information and Communication Technologies) nt. ramowych programów unijnych wspierających rozwój innowacyjności.
Między 2007 i 2009 rokiem pracowała w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie nadzorowała działalność placówek dyplomatycznych na obszarze Afryki i Bliskiego Wschodu, jak również brała udział w przygotowywaniu instrukcji negocjacyjnych na posiedzenia grup roboczych w Komisji Europejskiej (ACP-EU, CIP-ICT, ECOFIN).

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • pozamilitarne obszary bezpieczeństwa międzynarodowego;
  • społeczno-kulturowych determinanty bezpieczeństwa międzynarodowego;
  • Procesy demokratyczne i społeczeństwo obywatelskie w społeczeństwie 2.0.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.